Hopp til innhold

Sprint-NM på skøyter 1996

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hurtigløp på skøyter Sprint-NM på skøyter 1996 Norges flagg
Generell informasjon
ArrangørNorges Skøyteforbund
Tekn. arr.: Gol Idrettslag
VertsbyGol
VertslandNorge
Arena(er)Glitre stadion
Dato3.–4. februar 1996
Deltakere35 løpere
(11 damer og
24 herrer)
ØvelserSprint : Sprint firkamp (damer)
Sprint : Sprint firkamp (herrer)

Sprint-NM på skøyter 1996 ble avholdt 3. og 4. februar 1996 på Glitre stadion, Gol.
Teknisk arrangør var Gol Idrettslag.

Norgesmestere ble Edel Therese Høiseth, Geithus IL for damene og Roger Strøm, IF Fram for herrene.

Aktuelle rekorder

[rediger | rediger kilde]

Mesterskapsrekorder

[rediger | rediger kilde]
Damer senior
Distanse Skøyteløper Tid Bane Dato
500 mEdel Therese Høiseth41,70Hundorp13. mar 1994
1 000 mEdel Therese Høiseth1.25,56Trondheim18. jan 1986
SammenlagtEdel Therese Høiseth170.160Trondheim18.–19. jan 1986
Herrer senior
Distanse Skøyteløper Tid Bane Dato
500 mRoger Strøm37,52Harstad4. feb 1995
1 000 mRolf Falk-Larssen1.16,78Hamar5. jan 1987
SammenlagtRoger Strøm154.690Harstad4.–5. feb 1995

Banerekorder

[rediger | rediger kilde]
Damer[1]
Distanse Skøyteløper Tid Løp Dato
500 mEdel Therese Høiseth42,8NorgesCup 1985/8624. nov 1985
1000 mEdel Therese Høiseth1.26,2NorgesCup 1985/8624. nov 1985
Herrer[1]
Distanse Skøyteløper Tid Løp Dato
500 mFrode Rønning38,5NorgesCup 1988/8911. des 1989
1000 mFrode Rønning1.17,78Nasjonalt løp 198613. des 1986

Sammenlagt damer senior

[rediger | rediger kilde]
Edel Therese Høiseth ble Norgesmester.
Damer Senior (11 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (3. feb.)2. dag (4. feb.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullEdel Therese HøisethGeithus IL42,43 BR11.26,72141,30 MR, BR11.25,55 MR, BR1169.865 MR, BR
Sølv SølvLinda OlsenSpk Ceres43,2321.29,24242,3621.28,482174.450
Bronse BronseEster StølenGol IL43,7431.31,23343,3031.30,223177.765
4Lillan WestliKongsvinger IL44,8141.32,55444,3341.32,325181.575
5Nina Johanne TørsetLeinstrand IL45,3151.32,60544,6551.31,184181.850
6Heidi StøkkerKongsvinger IL45,7461.34,02645,1661.33,356184.585
7Jane Iren NielsenSpk Ceres46,0571.35,04845,5771.34,609186.440
8Tove Elin HenriksenSandnes SK46,8691.35,45945,9181.34,147187.565
9Monica DahlTønsbergs TF47,30101.34,52746,87101.34,368188.610
10Renate JeppssonNesodden IF46,8581.38,211046,2791.38,3911191.420
11Vibeke GundersenGeithus IL49,58111.38,351147,74111.36,5410194.765

Sammenlagt herrer senior

[rediger | rediger kilde]
Roger Strøm ble Norgesmester.
Herrer Senior (24 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (3. feb.)2. dag (4. feb.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullRoger StrømIF Fram37,9921.18,35237,53 BR11.16,212152.800 MR, BR
Sølv SølvÅdne SøndrålHol IL38,4631.17,09 BR138,1921.15,82 MR, BR1153.105
Bronse BronseThor André PedersenAsk SK38,6041.19,88438,6741.18,094156.255
4Gisle SpidsbergLillehammer SK39,4781.19,47339,2281.17,393157.120
5Werner GjevikLeinstrand IL39,4471.20,38638,3231.18,466157.180
6Ole LangelandStavanger SK39,2761.20,91838,9461.18,295157.810
7Øystein HaugenAsk SK39,1851.21,571438,8251.20,0512158.810
8Vidar LilletvedtFana IL39,6091.20,57738,9671.19,9410158.815
9Bjørn Egil LundgrennHamar IL39,62101.20,971039,52101.20,1214159.685
10Ole Morten MellemstrandSandnes SK40,15131.21,501339,53111.18,777159.815
11Ivar NjøsLeinstrand IL39,78111.20,95939,89121.20,0813160.185
12Mikkel StølenGol IL40,06121.21,411139,3391.20,3815160.285
13Frode NordvikBrandbu IF40,87191.20,35540,48181.19,828161.435
14Geir RønningenHamar IL40,72181.22,251640,25141.21,0618162.625
15=Lars StomperudhaugenHamar IL40,68171.22,851939,97131.21,1919162.670
15=Espen IversenHolmestrand og Botne SK40,47151.22,791840,4515=1.20,7116162.670
17Ronny YndestadFana IL41,16221.21,421240,96201.20,0011162.830
18Morten AntonsenJevnaker IF41,02201.23,212040,61191.21,0117163.740
19Arnt Olaf StillerudGeithus IL41,82231.21,971541,03211.19,939163.800
20Kristian RamsrudIF Liv/Fossekallen41,93241.24,452141,32221.22,2320166.590
21Tommy ReitanAsk SK41,11211.26,672240,47171.25,0322167.430
22Øyvind GiskeIF Herkules40,58161.28,91 f2340,4515=1.24,1621167.565
DNS3Jan Petter FredriksenSkjervøy SK40,42141.22,3817dns–
DNS2Grunde NjøsLeinstrand IL37,59 BR1dns–

Referanser

[rediger | rediger kilde]
  1. 1 2 Banerekordar Glitre Stadion Arkivert 3. januar 2014 hos Wayback Machine. på glitre.net Besøkt 21. juni 2012.

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]