Hopp til innhold

Sprint-NM på skøyter junior 1994

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hurtigløp på skøyter Sprint-NM på skøyter junior 1994 Norges flagg
Generell informasjon
IdrettsgrenHurtigløp på skøyter
ArrangørNorges Skøyteforbund
Tekn. arr.: Trondhjems Skøiteklub
VertsbyTrondheim
VertslandNorge
Arena(er)Leangen kunstisbane
Dato26.–27. februar 1994
Deltakere33 løpere
(7 damer og
26 herrer)
ØvelserSprint : Sprint firkamp (damer)
Sprint : Sprint firkamp (herrer)

Sprint-NM på skøyter junior 1994 ble avholdt 26. og 27. februar 1994 på Leangen kunstisbane i Trondheim.
Teknisk arrangør var Trondhjems Skøiteklub.

Juniornorgesmestere i sprint ble Ester Stølen, Gol IL for damene, og Eskil Ervik, Hamar IL for herrene.

Sammenlagt damer junior

[rediger | rediger kilde]
Damer Junior (7 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (26. feb.)2. dag (27. feb.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullEster StølenGol IL45,1611.33,88144,6411.33,171183.325
Sølv SølvEllen Kathrine LieNesodden IF46,9031.36,44246,7031.35,893189.765
Bronse BronseMonica DahlTønsbergs TF47,7241.38,23347,0541.35,282191.525
4Therese Kristin GrimstadIF Fram46,8121.40,16646,3221.38,565192.490
5Anne Therese TveterIF Fram47,8151.39,15447,8951.36,574193.560
6Elin SolbergSpk Ceres48,0861.39,22548,3861.39,866196.000
7Solfrid SivertsenHamar IL52,4371.47,51752,1671.46,917211.800

Sammenlagt herrer junior

[rediger | rediger kilde]
Herrer Junior (26 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (26. feb.)2. dag (27. feb.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullEskil ErvikHamar IL41,0811.23,65340,4211.22,952164.800
Sølv SølvGeir RønningenHamar IL41,6851.23,36240,9831.22,731165.705
Bronse BronseAnders HauglundAsk SK41,4221.24,07541,0761.24,286166.665
4Espen IversenHolmestrand og Botne SK41,8061.24,21641,0451.23,935166.910
5Pål GravemEidsvold TF42,45121.23,90441,41101.23,213167.415
6Espen SkjennumNannestad SK41,8671.25,32741,2271.23,684167.580
7Thomas KarlsenSpk Falken41,4731.26,06941,50111.25,7611168.880
8Øyvind GiskeIF Herkules42,2091.26,801141,2781.25,419169.575
9Torbjørn StaffEidsvold TF41,9381.28,031441,0341.25,6510169.800
10Ingar SkillinghaugHolmestrand og Botne SK42,43101.27,401341,3091.26,2212170.540
11Morten AntonsenJevnaker IF42,72131.26,571042,23121.24,768170.615
12Andreas Snare BakkeKongsvinger IL43,8719=1.26,02842,71151.24,307171.740
13Glenn Thomas TaanevigHolmestrand og Botne SK42,44111.27,071242,42131.27,4015172.095
14Øyvind TrøanTrondhjems SK43,03151.29,091942,74161.27,6516174.140
15Gunnar StaffEidsvold TF42,79141.28,821643,45211.28,8323175.065
16Ole Johannes FosseSpk Falken43,8719=1.28,851743,15171.27,3614175.125
17Narve LyngbyAsk SK43,68181.29,702143,40201.26,8613175.360
18Allan LilletvedtFana IL44,00221.28,081543,4622=1.28,7622175.880
19Vegard ReitanAsk SK43,28161.31,602642,60141.28,4621175.910
20Stig Kjetil TrøftmoenStange Spk44,5325=1.29,001843,4622=1.27,7617176.370
21Sjur ViljugreinGol IL44,22241.29,402043,67241.27,9219176.550
22Jan Rune SigurdsenSpk Snøgg43,64171.30,472443,16181.29,5024176.785
23Stian HaugsrudStange Spk43,91211.31,042543,32191.27,9720176.735
24Anders RatdalSpk Falken44,03231.30,332244,08261.27,8418177.195
25Bjørn JulsrudStange Spk44,5325=1.30,352344,05251.29,6325178.570
DNF4Henning TollefsenTønsbergs TF41,5941.21,40140,622f, dnf–

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]