Hopp til innhold

Sprint-NM på skøyter junior 1989

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hurtigløp på skøyter Sprint-NM på skøyter junior 1989 Norges flagg
Generell informasjon
ArrangørNorges Skøyteforbund
Tekn. arr.: Idrettsforeningen Fram
VertsbyLarvik
VertslandNorge
Arena(er)Fram kunstisbane
Dato7.–8. januar 1989
Deltakere71 løpere
(32 damer og 39 herrer)
(32 damer fordelt på :
11 eldre junior damer og
21 yngre junior damer)
(39 herrer fordelt på :
14 eldre junior herrer og
25 yngre junior herrer)
ØvelserSprint : Sprint firkamp (damer)
Sprint : Sprint firkamp (herrer)

Sprint-NM på skøyter junior 1989 ble avholdt på 7. og 8. januar 1989 på Fram kunstisbane i Larvik.
Teknisk arrangør var Idrettsforeningen Fram.

Juniornorgesmestere i sprint ble Hege Langli, Asker SK for damer yngre junior og Else Ragni Yttredal, Asker SK for damer eldre junior. Ådne Søndrål, Hol IL for herrer yngre junior og Rune Karlsen, Lambertseter SK for herrer eldre junior.

Sammenlagt damer eldre junior

[rediger | rediger kilde]
Damer Eldre Junior (11 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (7. jan.)2. dag (8. jan.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullElse Ragni YttredalAsker SK44,1211.28,81144,0611.32,922179.045
Sølv SølvHeidi SkjeggestadIF Fram44,4621.29,66244,6421.32,591180.225
Bronse BronseMette SiljubergFrogner IL46,1631.33,97445,8541.36,313187.150
4Anett HøymyrSandefjord SK46,2141.35,21545,8431.40,244189.775
5Tonje HertaasTønsbergs TF47,1751.39,54847,4061.45,127196.900
6Lene HåkonsenIF Fram49,0681.37,57648,5171.42,556197.630
7Torild HansenStange Spk49,0991.41,821048,8581.45,718201.705
8Randi H. HåkegårdSkreia SK50,10101.38,28750,0991.46,609202.630
9Pia BergHarstad SK49,0271.41,871150,49101.46,7510203.820
10Bente Siri ImsGanddal IL48,5061.41,34962,10 f111.48,8811215.710
11Jane Iren NielsenSpk Ceres76,67 f111.33,17347,3851.40,955221.110

Sammenlagt damer yngre junior

[rediger | rediger kilde]
Damer Yngre Junior (21 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (7. jan.)2. dag (8. jan.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullHege LangliAsker SK45,4831.32,00145,9321.37,142185.980
Sølv SølvSiw SviggumHortens SK45,0211.35,08345,4111.41,7010=188.820
Bronse BronseJanne BogstrandIF Fram46,5961.35,94447,0881.36,441189.860
4Lill-Anita HansenNarvik SK45,4621.36,13546,7441.39,364189.945
5Heidi StøkkerKongsvinger IL45,9151.35,06246,3631.41,679190.635
6Lillan WestliKongsvinger IL46,7771.37,31847,35101.37,583191.565
7Linda OlsenSkedsmo IL45,8941.38,001046,9571.40,216191.945
8Liv HaugsbøTønsbergs TF47,199=1.37,18646,8951.42,7413194.040
9Gunn Hege TørsetLeinstrand IL47,48121.38,371147,1891.42,8114195.250
10Trude NielsenSpk Ceres46,9981.37,40947,64111.44,5618195.610
11Aina NybakkKongsvinger IL47,199=1.41,182046,9161.42,1112195.745
12Larita HansenNarvik SK48,62161.37,19748,08141.41,137195.860
13Janne SchiøllNesodden IF48,05131.39,121347,88131.41,408196.190
14Lillian DahlTønsbergs TF48,81181.40,8118=48,56181.40,005197.775
15Bente AndersenStange Spk47,27111.38,561247,66121.47,2320197.825
16Gro Kristin LanderudGeithus IL48,12141.40,441648,47171.42,9215198.270
17Vibeke GundersenGeithus IL48,93191.39,161448,94201.41,7010=198.300
18Elisabeth AndersenBossekop UL48,97201.40,791748,71191.44,4617200.305
19Renate JeppssonNesodden IF48,47151.40,8118=48,14151.47,1819200.605
20Mona GryttingslienSør-Fron IL48,77171.39,921548,16161.59,45 f21206.615
21Elisabeth SchøyenSandefjord SK60,76 f211.42,872149,09211.43,8016213.185

