Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Olympia's Tour 2024 | |
|
Detaljer |
Ritt | 69. Olympia's Tour |
Konkurranse | Europatouren i landeveissykling 2024 2.2 |
Etapper | 5 |
Datoer | 20. – 24. mars 2024 |
Distanse | 792,6 km |
Land | Nederland |
Startsted | Medemblik |
Målsted | Tiel |
Lag | 26 |
Startende ryttere | 154 |
Fullførende ryttere | 60 |
Gjennomsnittsfart | 53,653 km/t |
Nettsted | Nettsted |
Resultater |
Vinner | Tim Torn Teutenberg (Lidl-Trek Future Racing) |
2. plass | Rasmus Søjberg Pedersen (Decathlon AG2R La Mondiale Development Team) |
3. plass | Jelte Krijnsen (Parkhotel Valkenburg) |
Poeng | Tim Torn Teutenberg (Lidl-Trek Future Racing) |
Ungdom | Tim Torn Teutenberg (Lidl-Trek Future Racing) |
Innlagte spurter | Tim Torn Teutenberg (Lidl-Trek Future Racing) |
Lagkonkurranse | Lidl-Trek Future Racing |
◀ 2023 | |
Dokumentasjon |
Olympia's Tour 2024 var arrangert i Nederland fra 20. til 24. mars 2024. Rittet var en del av Europatouren i landeveissykling 2024.
Rittet ble vunnet av Tim Torn Teutenberg.
ProTour-lag- TDT-Unibet
Kontinentallag (19)- Airtox-Carl Ras
- Alpecin-Deceuninck Development Team
- BEAT Cycling
- Decathlon AG2R La Mondiale Development Team
- Diftar Continental Cycling Team
- Lidl-Trek Future Racing
- Lotto Dstny Development Team
- Metec-Solarwatt p/b Mantel
- Parkhotel Valkenburg
- Rad-Net Oßwald
- Rembe Pro Cycling Team Sauerland
- Team Coop-Repsol
- Lotto-Kern Haus PSD Bank
- Team Visma | Lease a Bike Development
- Trinity Racing
- Tudor Pro Cycling Team U23
- Uno-X Mobility Development Team
- Volkerwessels Cycling Team
- Voltas Tartu2024 by CCN
Landslag (2)- Luxembourg
- USA
Amatørlag- Sensa-Kanjers voor Kanjers
Regional- og klubblag (2)- Giant Store Assen-NWVG CT
- WV West-Frisia
|
|
Etappe | Dato | Start – Målgang | type | Distanse (km) | Høyde (m) | Etappevinner | Sammenlagtleder |
---|
1. etappe | 20. mar. | Medemblik – Medemblik | | 144,9 | 109 m | Elmar Abma | Elmar Abma |
2. etappe | 21. mar. | Baflo – Baflo | | 150,4 | 121 m | Roy Hoogendoorn | Roy Hoogendoorn |
3. etappe | 22. mar. | Assen – Roden | | 140,8 | 479 m | Simon Dehairs | Tim Torn Teutenberg |
4. etappe | 23. mar. | Gieten – Ruurlo | | 168,2 | 504 m | Rasmus Søjberg Pedersen | Tim Torn Teutenberg |
5. etappe | 24. mar. | Neede – Tiel | | 188,3 | 574 m | Rasmus Søjberg Pedersen | Tim Torn Teutenberg |
Etappe | | Vinner _ | Sammenlagtplassering | Poeng | Ungdom | Mest offensive | Innlagte spurter | Lagkonkurranse _ |
---|
1. etappe | | Elmar Abma | Elmar Abma | Elmar Abma | Elmar Abma | Tijs Dekker | Tim Torn Teutenberg | Lotto Dstny Development Team |
2. etappe | | Roy Hoogendoorn | Roy Hoogendoorn | Tim Torn Teutenberg | Tim Torn Teutenberg | Jelle Johannink | Volkerwessels Cycling Team |
3. etappe | | Simon Dehairs | Tim Torn Teutenberg | Rasmus Søjberg Pedersen | Lorenz Van De Wynkele |
