Kortbane-EM i svømming 2005

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Kortbane-EM i svømming 2005
European Short Course Swimming Championships 2005
Sted Trieste, Italia
Start 8. desember
Slutt 11. desember 2005

Europamesterskapet i svømming på kortbane 2005 ble holdt i Trieste i Italia fra torsdag 8. desember til søndag 11. desember 2005.

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
01 Tyskland Tyskland 5 4 6 16
02 Polen Polen 5 4 2 11
03 Nederland Nederland 5 1 2 8
04 Ungarn Ungarn 4 0 1 5
05 Italia Italia 3 4 6 13
06 Frankrike Frankrike 3 3 2 8
07 Sverige Sverige 3 2 3 8
08 Ukraina Ukraina 3 2 1 6
09 Russland Russland 2 8 4 14
10 Storbritannia Storbritannia 1 3 4 8
11 Danmark Danmark 1 3 4
12 Finland Finland 1 1 1 3
13 Slovenia Slovenia 1 2 3
14 Østerrike Østerrike 1 1 2
14 Slovakia Slovakia 1 1 2
16 Litauen Litauen 1 1 2
17 Hellas Hellas 1 1
18 Kroatia Kroatia 1 1
18 Sveits Sveits 1 1
18 Belgia Belgia 1 1
18 Hviterussland Hviterussland 1 1
Total 39 37 41 117

Medaljesammendrag[rediger | rediger kilde]

Herrer[rediger | rediger kilde]

Konkurranse: Gull: Tid Sølv: Tid Bronse: Tid
Fri
50 m Mark Foster
Storbritannia Storbritannia
21.27 Frédérick Bousquet
Frankrike Frankrike
21.47 Johan Kenkhuis
Nederland Nederland
21.51
100 m Filippo Magnini
Italia Italia
46.52
ER
Steffen Deibler
Tyskland Tyskland
47.43 Evgeny Lagunov
Russland Russland
47.55
200 m Filippo Magnini
Italia Italia
1:42.89 Massimiliano Rosolino
Italia Italia
1:43.32 Ross Davenport
Storbritannia Storbritannia
1:43.93
400 m Jurij Prilukov
Russland Russland
3:37.81
ER
Pawel Korzeniowski
Polen Polen
3:38.20 Paul Biedermann
Tyskland Tyskland
3:39.88
1 500 m Jurij Prilukov
Russland Russland
14:27.12
ER
David Davies
Storbritannia Storbritannia
14:35.94 Mateusz Sawrymowicz
Polen Polen
14:38.86
Rygg
50 m Thomas Rupprath
Tyskland Tyskland
23.57 Arkadi Arkadjewitsch Wjattschanin
Russland Russland
23.95 Liam Tancock
Storbritannia Storbritannia
24.06
100 m László Cseh
Ungarn Ungarn
51.29 Arkadi Arkadjewitsch Wjattschanin
Russland Russland
51.47 Thomas Rupprath
Tyskland Tyskland
51.50
200 m Markus Rogan
Østerrike Østerrike
1:50.43
VR
Arkadi Arkadjewitsch Wjattschanin
Russland Russland
1:50.77 Gordan Kožulj
Kroatia Kroatia
1:53.01
Bryst
50 m Oleg Lisogor
Ukraina Ukraina
26.67 Alessandro Terrin
Italia Italia
26.79 Matiaz Markič
Slovenia Slovenia
27.08
100 m Oleg Lisogor
Ukraina Ukraina
58.07 Romanos Alyfantis
Hellas Hellas
58.08 Valeriy Dymo
Ukraina Ukraina
58.60
200 m Slawomir Kuczko
Polen Polen
2:07.01 Grigory Falko
Russland Russland
2:07.04 Paolo Bossini
Italia Italia
2:07.70
Butterfly
50 m Lars Frölander
Sverige Sverige
23.08 Mark Foster
Storbritannia Storbritannia
23.12 Matti Rajakyla
Finland Finland
23.17
100 m Thomas Rupprath
Tyskland Tyskland
50.55 Jevgeni Korotyshkin
Russland Russland
51.32 Peter Mankoč
Slovenia Slovenia
51.47
200 m Pawel Korzeniowski
Polen Polen
1:50.89 Helge Meeuw
Tyskland Tyskland
1:52.49 Nikolay Skvortsov
Russland Russland
1:53.58
Medley
100 m Peter Mankoč
Slovenia Slovenia
52.65 Oleg Lisogor
Ukraina Ukraina
53.38 Vytautas Janusaitis
Litauen Litauen
54.16
200 m László Cseh
Ungarn Ungarn
1:53.46
VR
Vytautas Janušaitis
Litauen Litauen
1:55.52 Alessio Boggiatto
Italia Italia
1:56.11
400 m László Cseh
Ungarn Ungarn
4:00.37
VR
Luca Marin
Italia Italia
4:02.88 Alessio Boggiatto
Italia Italia
4:06.38
Stafett
4×50 m fri Nederland Nederland
  Mark Veens
  Mitja Zastrow
  Gijs Damen
  Johan Kenkhuis
1:25.03
VR
Frankrike Frankrike
  Julien Sicot
  David Maitre
  Alain Bernard
  Frédérick Bousquet
1:25.40 Storbritannia Storbritannia
  Mark Foster
  Liam Tancock
  Chris Cozens
  Anthony Howard
1:25.85
4×50 m medley Tyskland Tyskland
  Thomas Rupprath
  Mark Warnecke
  Johannes Dietrich
  Steffen Deibler
1:34.83 Ukraina Ukraina
  Andriy Oleynyk
  Oleg Lisogor
  Sergiy Breus
  Vyacheslav Shyrshov
1:34.91 Storbritannia Storbritannia
  Liam Tancock
  Chris Cook
  Matthew Clay
  Mark Foster
1:35.22

