Sprint-NM på skøyter junior 1989

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Hurtigløp på skøyter Sprint-NM på skøyter junior 1989 Norge
Generell informasjon
Arrangør Norges Skøyteforbund
Tekn. arr.: Idrettsforeningen Fram
Vertsby Larvik
Arena(er) Fram kunstisbane
Dato 7.8. januar 1989
Deltakere 71 løpere
(32 damer og 39 herrer)
(32 damer fordelt på :
11 eldre junior damer og
21 yngre junior damer)
(39 herrer fordelt på :
14 eldre junior herrer og
25 yngre junior herrer)
Øvelser Sprint : Sprint firkamp (damer)
Sprint : Sprint firkamp (herrer)

Sprint-NM på skøyter junior 1989 ble avholdt på 7. og 8. januar 1989Fram kunstisbane i Larvik.
Teknisk arrangør var Idrettsforeningen Fram.

Juniornorgesmestere i sprint ble Hege Langli, Asker SK for damer yngre junior og Else Ragni Yttredal, Asker SK for damer eldre junior. Ådne Søndrål, Hol IL for herrer yngre junior og Rune Karlsen, Lambertseter SK for herrer eldre junior.

Sammenlagt damer eldre junior[rediger | rediger kilde]

Damer Eldre Junior (11 deltagere)
Plassering Navn Klubb 1. dag (7. jan.) 2. dag (8. jan.) Poengsum
500 m Pl. 1 000 m Pl. 500 m Pl. 1 000 m Pl.
Gull Gull Else Ragni Yttredal Asker SK 44,12 1 1.28,81 1 44,06 1 1.32,92 2 179.045
Sølv Sølv Heidi Skjeggestad IF Fram 44,46 2 1.29,66 2 44,64 2 1.32,59 1 180.225
Bronse Bronse Mette Siljuberg Frogner IL 46,16 3 1.33,97 4 45,85 4 1.36,31 3 187.150
4 Anett Høymyr Sandefjord SK 46,21 4 1.35,21 5 45,84 3 1.40,24 4 189.775
5 Tonje Hertaas Tønsbergs TF 47,17 5 1.39,54 8 47,40 6 1.45,12 7 196.900
6 Lene Håkonsen IF Fram 49,06 8 1.37,57 6 48,51 7 1.42,55 6 197.630
7 Torild Hansen Stange Spk 49,09 9 1.41,82 10 48,85 8 1.45,71 8 201.705
8 Randi H. Håkegård Skreia SK 50,10 10 1.38,28 7 50,09 9 1.46,60 9 202.630
9 Pia Berg Harstad SK 49,02 7 1.41,87 11 50,49 10 1.46,75 10 203.820
10 Bente Siri Ims Ganddal IL 48,50 6 1.41,34 9 62,10 f 11 1.48,88 11 215.710
11 Jane Iren Nielsen Spk Ceres 76,67 f 11 1.33,17 3 47,38 5 1.40,95 5 221.110

Sammenlagt damer yngre junior[rediger | rediger kilde]