4. etappe | | Rasmus Søjberg Pedersen | Daniel Årnes | Lidl-Trek Future Racing |
5. etappe | | Rasmus Søjberg Pedersen | Rasmus Søjberg Pedersen | Tim Torn Teutenberg |
Sammenlagt | | Tim Torn Teutenberg | Tim Torn Teutenberg | Tim Torn Teutenberg | ikke utdelt | Tim Torn Teutenberg | Lidl-Trek Future Racing |
Etappeplassering |
---|
Rytter | Lag | Tid |
---|
1. | Elmar Abma | VolkerWessels Cycling Team | 3t 14' 39" | 2. | Lorenz Van De Wynkele | Lotto Dstny Development Team | + 0" | 3. | Kristian Egholm | Lidl-Trek Future Racing | + 2" | 4. | Axel van der Tuuk | Metec-Solarwatt p/b Mantel | + 2" | 5. | Tim Torn Teutenberg | Lidl-Trek Future Racing | + 2" | 6. | Joshua Giddings | Lotto Dstny Development Team | + 2" | 7. | Davide Bomboi | TDT-Unibet Cycling Team | + 2" | 8. | Steffen De Schuyteneer | Lotto Dstny Development Team | + 2" | 9. | Tobias Risan Nakken | Trinity Racing | + 2" | 10. | Colby Simmons | Team Visma | Lease a Bike Development | + 2" |
|
|
Kilde: ProCyclingStats |
Sammenlagtplassering |
---|
Rytter | Lag | Tid |
---|
1. | Elmar Abma | VolkerWessels Cycling Team | 3t 14' 29" | 2. | Lorenz Van De Wynkele | Lotto Dstny Development Team | + 4" | 3. | Kristian Egholm | Lidl-Trek Future Racing | + 8" | 4. | Axel van der Tuuk | Metec-Solarwatt p/b Mantel | + 12" | 5. | Tim Torn Teutenberg | Lidl-Trek Future Racing | + 12" | 6. | Joshua Giddings | Lotto Dstny Development Team | + 12" | 7. | Davide Bomboi | TDT-Unibet Cycling Team | + 12" | 8. | Steffen De Schuyteneer | Lotto Dstny Development Team | + 12" | 9. | Tobias Risan Nakken | Trinity Racing | + 12" | 10. | Colby Simmons | Team Visma | Lease a Bike Development | + 12" |
|
|
Kilde: ProCyclingStats |
Baflo - Baflo | | (150,4 km) |
---|
Etappeplassering |
---|
Rytter | Lag | Tid |
---|
1. | Roy Hoogendoorn | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 3t 09' 14" | 2. | Timo de Jong | VolkerWessels Cycling Team | + 0" | 3. | Tim Torn Teutenberg | Lidl-Trek Future Racing | + 0" | 4. | Jelle Johannink | TDT-Unibet Cycling Team | + 0" | 5. | Rick Ottema | Diftar Continental Cycling Team | + 0" | 6. | Mārtiņš Pluto | BEAT Cycling Club | + 0" | 7. | Meindert Weulink | Parkhotel Valkenburg | + 0" | 8. | Daniel Årnes | Uno-X Mobility Development | + 0" | 9. | Sente Sentjens | Alpecin-Deceuninck Development Team | + 41" | 10. | Davide Bomboi | TDT-Unibet Cycling Team | + 41" |
|
|
Kilde: ProCyclingStats |
Sammenlagtplassering |
---|
Rytter | Lag | Tid |
---|
1. | Roy Hoogendoorn | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 6t 23' 45" | 2. | Timo de Jong | VolkerWessels Cycling Team | + 4" | 3. | Tim Torn Teutenberg | Lidl-Trek Future Racing | + 6" | 4. | Rick Ottema | Diftar Continental Cycling Team | + 10" | 5. | Mārtiņš Pluto | BEAT Cycling Club | + 10" | 6. | Daniel Årnes | Uno-X Mobility Development | + 10" | 7. | Meindert Weulink | Parkhotel Valkenburg | + 10" | 8. | Jelle Johannink | TDT-Unibet Cycling Team | + 10" | 9. | Elmar Abma | VolkerWessels Cycling Team | + 39" | 10. | Lorenz Van De Wynkele | Lotto Dstny Development Team | + 43" |