Damer[rediger | rediger kilde]

Konkurranse: Gull: Tid Sølv: Tid Bronse: Tid
Fri
50 m Marleen Veldhuis
Nederland Nederland
24.32 Cristina Chiuso
Italia Italia
24.37 Anna-Karin Kammerling
Sverige Sverige
24.52
100 m Marleen Veldhuis
Nederland Nederland
52.84 Hanna-Maria Seppälä
Finland Finland
53.36 Petra Dallmann
Tyskland Tyskland
Alena Popchanka
Frankrike Frankrike
53.56
200 m Josefin Lillhage
Sverige Sverige
Federica Pellegrini
Italia Italia
1:55.54 ingen Paulina Barzycka
Polen Polen
1:55.97
400 m Laure Manaudou
Frankrike Frankrike
3:56.79
VR
Joanne Jackson
Storbritannia Storbritannia
4:01.12 Federica Pellegrini
Italia Italia
4:02.81
1 500 m Laure Manaudou
Frankrike Frankrike
8:11.25
VR
Anastasia Ivanenko
Russland Russland
8:14.51 Flavia Rigamonti
Sveits Sveits
8:20.32
Rygg
50 m Louise Ørnstedt
Danmark Danmark
27.26 Janine Pietsch
Tyskland Tyskland
27.47 Aleksandra Herasimenia
Hviterussland Hviterussland
27.59
100 m Laure Manaudou
Frankrike Frankrike
58.12 Louise Ørnstedt
Danmark Danmark
58.63 Janine Pietsch
Tyskland Tyskland
58.65
200 m Irina Amshennikova
Ukraina Ukraina
2:05.12 Louise Ørnstedt
Danmark Danmark
2:06.44 Annika Liebs
Sveits Sveits
2:06.73
Bryst
50 m Janne Schaefer
Tyskland Tyskland
30.62 Beata Kaminska
Polen Polen
30.71 Elena Bogomazova
Russland Russland
30.88
100 m Beata Kaminska
Polen Polen
1:06.51 Elena Bogomazova
Russland Russland
1:06.89 Simone Weiler
Tyskland Tyskland
Chiara Boggiatto
Italia Italia
1:06.98
200 m Anne Poleska
Tyskland Tyskland
2:23.06 Katarzyna Dulian
Polen Polen
2:23.24 Chiara Boggiatto
Italia Italia
2:23.40
Butterfly
50 m Anna-Karin Kammerling
Sverige Sverige
26.05 Inge Dekker
Nederland Nederland
26.20 Fabienne Nadarajah
Østerrike Østerrike
26.32
100 m Martina Moravcová
Slovakia Slovakia
58.19 Alena Popchanka
Frankrike Frankrike
58.27 Johanna Sjöberg
Sverige Sverige
58.39
200 m Beatrix Boulsevicz
Ungarn Ungarn
2:06.62 Mette Jacobsen
Danmark Danmark
2:07.12 Aurore Mongel
Frankrike Frankrike
2:07.52
Medley
100 m Hanna-Maria Seppälä
Finland Finland
1:00.71 Hanna Eriksson
Sverige Sverige
1:01.18 Hinkelien Schreuder
Nederland Nederland
1:01.21
200 m Katarzyna Baranowska
Polen Polen
2:10.25 Aleksandra Urbanczyk
Polen Polen
2:11.11 Daria Belyakina
Russland Russland
2:11.62
400 m Katarzyna Baranowska
Polen Polen
4:33.70 Anastasia Ivanenko
Russland Russland
4:35.27 Zsuzsanna Jakabos
Ungarn Ungarn
4:35.68
Stafett
4×50 m fri Nederland Nederland
  Hinkelien Schreuder
  Inge Dekker
  Chantal Groot
  Marleen Veldhuis
1:36.27
VR
Sverige Sverige
  Johanna Sjöberg
  Anna-Karin Kammerling
  Josefin Lillhage
  Therese Alshammar
1:36.75 Tyskland Tyskland
  Dorothea Brandt
  Daniela Samulski
  Petra Dallmann
  Daniela Götz
1:38.90
4×50 m medley Nederland Nederland
  Hinkelien Schreuder
  Moniek Bijhuis
  Inge Dekker
  Marleen Veldhuis
1:47.44
VR
Tyskland Tyskland
  Janine Pietsch
  Janne Schaefer
  Daniela Samulski
  Dorothea Brandt
1:47.68 Sverige Sverige
  Therese Alshammar
  Rebecca Ejdervik
  Anna-Karin Kammerling
  Josefin Lillhage
1:49.07

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]