Damer Yngre Junior (21 deltagere)
Plassering Navn Klubb 1. dag (7. jan.) 2. dag (8. jan.) Poengsum
500 m Pl. 1 000 m Pl. 500 m Pl. 1 000 m Pl.
Gull Gull Hege Langli Asker SK 45,48 3 1.32,00 1 45,93 2 1.37,14 2 185.980
Sølv Sølv Siw Sviggum Hortens SK 45,02 1 1.35,08 3 45,41 1 1.41,70 10= 188.820
Bronse Bronse Janne Bogstrand IF Fram 46,59 6 1.35,94 4 47,08 8 1.36,44 1 189.860
4 Lill-Anita Hansen Narvik SK 45,46 2 1.36,13 5 46,74 4 1.39,36 4 189.945
5 Heidi Støkker Kongsvinger IL 45,91 5 1.35,06 2 46,36 3 1.41,67 9 190.635
6 Lillan Westli Kongsvinger IL 46,77 7 1.37,31 8 47,35 10 1.37,58 3 191.565
7 Linda Olsen Skedsmo IL 45,89 4 1.38,00 10 46,95 7 1.40,21 6 191.945
8 Liv Haugsbø Tønsbergs TF 47,19 9= 1.37,18 6 46,89 5 1.42,74 13 194.040
9 Gunn Hege Tørset Leinstrand IL 47,48 12 1.38,37 11 47,18 9 1.42,81 14 195.250
10 Trude Nielsen Spk Ceres 46,99 8 1.37,40 9 47,64 11 1.44,56 18 195.610
11 Aina Nybakk Kongsvinger IL 47,19 9= 1.41,18 20 46,91 6 1.42,11 12 195.745
12 Larita Hansen Narvik SK 48,62 16 1.37,19 7 48,08 14 1.41,13 7 195.860
13 Janne Schiøll Nesodden IF 48,05 13 1.39,12 13 47,88 13 1.41,40 8 196.190
14 Lillian Dahl Tønsbergs TF 48,81 18 1.40,81 18= 48,56 18 1.40,00 5 197.775
15 Bente Andersen Stange Spk 47,27 11 1.38,56 12 47,66 12 1.47,23 20 197.825
16 Gro Kristin Landerud Geithus IL 48,12 14 1.40,44 16 48,47 17 1.42,92 15 198.270
17 Vibeke Gundersen Geithus IL 48,93 19 1.39,16 14 48,94 20 1.41,70 10= 198.300
18 Elisabeth Andersen Bossekop UL 48,97 20 1.40,79 17 48,71 19 1.44,46 17 200.305
19 Renate Jeppsson Nesodden IF 48,47 15 1.40,81 18= 48,14 15 1.47,18 19 200.605
20 Mona Gryttingslien Sør-Fron IL 48,77 17 1.39,92 15 48,16 16 1.59,45 f 21 206.615
21 Elisabeth Schøyen Sandefjord SK 60,76 f 21 1.42,87 21 49,09 21 1.43,80 16 213.185

Sammenlagt herrer eldre junior[rediger | rediger kilde]

Herrer Eldre Junior (14 deltagere)
Plassering Navn Klubb 1. dag (7. jan.) 2. dag (8. jan.) Poengsum
500 m Pl. 1 000 m Pl. 500 m Pl. 1 000 m Pl.
Gull Gull Rune Karlsen Lambertseter SK 41,21 3 1.20,52 1 40,42 3 1.24,48 1 164.130
Sølv Sølv Bjørn Egil Lundgrenn Kongsvinger IL 40,64 1 1.22,40 2 40,37 2 1.25,56 2 164.990
Bronse Bronse Rune Strand Hamar IL 41,17 2 1.22,78 3 40,89 5 1.28,87 4 167.885
4 Werner Gjevik Trondhjems SK 41,22 4 1.23,39 4 40,78 4 1.29,89 6 168.640
5 Nils Bergersen Oslo IL 41,66 6 1.24,06 6 40,96 6 1.29,55 5 169.425
6 Knut Andreas Ramsrud IF Liv/Fossekallen 41,59 5 1.24,57 9 41,64 8 1.31,60 10 171.315
7 Jan Thore Brubak Aurskog-Finstadbru SK 42,13 10 1.24,33 7 42,33 12 1.30,77 8 172.010
8 Øyvind Støkker Kongsvinger IL 42,09 9 1.24,58 10 42,15 10 1.31,19 9 172.125
9 Rune Aslesen Hortens SK 41,95 8 1.25,41 12 42,32 11 1.30,72 7 172.335
10 Terje Andersen Ask SK 42,22 11 1.24,54 8 42,50 13 1.31,81 11 172.895
11 Bård Johansen Trondhjems SK 41,85 7 1.25,74 13 41,06 7 1.34,42 12 172.990
12 Stig Kristiansen IF Fram 42,75 12 1.27,08 14 41,98 9 1.38,98 13 177.760
13 Thor André Pedersen Ask SK 55,77 f 14 1.23,77 5 40,23 1 1.28,33 3 182.050
DNS4 Sigmund Førde Ask SK 42,93 13 1.25,09 11 68,98 f 14 dns