|
|
Kilde: ProCyclingStats |
Assen - Roden | | (140,8 km) |
---|
Etappeplassering |
---|
Rytter | Lag | Tid |
---|
1. | Simon Dehairs | Alpecin-Deceuninck Development Team | 3t 04' 45" | 2. | Tim Torn Teutenberg | Lidl-Trek Future Racing | + 0" | 3. | Colby Simmons | Team Visma | Lease a Bike Development | + 0" | 4. | Tobias Risan Nakken | Trinity Racing | + 0" | 5. | Brody Mcdonald | USA | + 0" | 6. | Coen Vermeltfoort | VolkerWessels Cycling Team | + 0" | 7. | Davide Bomboi | TDT-Unibet Cycling Team | + 0" | 8. | Daniel Stampe | Airtox-Carl Ras | + 0" | 9. | Matthew Brennan | Team Visma | Lease a Bike Development | + 0" | 10. | Joshua Giddings | Lotto Dstny Development Team | + 0" |
|
|
Kilde: ProCyclingStats |
Sammenlagtplassering |
---|
Rytter | Lag | Tid |
---|
1. | Tim Torn Teutenberg | Lidl-Trek Future Racing | 9t 28' 30" | 2. | Roy Hoogendoorn | Metec-Solarwatt p/b Mantel | + 0" | 3. | Timo de Jong | VolkerWessels Cycling Team | + 4" | 4. | Mārtiņš Pluto | BEAT Cycling Club | + 10" | 5. | Daniel Årnes | Uno-X Mobility Development | + 10" | 6. | Rick Ottema | Diftar Continental Cycling Team | + 10" | 7. | Meindert Weulink | Parkhotel Valkenburg | + 10" | 8. | Jelle Johannink | TDT-Unibet Cycling Team | + 10" | 9. | Elmar Abma | VolkerWessels Cycling Team | + 39" | 10. | Lorenz Van De Wynkele | Lotto Dstny Development Team | + 43" |
|
|
Kilde: ProCyclingStats |
Gieten - Ruurlo | | (168,2 km) |
---|
Etappeplassering |
---|
Rytter | Lag | Tid |
---|
1. | Rasmus Søjberg Pedersen | Decathlon AG2R La Mondiale Development Team | 3t 46' 03" | 2. | Joshua Giddings | Lotto Dstny Development Team | + 0" | 3. | Henrik Breiner Pedersen | Uno-X Mobility Development | + 0" | 4. | Axel van der Tuuk | Metec-Solarwatt p/b Mantel | + 0" | 5. | Jelte Krijnsen | Parkhotel Valkenburg | + 0" | 6. | Tim Torn Teutenberg | Lidl-Trek Future Racing | + 0" | 7. | Tomáš Kopecký | TDT-Unibet Cycling Team | + 0" | 8. | Timo de Jong | VolkerWessels Cycling Team | + 0" | 9. | Niklas Behrens | Lidl-Trek Future Racing | + 0" | 10. | Wessel Mouris | Metec-Solarwatt p/b Mantel | + 0" |
|
|
Kilde: ProCyclingStats |
Sammenlagtplassering |
---|
Rytter | Lag | Tid |
---|
1. | Tim Torn Teutenberg | Lidl-Trek Future Racing | 13t 14' 33" | 2. | Rasmus Søjberg Pedersen | Decathlon AG2R La Mondiale Development Team | + 41" | 3. | Joshua Giddings | Lotto Dstny Development Team | + 45" | 4. | Henrik Breiner Pedersen | Uno-X Mobility Development | + 47" | 5. | Niklas Behrens | Lidl-Trek Future Racing | + 51" | 6. | Colby Simmons | Team Visma | Lease a Bike Development | + 1' 25" | 7. | Kristian Egholm | Lidl-Trek Future Racing | + 1' 25" | 8. | Brody Mcdonald | USA | + 1' 29" | 9. | Matys Grisel | Lotto Dstny Development Team | + 1' 29" | 10. | Fabian Weiss | Tudor Pro Cycling U23 | + 1' 29" |
