Tashkent Open

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Tashkent Open
Turneringsinformasjon
Stiftet1999; 20 år siden (1999)
StedTashkent
Usbekistan
KategoriTier IV (1999–2008)
International (2009–present)
UnderlagHard
Turnering32M/32Q/16D
Prispenger$250,000
Nettsidetashkentopen.uz
Regjerende mestere: (2018)
Singel kvinnerRussland Margarita Gasparyan
Dobbel kvinnerSerbia Olga Danilović
Slovenia Tamara Zidanšek

Tashkent Open er en profesjonell tennisturnering som blir spilt på hardcourt. Den er en del av WTA-touren, og er klassifisert som en WTA International-turnering.

Den blir spilt hvert år i Tashkent i Usbekistan.

Vinnere[rediger | rediger kilde]

Singel[rediger | rediger kilde]

År Vinner Andreplass Resultat
1999 Israel Anna Smashnova Belgia Laurence Courtois 6–3, 6–3
2000 Usbekistan Iroda Tulyaganova Italia Francesca Schiavone 6–3, 2–6, 6–3
2001 Tyskland Bianka Lamade Nederland Seda Noorlander 6–3, 2–6, 6–2
2002 Sveits Marie-Gayanay Mikaelian Hviterussland Tatiana Poutchek 6–4, 6–4
2003 Spania Virginia Ruano Pascual Japan Saori Obata 6–2, 7–6(7–2)
2004 Tsjekkia Nicole Vaidišová Frankrike Virginie Razzano 5–7, 6–3, 6–2
2005 Nederland Michaëlla Krajicek Usbekistan Akgul Amanmuradova 6–0, 4–6, 6–3
2006 Kina Sun Tiantian Usbekistan Iroda Tulyaganova 6–2, 6–4
2007 Frankrike Pauline Parmentier Hviterussland Victoria Azarenka 7–5, 6–2
2008 Romania Sorana Cîrstea Tyskland Sabine Lisicki 2–6, 6–4, 7–6(7–4)
2009 Israel Shahar Pe'er Usbekistan Akgul Amanmuradova 6–3, 6–4
2010 Russland Alla Kudryavtseva Russland Elena Vesnina 6–4, 6–4
2011 Russland Ksenia Pervak Tsjekkia Eva Birnerová 6–3, 6–1
2012 Romania Irina-Camelia Begu Kroatia Donna Vekić 6–4, 6–4
2013 Serbia Bojana Jovanovski Hviterussland Olga Govortsova 4–6, 7–5, 7–6(7–3)
2014 Italia Karin Knapp Serbia Bojana Jovanovski 6–2, 7–6(7–4)
2015 Japan Nao Hibino Kroatia Donna Vekić 6–2, 6–2
2016 Tsjekkia Kristýna Plíšková Japan Nao Hibino 6–3, 2–6, 6–3
2017 Ukraina Kateryna Bondarenko Ungarn Tímea Babos 6–4, 6–4
2018 Russland Margarita Gasparyan Russland Anastasia Potapova 6–2, 6–1

Dobbel[rediger | rediger kilde]

År Vinner Andreplass Resultat
1999 Russland Evgenia Kulikovskaya
Østerrike Patricia Wartusch
Spania Eva Bes-Ostariz
Spania Gisela Riera
7–6(7–3), 6–0
2000 Kina Li Na
Kina Li Ting
Usbekistan Iroda Tulyaganova
Ukraina Anna Zaporozhanova
3–6, 6–2, 6–4
2001 Ungarn Petra Mandula
Østerrike Patricia Wartusch
Ukraina Tatiana Perebiynis
Hviterussland Tatiana Poutchek
6–1, 6–4
2002 Ukraina Tatiana Perebiynis
Hviterussland Tatiana Poutchek
Tyskland Mia Buric
Russland Galina Fokina
7–5, 6–2
2003 Ukraina Yulia Beygelzimer
Hviterussland Tatiana Poutchek (2)
Kina Li Ting
Kina Sun Tiantian
6–3, 7–6(7–0)
2004 Italia Adriana Serra Zanetti
Italia Antonella Serra Zanetti
Frankrike Marion Bartoli
Italia Mara Santangelo
1–6, 6–3, 6–4
2005 Italia Maria Elena Camerin
Frankrike Émilie Loit
Russland Anastasia Rodionova
Russland Galina Voskoboeva
6–3, 6–0
2006 Hviterussland Victoria Azarenka
Hviterussland Tatiana Poutchek (3)
Italia Maria Elena Camerin
Sveits Emmanuelle Gagliardi
Walkover
2007 Hviterussland Ekaterina Dzehalevich
Hviterussland Anastasiya Yakimova
Hviterussland Tatiana Poutchek
Russland Anastasia Rodionova
2–6, 6–4, [10–7]
2008 Romania Ioana Raluca Olaru
Ukraina Olga Savchuk
Russland Nina Bratchikova
Tyskland Kathrin Wörle
5–7, 7–5, [10–7]
2009 Hviterussland Olga Govortsova
Hviterussland Tatiana Poutchek (4)
Russland Vitalia Diatchenko
Hviterussland Ekaterina Dzehalevich
6–2, 6–7(1–7), [10–8]
2010 Russland Alexandra Panova
Hviterussland Tatiana Poutchek (5)
Romania Alexandra Dulgheru
Slovakia Magdaléna Rybáriková
6–3, 6–4
2011 Hellas Eleni Daniilidou
Russland Vitalia Diatchenko
Ukraina Lyudmyla Kichenok
Ukraina Nadiya Kichenok
6–4, 6–3
2012 Polen Paula Kania
Hviterussland Polina Pekhova
Russland Anna Chakvetadze
Serbia Vesna Dolonc
6–2, ret.
2013 Ungarn Tímea Babos
Kasakhstan Yaroslava Shvedova
Hviterussland Olga Govortsova
Luxembourg Mandy Minella
6–3, 6–3
2014 Serbia Aleksandra Krunić
Tsjekkia Kateřina Siniaková
Russland Margarita Gasparyan
Russland Alexandra Panova
6–2, 6–1
2015 Russland Margarita Gasparyan
Russland Alexandra Panova (2)
Russland Vera Dushevina
Tsjekkia Kateřina Siniaková
6–1, 3–6, [10–3]
2016 Romania Raluca Olaru
Tyrkia İpek Soylu
Nederland Demi Schuurs
Tsjekkia Renata Voráčová
7–5, 6–3
2017 Ungarn Tímea Babos (2)
Tsjekkia Andrea Hlaváčková
Japan Nao Hibino
Georgia Oksana Kalashnikova
7–5, 6–4
2018 Serbia Olga Danilović
Slovenia Tamara Zidanšek
Romania Irina-Camelia Begu
Romania Raluca Olaru
7–5, 6–3

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]