Gran Turismo 5
Utseende
| Gran Turismo 5 | |||
|---|---|---|---|
| Utvikler | Polyphony Digital | ||
| Utgiver | Sony Computer Entertainment | ||
| Designer | Kazunori Yamauchi | ||
| Siste versjon | 2.17 | ||
| Plattform | PlayStation 3 | ||
| Utgivelse | PlayStation 3 JP 24. november 2010 NA 24. november 2010 EU 24. november 2010 AU 24. november 2010 | ||
| Sjanger | Bilspill | ||
| Modus | Enspiller | ||
| Format | Blu-ray Disc | ||
| Del av serien Gran Turismo | |||
Gran Turismo 6 → | |||
Gran Turismo 5 (GT5) er et bilspill i serien Gran Turismo. Det ble utviklet av Polyphony Digital og gitt ut av Sony Computer Entertainment, for PlayStation 3 24. november 2010.[1][2]
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ↑ «Gran Turismo 5 Release Date Confirmed for November 24th, 2010 – PlayStation Blog». Blog.us.playstation.com. Besøkt 12. november 2010.
- ↑ «GT5 Release Announcement – PlayStation.Blog.Europe». Blog.eu.playstation.com. Besøkt 12. november 2010.
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (en) Gran Turismo 5 – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
- (en) Gran Turismo 5 hos MobyGames
- (en) Gran Turismo 5 hos MobyGames
- (en) Gran Turismo 5 på Metacritic
- (en) Gran Turismo 5 på Internet Movie Database
- (en) Gran Turismo 5 på Behind The Voice Actors
- (en) Gran Turismo 5 hos Giant Bomb
- (en) Gran Turismo 5 hos Internet Game Database
- (en) Gran Turismo 5 hos GameSpot
- (en) Gran Turismo 5 hos IGN
- (en) Gran Turismo 5 hos VGMdb