|
|
Kilde: ProCyclingStats |
Neede - Tiel | | (188,3 km) |
---|
Etappeplassering |
---|
Rytter | Lag | Tid |
---|
1. | Rasmus Søjberg Pedersen | Decathlon AG2R La Mondiale Development Team | 4t 31' 52" | 2. | Daniel Stampe | Airtox-Carl Ras | + 0" | 3. | Tim Torn Teutenberg | Lidl-Trek Future Racing | + 0" | 4. | Jelte Krijnsen | Parkhotel Valkenburg | + 0" | 5. | Henrik Breiner Pedersen | Uno-X Mobility Development | + 5" | 6. | Matthew Brennan | Team Visma | Lease a Bike Development | + 1' 15" | 7. | Steffen De Schuyteneer | Lotto Dstny Development Team | + 1' 15" | 8. | Jesse Kramer | Team Visma | Lease a Bike Development | + 2' 11" | 9. | Joshua Giddings | Lotto Dstny Development Team | + 2' 11" | 10. | Kristian Egholm | Lidl-Trek Future Racing | + 2' 15" |
|
|
Kilde: ProCyclingStats |
Sammenlagtplassering |
---|
Rytter | Lag | Tid |
---|
1. | Tim Torn Teutenberg | Lidl-Trek Future Racing | 14t 46' 21" | 2. | Rasmus Søjberg Pedersen | Decathlon AG2R La Mondiale Development Team | + 35" | 3. | Jelte Krijnsen | Parkhotel Valkenburg | + 55" | 4. | Henrik Breiner Pedersen | Uno-X Mobility Development | + 56" | 5. | Daniel Stampe | Airtox-Carl Ras | + 1' 27" | 6. | Steffen De Schuyteneer | Lotto Dstny Development Team | + 2' 48" | 7. | Joshua Giddings | Lotto Dstny Development Team | + 3' 00" | 8. | Matthew Brennan | Team Visma | Lease a Bike Development | + 3' 00" | 9. | Daniel Årnes | Uno-X Mobility Development | + 3' 07" | 10. | Rick Ottema | Diftar Continental Cycling Team | + 3' 07" |
|
|
Kilde: ProCyclingStats |
Startliste |
---|
|
TDT-Unibet Cycling Team TDT |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 1 | Jelle Johannink (NED) | 11. | 2 | Davide Bomboi (BEL) | DNF-5 | 3 | Zeb Kyffin (GBR) | 46. | 4 | Sebastian Nielsen (DEN) | DNS-2 | 5 | Tomáš Kopecký (CZE) | DNF-5 | 6 | Abram Stockman (BEL) | 22. | Sportsdirektør: Rob Harmeling, Bas Tietema |
| Airtox-Carl Ras GSH |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 11 | Mads Andersen (DEN) | DNF-1 | 12 | Magnus Bak Klaris (DEN) | DNF-2 | 13 | Mathias Larsen (DEN) | DNF-5 | 14 | Christian Lindquist (DEN) | DNF-4 | 15 | Daniel Stampe (DEN) | 5. | 16 | Gustav Wang (DEN) | DNF-2 | Sportsdirektør: Claus Pedersen |
| Alpecin-Deceuninck Development Team ADD |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 21 | Lennert Belmans (BEL) | DNF-5 | 22 | Marceli Bogusławski (POL) | DNF-3 | 23 | Ramses Debruyne (BEL) | 53. | 24 | Simon Dehairs (BEL) | 28. | 25 | Siebe Roesems (BEL) | DNF-4 | 26 | Sente Sentjens (BEL) | 49. |
