Hopp til innhold

Sprint-NM på skøyter 2008

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hurtigløp på skøyter Sprint-NM på skøyter 2008 Norges flagg
Fosenhallen til høyre med grått buet tak, 24. august 2011
Generell informasjon
ArrangørNorges Skøyteforbund
Tekn. arr.: Sportsklubben Falken
og Bjugn-Ørland Skøyteklubb
VertsbyBjugn
VertslandNorge
Arena(er)Fosenhallen
Dato5.–6. januar 2008
Deltakere76 løpere
(28 Seniorløpere
7 damer og
21 herrer)
(48 Juniorløpere
24 damer og
24 herrer)
ØvelserSprint : Sprint firkamp (damer)
Sprint : Sprint firkamp (herrer)

Sprint-NM på skøyter 2008 ble avholdt i Fosenhallen i Bjugn 5. og 6. januar 2008.
Junior-NM i Sprint for både damer og herrer ble også arrangert samme sted, samme helg. Teknisk arrangør var Sportsklubben Falken og Bjugn-Ørland Skøyteklubb.

Mesterskapet var først tildelt Spk Falken alene med arrangørsted Leangen kunstisbane, men i samråd med Norges Skøyteforbund ble det besluttet å flytte arrangementet til Fosenhallen samt å inkludere Bjugn-Ørland Skøyteklubb som medarrangør.[1]

Aktuelle rekorder

[rediger | rediger kilde]

Mesterskapsrekorder

[rediger | rediger kilde]
Damer senior[2]
Distanse Skøyteløper Tid Bane Dato
500 mLinda Olsen40,24Savalen10. feb 2001
1 000 mLinda Olsen1.21,53Savalen11. feb 2001
SammenlagtLinda Olsen162.525Savalen10.–11. feb 2001
Herrer senior[2]
Distanse Skøyteløper Tid Bane Dato
500 mGrunde Njøs36,80Hamar10. jan 1999
1 000 mEven Wetten1.13,40Asker8. jan 2006
SammenlagtGrunde Njøs148.240Hamar9.–10. jan 1999

Sammenlagt damer senior

[rediger | rediger kilde]
Damer Senior (7 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (5. jan.)2. dag (6. jan.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullHedvig BjelkevikArendal SK41,4611.23,39141,4411.22,781165.985
Sølv SølvTine KøpkeAsker SK41,8721.24,83241,6021.24,142167.955
Bronse BronseAnnette BjelkevikArendal SK42,7031.26,46342,8431.25,543171.540
4Turi NestegårdDrammens SK44,8851.30,78444,6341.31,244180.520
5Renate JeppssonNesodden IF45,0661.31,35544,9161.31,705181.495
6Maria TønneSpk Falken46,0571.31,93645,5671.31,876183.510
7Hilde Røgeberg PedersenGeithus IL44,6041.34,34744,7952.24,26 f7208.690
f = med fall

Sammenlagt herrer senior

[rediger | rediger kilde]
Herrer Senior (21 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (5. jan.)2. dag (6. jan.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullDag-Erik KlevenSand IF36,57 MR11.12,97336,8811.13,232146.550 MR
Sølv SølvMikael Flygind LarsenHolmestrand og Botne SK37,5141.12,30 MR137,1121.12,851147.195
Bronse BronseØyvind AndreassenSpk Snøgg37,1421.14,25437,1931.14,744148.825
4Mats Roger JensenHolmestrand og Botne SK37,9781.14,74537,9071.15,155150.815
5Frode BartholdsenBossekop UL37,7971.15,33737,6041.15,799150.950
6Kjetil J. AmundrudBrandbu IF37,5141.16,311237,6451.16,5211151.565
7Rune StordalGeithus IL39,11151.15,34838,35101.15,155152.705
8Stian ElvenesAktiv SK38,92141.15,801038,88131.15,257153.325
9Joachim HaugenIF Herkules38,76131.16,261138,62111.16,1210153.570
10Christoffer F. RukkeHol IL37,1831.12,51237,7461.24,9119153.630
11Tarjei TverråenArendal SK38,57121.16,701338,65121.16,9512154.045
12Eivind Vegard LiaGeithus IL39,32161.15,38939,45151.15,738154.325
13Trond Arne TørsetLeinstrand IL38,17101.18,421638,1281.19,2915155.145
14Ivar NjøsLeinstrand IL38,51111.18,701738,2391.19,0214155.600
15Sondre D. SkarliDølemo IL39,66181.17,311439,43141.18,9213157.205
16Christian OwesenGeithus IL39,69191.19,311939,49161.20,1518158.910
17Olav KvaalenOslo SK40,04201.18,801839,78171.19,4216158.930
18Christoffer LøvstadKongsvinger IL40,06211.20,112140,70191.19,5417160.585
19Lars KvaalenOslo SK37,5561.14,78679,10 f201.14,633191.355
20Torbjørn Ladstein FjeldStavanger SK39,57171.19,582039,9218
21Morten StordalGeithus IL38,1491.17,5315dnf–
MR = Mesterskapsrekord
f = med fall
dnf = did not finish = ikke fullført

