Hopp til innhold

Sprint-NM på skøyter 1985

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hurtigløp på skøyter Sprint-NM på skøyter 1985 Norges flagg
Generell informasjon
ArrangørNorges Skøyteforbund
Tekn. arr.: Harstad Skøyteklubb
VertsbyHarstad
VertslandNorge
Arena(er)Kanebogen stadion
Dato2.–3. februar 1985
Deltakere48 løpere
(16 damer og
26 herrer)
ØvelserSprint : Sprint firkamp (damer)
Sprint : Sprint firkamp (herrer)

Sprint-NM på skøyter 1985 ble avholdt 2. og 3. februar 1985 på Kanebogen stadion i Kanebogen i Harstad.
Teknisk arrangør var Harstad Skøyteklubb.

Norgesmestere ble Edel Therese Høiseth, IF Herkules for damene og Frode Rønning, Ask SK for herrene.

Mesterskapsrekorder

[rediger | rediger kilde]
Damer senior
Distanse Skøyteløper Tid Bane Dato
500 mBjørg Eva Jensen43,70Stjørdal27. feb 1982
1 000 mBjørg Eva Jensen1.26,5Røros5. mar 1983
SammenlagtBjørg Eva Jensen174.340Røros5.–6. mar 1983
Herrer senior
Distanse Skøyteløper Tid Bane Dato
500 mIngemar Bredeli38,4Røros5. mar 1983
1 000 mJan Egil Storholt1.17,47Tynset5. mar 1977
SammenlagtKai Arne Engelstad155.670Røros5.–6. mar 1983

Sammenlagt damer senior

[rediger | rediger kilde]
Edel Therese Høiseth ble Norgesmester.
Damer Senior (16 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (2. feb.)2. dag (3. feb.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullEdel Therese HøisethIF Herkules44,3611.30,16143,20 MR11.27,671176.475
Sølv SølvHanne ErikssonVerdal IL44,6921.31,30244,6221.30,782180.350
Bronse BronseElse Ragni YttredalAsker SK45,7941.32,50345,6051.32,295183.785
4Tanja TorbergsenAsk SK44,8431.33,84845,7061.33,789184.350
5Anne Elisabeth HølstadLillehammer SK46,5081.33,31745,2841.31,974184.420
6Merete PettersenBossekop UL46,4471.33,28646,32101.32,507185.650
7Elisabeth BjøreAsk SK45,8951.37,60 f1546,0071.31,323186.350
8Minna NystedtIF Fram46,65111.32,69446,90141.33,789186.785
9Marie TollefsenIshavsbyen SK47,02121.33,21546,77131.33,528187.155
10Laila Elisabeth JensenIF Fram46,5691.35,661146,0181.34,0911187.445
11Toril KarlsenStrømmen IF46,0461.37,181346,0291.35,6214188.460
12Tina SvenssonVerdal IL46,5691.35,931246,40111.35,5813188.715
13Linda WoldenSkedsmo IL47,22131.35,491046,60121.34,7912188.960
14Hege Marit HanssenKongsvinger IL47,75141.37,581448,07151.37,0315193.125
15Hege KarlsenAsk SK49,08151.38,461648,44161.37,7016195.600
DSQ1Tone Regine HølstadLillehammer SKdsq–1.33,99944,9231.32,456

Sammenlagt herrer senior

[rediger | rediger kilde]
Frode Rønning ble Norgesmester.
Herrer Senior (26 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (2. feb.)2. dag (3. feb.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullFrode RønningAsk SK38,5811.18,95138,8211.18,681156.215
Sølv SølvKai Arne EngelstadAsk SK39,7521.19,01239,3121.18,972158.050
Bronse BronseBjørn HagenOslo IL39,9651.20,73739,4731.19,963159.775
4Vidar FinsandAsk SK40,2581.20,21339,8041.20,545160.425
5Arne Nicander NilsenIF Fram40,1771.20,24440,31121.20,524160.860
6Bengt HalvorsenAsk SK39,9041.21,801039,9051.21,338161.365
7Bjørn PetlundHamar IL40,75161.20,81840,80171.20,826162.365
8Ove LøvåsenOslo IL40,49131.21,39940,44131.21,709162.475
9Jarle PedersenBossekop UL40,3591.23,211340,20101.22,1210163.215
10Pål-Jan StokkeTynset IF40,65151.22,891240,61151.23,0812164.245
11Morten StauboOslo SK40,39101.23,331440,1171.24,4619164.395
12Ivar SletsjøeIF Fram40,44121.23,601540,71161.23,6816164.790
13Erik StrømbergAsk SK40,40111.24,961840,1581.23,8218164.940
14Finn ErichsenOslo IL40,93171.23,921740,98181.23,6515165.695
15Kyrre WisløffTrondhjems SK41,32211.22,781141,35221.23,5814165.850
16Ingemar BredeliAsk SK40,0661.20,65639,9761.31,46 f24166.085
17Rolf DaleOddersjaa SSK41,20201.23,871641,03201.25,5122166.920
18Asle T. JohansenOslo SK41,41221.25,592141,39231.23,2913167.240
19Karl Atle JohnsenBossekop UL41,88251.25,522041,91251.25,3921169.245
20Stein Falk-LarssenTrondhjems SK40,57141.44,57 f2340,24111.20,857173.520
21Ketil BakkeStrindheim IL41,06191.50,80 f2440,55141.22,7911178.405
22Øystein MagnussenLeangen SK41,01181.51,48 f2541,00191.23,6917179.595
23Roar TollefsenAsk SK39,8531.20,53540,1792.25,85 f25193.310
DNS4Truls TunmoAsk SK41,52231.24,991941,0621dns–
DNS2Halvar HansenBossekop UL41,8324dns–42,14261.26,4323
DNS1Geir HestadHarstad SKdns–1.27,812241,40241.25,0320

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]