| BEAT Cycling Club BCY |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 31 | Bram Dissel (NED) | DNF-2 | 32 | Tijmen Eising (NED) | 34. | 33 | Wessel Krul (NED) | DNF-3 | 34 | Lars Loohuis (NED) | 27. | 35 | Mārtiņš Pluto (LAT) | DNF-4 | 36 | Daan van Sintmaartensdijk (NED) | DNS-4 | Sportsdirektør: Jeff Vermeulen |
| Decathlon AG2R La Mondiale Development Team DAD |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 41 | Arthur Blaise (FRA) | DNF-5 | 42 | Oscar Chamberlain (AUS) | DNF-5 | 43 | Antoine L'Hote (FRA) | DNF-3 | 44 | Daniel Weis Nielsen (DEN) | 48. | 45 | Rasmus Søjberg Pedersen (DEN) | 2. |
| Diftar Continental Cycling Team SWY |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 51 | Mike Bronswijk (NED) | DNF-2 | 52 | Rick Ottema (NED) | 10. | 53 | Marvin Peters (NED) | DNF-5 | 54 | Lars Rouffaer (NED) | DNF-2 | 55 | Wouter van de Weerdhof (NED) | DNF-5 | 56 | Guillaume Visser (NED) | 36. | Sportsdirektør: Marc Zonnebelt |
| Lidl-Trek Future Racing LTF |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 61 | Niklas Behrens (GER) | 25. | 62 | Kristian Egholm (DEN) | 17. | 63 | Matteo Milan (ITA) | DNF-2 | 64 | Cameron Rogers (AUS) | 33. | 65 | Tim Torn Teutenberg (GER) | 1. | 66 | Axandre Van Petegem (BEL) | DNS-3 | Sportsdirektør: Sebastian Andersen |
| Lotto Dstny Development Team LDD |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 71 | Axel De Lie (BEL) | DNF-5 | 72 | Steffen De Schuyteneer (BEL) | 6. | 73 | Joshua Giddings (GBR) | 7. | 74 | Matys Grisel (FRA) | 19. | 76 | Lorenz Van De Wynkele (BEL) | 15. | Sportsdirektør: Dirk Aernouts |
| Metec-Solarwatt p/b Mantel MET |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 81 | Victor Broex (NED) | 38. | 82 | Roy Hoogendoorn (NED) | 26. | 83 | Tim Marsman (NED) | DNF-5 | 84 | Axel van der Tuuk (NED) | 13. | 85 | Casper van der Woude (NED) | DNF-1 | 86 | Wessel Mouris (NED) | 14. |
| Parkhotel Valkenburg PHV |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 91 | Mathis Avondts (BEL) | DNF-5 | 92 | Maxime Duba (NED) | DNF-4 | 93 | Jelte Krijnsen (NED) | 3. | 94 | Martijn Rasenberg (NED) | 31. | 95 | Luke Verburg (NED) | DNF-1 | 96 | Meindert Weulink (NED) | 12. | Sportsdirektør: Paul Tabak |
| Rad-Net Oßwald RNO |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 101 | Moritz Binder (GER) | DNF-2 | 102 | Benjamin Boos (GER) | 40. | 103 | Moritz Czasa (GER) | DNF-2 | 104 | Philipp Gebhardt (GER) | DNF-1 | 105 | Bruno Kessler (GER) | DNF-4 | 106 | Tobias Müller (GER) | DNF-2 | Sportsdirektør: Steffen Uslar |
| REMBE Pro Cycling Team Sauerland SVL |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 111 | Silas Köch (GER) | DNF-2 | 112 | Sebastian Niehues (GER) | DNF-2 | 113 | Jonathan Malte Rottmann (GER) | DNF-2 | 114 | Jacob Scott (GBR) | 52. | 115 | Jan-Marc Temmen (GER) | DNF-2 | 116 | Paul Wright (NZL) | 39. | Sportsdirektør: Wolfgang Oschwald |