Sammenlagt herrer eldre junior

[rediger | rediger kilde]
Herrer Eldre Junior (14 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (7. jan.)2. dag (8. jan.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullRune KarlsenLambertseter SK41,2131.20,52140,4231.24,481164.130
Sølv SølvBjørn Egil LundgrennKongsvinger IL40,6411.22,40240,3721.25,562164.990
Bronse BronseRune StrandHamar IL41,1721.22,78340,8951.28,874167.885
4Werner GjevikTrondhjems SK41,2241.23,39440,7841.29,896168.640
5Nils BergersenOslo IL41,6661.24,06640,9661.29,555169.425
6Knut Andreas RamsrudIF Liv/Fossekallen41,5951.24,57941,6481.31,6010171.315
7Jan Thore BrubakAurskog-Finstadbru SK42,13101.24,33742,33121.30,778172.010
8Øyvind StøkkerKongsvinger IL42,0991.24,581042,15101.31,199172.125
9Rune AslesenHortens SK41,9581.25,411242,32111.30,727172.335
10Terje AndersenAsk SK42,22111.24,54842,50131.31,8111172.895
11Bård JohansenTrondhjems SK41,8571.25,741341,0671.34,4212172.990
12Stig KristiansenIF Fram42,75121.27,081441,9891.38,9813177.760
13Thor André PedersenAsk SK55,77 f141.23,77540,2311.28,333182.050
DNS4Sigmund FørdeAsk SK42,93131.25,091168,98 f14dns–

Sammenlagt herrer yngre junior

[rediger | rediger kilde]
Herrer Yngre Junior (25 deltagere)
PlasseringNavnKlubb1. dag (7. jan.)2. dag (8. jan.)Poengsum
500 mPl.1 000 mPl.500 mPl.1 000 mPl.
Gull GullÅdne SøndrålHol IL40,15 f11.20,71140,3011.29,001165.305
Sølv SølvAudun JevnakerLambertseter SK41,5741.22,26240,5521.30,666168.580
Bronse BronseThor Olav TveterIF Fram41,3721.23,22440,7931.31,329169.430
4Henning NilsenStange Spk41,7661.23,02341,2441.30,093169.555
5Gisle SpidsbergLillehammer SK41,6651.25,31941,8481.30,857171.580
6Kjell Andre WoldTrondhjems SK43,21231.25,03841,4651.29,972172.170
7Per BergsjøSøndre Høland Spk42,4913=1.24,97742,51181.30,564172.765
8Torstein FurusetStrømmen IF41,5131.25,891241,6161.34,4616173.295
9Per Anders KvamAsk SK42,52161.26,321442,34161.30,655173.345
10Steinar JohansenHolmestrand og Botne SK41,9481.24,65542,02111.34,5518173.560
11Øystein HaugenNannestad SK42,25111.26,411542,11121.32,2810173.705
12Geir Halvar ValvatneGeithus IL42,61171.26,701742,29141.31,248173.870
13Øystein LinnekasteSand IF42,18101.26,091341,8891.33,6512173.930
14Kyrre VatnSpk Falken42,4913=1.25,761041,7871.34,3715174.335
15Mikkel StølenGol IL41,8171.26,871941,95101.34,5217174.455
16Tor Arne EngenStange Spk42,0891.28,102242,22131.33,2811174.990
17Even DagfinrudSand IF42,51151.25,851142,82221.34,1514175.330
18Ørnulf ØyenÅs IL42,80201.24,81642,69191.35,0719175.430
19Svein Arne NymoenGeithus IL42,36121.26,681642,77211.35,1220=176.030
20Ole Anders TangenSand IF43,16221.26,841843,04241.33,7313176.485
21Espen BakkenSpk Snøgg42,74191.27,192042,85231.35,1220=176.745
22Torleif LilløySandefjord SK42,97211.27,622142,37171.35,2922176.795
23Vegard IversenSandefjord SK42,72181.28,782342,33151.36,8725177.875
24Truls Bjørnar UnholtSandefjord SK43,65251.53,64 f2443,87251.35,6823192.180
25Espen SolbergEidsvold TF43,55242.09,23 f2542,74201.36,2624199.035
  • Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Junior – Sprint». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (på norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 180–181. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 10. september 2014. 
  • Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Junior – Sprint». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (på norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 143–144. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 10. september 2014. 

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]