Sammenlagt damer junior

[rediger | rediger kilde]
Damer Junior (24 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (5. jan.)2. dag (6. jan.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullRikke JeppssonNesodden IF42,4611.25,87142,1811.25,111170.130
Sølv SølvIda NjåtunAsker SK42,8821.26,10342,8021.25,772171.615
Bronse BronseHege BøkkoHol IL43,0231.27,06442,9731.26,384172.710
4Frida van MegenRakkestad IF43,8061.26,06243,0841.26,073172.945
5Hanne HauglandAustevoll IK43,7551.29,83843,1251.28,825176.195
6Karine UdahlBåstad IL43,1241.29,68743,6361.29,836176.505
7Kristine RamskjærArendal SK45,0781.29,06545,08101.29,857179.605
8Julie Lund RauanIF Fram45,26101.30,811044,9581.31,6912181.460
9Solveig NordengenSSK Toten45,33111.30,61945,0591.31,6912181.530
10Lise HobergStange Spk44,6471.32,341345,18111.31,159181.565
11Ingvild HellemBjugn-Ørland SK45,2491.32,541445,45141.31,7514182.835
12Maren Ch. S. JørgensenArendal SK45,67141.32,611645,42131.31,4110183.100
13Line Moen BredalslienTynset IF45,77151.31,491145,73171.31,8815183.185
14Cecilie-Alexandra OsethLøiten SK45,55131.32,791745,18111.32,6818183.465
15Anne GulbrandsenEidsvold TF45,77151.33,392145,58161.32,6417184.365
16Cecilie Schjøtt HannevigFana IL45,90191.32,601546,20201.31,9416184.370
17Marianne Grue MælenTynset IF45,95201.33,272045,53151.32,9319184.580
18Ida HopeGeithus IL46,54221.32,231246,51221.31,4911184.910
19Sunniva TofteSør-Fron IL45,37121.33,231946,03181.34,4222185.225
20Line HobergStange Spk45,86171.33,131846,12191.34,7823185.935
21Hanne VerlingIF Herkules46,43211.33,462246,48211.33,6620186.470
22Siri Moseng ReiersenArendal SK74,89 f241.29,46643,8771.30,568208.770
23Nille Martha N. FaleideGol IL45,87181.34,642375,50 f231.36,4624216.920
24Marit Fjellanger BøhmStavanger SK46,61232.16,37 f2490,38 f241.34,0721252.210

Sammenlagt herrer junior

[rediger | rediger kilde]
Herrer Junior (24 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (5. jan.)2. dag (6. jan.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullEspen Aarnes HvammenEidsvold TF37,4911.15,13137,8111.16,502151.115
Sølv SølvEven JohansenTynset IF38,2821.15,39238,6021.15,571152.360
Bronse BronseSverre Lunde PedersenFana IL39,7161.17,01439,84101.17,534156.820
4Anders T. NummedalHolmestrand og Botne SK39,6151.18,73639,3261.18,498157.540
5Kim Lund HåvardsrudGeithus IL39,9171.20,221239,1551.18,397158.365
6Roald EidsheimFana IL39,9381.18,87739,95131.18,356158.490
7Andreas Holmen MingeBåstad IL40,0591.19,32839,94111.19,7512159.525
8Vegar NylundStord IL40,15111.20,841439,94111.19,6810160.350
9Simen HøybakkHarstad SK40,33131.20,851539,8291.19,7111160.430
10Mattis BerghAsker SK40,27121.20,061040,24151.20,5613160.820
11Torgeir HøgheimFana IL40,49151.20,081139,8081.21,2718160.965
12Torjahn HåbjørgLeinstrand IL40,41141.20,871640,30171.21,0616161.675
13Runar SanderudSand IF40,75191.21,161840,27161.20,9915162.095
14Are SlettenHamar IL40,54161.21,601940,46181.20,7014162.150
15Håvard H. LorentzenFana IL40,59171.21,001740,81211.21,5419162.670
16Arild Liseth FærøFana IL40,06101.22,522240,70201.22,2721163.155
17Joachim A. HallelandFana IL41,19211.21,892040,54191.21,1617163.255
18Adriaen VerheyleweghenBåstad IL40,93201.21,972141,25221.22,0920164.210
19Svein Tore BøStord IL40,60181.23,042341,28231.25,4122166.105
20Mats Chr. HaugenIF Herkules48,99 f221.19,60940,23141.19,159168.595
21Kjetil StiansenAktiv SK61,12 f231.18,03539,1241.17,815178.160
22Fredrik van der HorstTønsbergs TF38,6131.16,12386,20 f241.17,013201.375
23Kim André EldevikGeithus IL38,8841.47,64 f2439,103dnf–
DSQ1Amund FaråsSSK Totendsq–1.20,461339,647
f = med fall
dnf = did not finish = ikke fullført

Funksjonærer og delegerte

[rediger | rediger kilde]

Referanser

[rediger | rediger kilde]
  1. ↑ Sprint-NM flyttes til Bjugn[død lenke] www.n-s-f.no/nyheter/ Publisert 12. des 2007. Besøkt 20. mai 2012.
  2. 1 2 Norske Mesterskapsrekorder Arkivert 4. mars 2016 hos Wayback Machine. www.n-s-f.no/filarkiv/ Publisert 9. des 2007. Besøkt 20. mai 2012.
  3. ↑ Overdommere, startere og teknisk delegerte 2007–2008 Arkivert 17. oktober 2013 hos Wayback Machine. i Norges Skøyteforbunds Årbok 2007–2009, s. 43 (22. .pdf-side) av 191 (=96 pdf-sider). www.n-s-f.no/filarkiv/admin/tinget_2009/ Publisert vår/sommer 2009. Besøkt 20. mai 2012.

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]
Resultat-lenker