| | Team Lotto Kern-Haus PSD Bank LKH |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 131 | Cedric Abt (GER) | DNF-2 | 132 | Luca Dreßler (GER) | DNF-1 | 133 | Joshua Huppertz (GER) | DNF-5 | 134 | Mathieu Kockelmann (LUX) | 23. | 135 | Mil Morang (LUX) | 54. | 136 | Romet Pajur (EST) | DNF-1 | Sportsdirektør: Florian Monreal, Torsten Schmidt |
| Team Visma | Lease a Bike Development VLD |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 141 | Dario Igor Belletta (ITA) | 21. | 142 | Matthew Brennan (GBR) | 8. | 143 | Jesse Kramer (NED) | 18. | 144 | Sjors Lugthart (NED) | DNF-3 | 145 | Jed Smithson (GBR) | DNF-1 | 146 | Colby Simmons (USA) | 16. | Sportsdirektør: Sierk-Jan De Haan |
| Trinity Racing TRI |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 151 | Josh Charlton (GBR) | DNF-5 | 152 | Robert Donaldson (GBR) | 32. | 154 | Tobias Risan Nakken (NOR) | DNF-5 | 156 | Callum Thornley (GBR) | DNF-5 | Sportsdirektør: Jonathan Mould, Peter Kennaugh |
| Tudor Pro Cycling U23 TUU |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 161 | Victor Benareau (SUI) | DNF-5 | 162 | Roman Holzer (SUI) | DNF-2 | 163 | Aivaras Mikutis (LTU) | DNF-4 | 164 | Tim Rey (SUI) | DNF-1 | 166 | Fabian Weiss (SUI) | 20. | Sportsdirektør: Boris Zimine |
| Uno-X Mobility Development UXD |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 171 | Daniel Årnes (NOR) | 9. | 172 | Halvor Dolven (NOR) | DNS-3 | 173 | Mads Landbo (DEN) | DNF-5 | 174 | Erik Madsen (NOR) | DNF-5 | 175 | Henrik Breiner Pedersen (DEN) | 4. | 176 | Mikal Grimstad Uglehus (NOR) | 55. | Sportsdirektør: Max Emil Kørner |
| | Voltas-Tartu 2024 by CCN CCN |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 191 | Rokas Adomaitis (LTU) | DNS-2 | 192 | Aaron Aus (EST) | DNF-3 | 193 | Alekss Krasts (LAT) | DNF-5 | 195 | Martti Lenzius (EST) | DNF-3 | Sportsdirektør: Gediminas Bagdonas |
| Luxembourg LUX |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 202 | Loïc Bettendorff | DNF-2 | 203 | Rafael Pereira | DNS-5 | 204 | Alexandre Kess | DNF-1 | 205 | Tom Paquet | DNF-4 | Sportsdirektør: Jempy Drucker |
| USA USA |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 212 | Brody Mcdonald | 30. | 214 | Gabriel Shipley | DNF-4 | 216 | Andrew Strohmeyer | DNF-2 | Sportsdirektør: Tanner Putt |
| Giant Store Assen-NWVG CT ___ |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 223 | Adne Koster (NED) | 50. | 226 | Aden Paterson (AUS) | DNF-2 | Sportsdirektør: Peter Merx |
| Sensa-Kanjers voor Kanjers ___ |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 241 | Bram Leerkes (NED) | DNF-2 |
| WV West-Frisia ___ |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 251 | Jesse de Rooij (NED) | DNF-2 | 252 | Tijs Dekker (NED) | DNF-4 | 255 | Olav Hjemsæter (NOR) | 42. |
|
|