Sammenlagt herrer yngre junior[rediger | rediger kilde]

Herrer Yngre Junior (25 deltagere)
Plassering Navn Klubb 1. dag (7. jan.) 2. dag (8. jan.) Poengsum
500 m Pl. 1 000 m Pl. 500 m Pl. 1 000 m Pl.
Gull Gull Ådne Søndrål Hol IL 40,15 f 1 1.20,71 1 40,30 1 1.29,00 1 165.305
Sølv Sølv Audun Jevnaker Lambertseter SK 41,57 4 1.22,26 2 40,55 2 1.30,66 6 168.580
Bronse Bronse Thor Olav Tveter IF Fram 41,37 2 1.23,22 4 40,79 3 1.31,32 9 169.430
4 Henning Nilsen Stange Spk 41,76 6 1.23,02 3 41,24 4 1.30,09 3 169.555
5 Gisle Spidsberg Lillehammer SK 41,66 5 1.25,31 9 41,84 8 1.30,85 7 171.580
6 Kjell Andre Wold Trondhjems SK 43,21 23 1.25,03 8 41,46 5 1.29,97 2 172.170
7 Per Bergsjø Søndre Høland Spk 42,49 13= 1.24,97 7 42,51 18 1.30,56 4 172.765
8 Torstein Furuset Strømmen IF 41,51 3 1.25,89 12 41,61 6 1.34,46 16 173.295
9 Per Anders Kvam Ask SK 42,52 16 1.26,32 14 42,34 16 1.30,65 5 173.345
10 Steinar Johansen Holmestrand og Botne SK 41,94 8 1.24,65 5 42,02 11 1.34,55 18 173.560
11 Øystein Haugen Nannestad SK 42,25 11 1.26,41 15 42,11 12 1.32,28 10 173.705
12 Geir Halvar Valvatne Geithus IL 42,61 17 1.26,70 17 42,29 14 1.31,24 8 173.870
13 Øystein Linnekaste Sand IF 42,18 10 1.26,09 13 41,88 9 1.33,65 12 173.930
14 Kyrre Vatn Spk Falken 42,49 13= 1.25,76 10 41,78 7 1.34,37 15 174.335
15 Mikkel Stølen Gol IL 41,81 7 1.26,87 19 41,95 10 1.34,52 17 174.455
16 Tor Arne Engen Stange Spk 42,08 9 1.28,10 22 42,22 13 1.33,28 11 174.990
17 Even Dagfinrud Sand IF 42,51 15 1.25,85 11 42,82 22 1.34,15 14 175.330
18 Ørnulf Øyen Ås IL 42,80 20 1.24,81 6 42,69 19 1.35,07 19 175.430
19 Svein Arne Nymoen Geithus IL 42,36 12 1.26,68 16 42,77 21 1.35,12 20= 176.030
20 Ole Anders Tangen Sand IF 43,16 22 1.26,84 18 43,04 24 1.33,73 13 176.485
21 Espen Bakken Spk Snøgg 42,74 19 1.27,19 20 42,85 23 1.35,12 20= 176.745
22 Torleif Lilløy Sandefjord SK 42,97 21 1.27,62 21 42,37 17 1.35,29 22 176.795
23 Vegard Iversen Sandefjord SK 42,72 18 1.28,78 23 42,33 15 1.36,87 25 177.875
24 Truls Bjørnar Unholt Sandefjord SK 43,65 25 1.53,64 f 24 43,87 25 1.35,68 23 192.180
25 Espen Solberg Eidsvold TF 43,55 24 2.09,23 f 25 42,74 20 1.36,26 24 199.035

Kilder[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]