Europacupen i terrengløp for klubblag 2017

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Europacupen i terrengløp for klubblag 2017
Generell informasjon
VertsbyAlbufeira
VertslandPortugalPortugal Portugal
Arena(er)Albufeira
Dato5. februar 2017

Europacupen i terrengløp for klubblag 2017 (European Champion Clubs Cup Cross Country) ble arrangert i Albufeira i Portugal 5. februar 2017.

Løypa var 9,7 km for senior menn, 6,1 km for junior menn og senior kvinner, og 3,7 km for junior kvinner.

Resultater[rediger | rediger kilde]

Senior menn[rediger | rediger kilde]

Individuelt
Plass Navn Lag Tid (mm:ss)
1 Yemaneberhan Crippa Italia Fiamme Oro Padova Club 30:04
2 Rabah Aboud Portugal Sporting Clube de Portugal 30:13
3 Ayad Lamdassem Spania Atletismo Bikila 30:32
4 Ramazan Özdemir Tyrkia Istanbul BBSK 30:34
5 Matthias Kyburz Sveits LG Basel Regio 30:04
6 Frédéric Tranchand Finland Turun Toverit 30:36
7 Vedat Günen Tyrkia Istanbul BBSK 30:37
8 Peter Glans Danmark Odense GF Atletik 30:38
9 Michael Gras Frankrike Alès Cévennes Athlétisme 30:39
10 Mick Clohisey Irland Raheny Shamrock A.C 30:40
11 Alper Demir Tyrkia Istanbul BBSK 30:44
12 Licínio Pimentel Portugal Sporting Clube de Portugal 30:45
13 Ahmat Abdou-Daoud Frankrike Athlétic Trois Tours 30:45
14 Rui Teixeira Portugal Sporting Clube de Portugal 30:56
15 Bekir Karayel Tyrkia Istanbul BBSK 31:01
16 Cihat Ulus Tyrkia Istanbul BBSK 31:02
17 António Silva Portugal Sporting Clube de Portugal 31:04
18 Olle Walleräng Sverige Spårvägens FK 31:09
19 Abdelaziz Merzoughi Spania Atletismo Bikila 31:11
20 Jonathan Hay Storbritannia Aldershot, Farnham and District AC 31:11
21 Sabahattin Yıldırımci Tyrkia Galatasaray Spor Kulubü 31:13
22 Hans Kristian Fløystad Norge IK Tjalve 31:15
23 Romain Courcieres Frankrike Alès Cévennes Athlétisme 31:18
24 Alemayehu Bezabeh Spania Atletismo Bikila 31:19
25 Joseph Katib Tyskland LAC Quelle Fürth 31:22
26 Ali Hamdi Belgia DC Leuven A 31:25
27 Sami Mohamed Eldai Israel Hasimta South Tel-Aviv 31:26
28 Shmuel Abuhai Israel Hasimta South Tel-Aviv 31:27
29 Paolo Zanatta Italia Fiamme Oro Padova Club 31:27
30 Iván Galán Spania Atletismo Bikila 31:30

Andre norske deltakere: Awet Nftalem Kibrab (74), Eivind Trym Wikshåland (80), Mads Bigum Johansen (90), Asbjørn Ellefsen Persen (DNF).

Lagkonkurranse
Plass Lag Poeng
1 Tyrkia Istanbul BBSK
Ramazan Özdemir, Vedat Günen, Alper Demir, Bekir Karayel
4+7+11+15=37
2 Portugal Sporting Clube de Portugal
Rabah Aboud, Licínio Pimentel, Rui Teixeira, António Silva
2+12+14+17=45
3 Spania Atletismo Bikila
Abdelaziz Merzoughi, Alemayehu Bezabeh, Iván Galán
3+19+24+30=76
4 Frankrike Alès Cévennes Athlétisme
Michael Gras, Romain Courcieres, Freddy Guimard, El Hassane Ben Lkhainouch
9+23+21+32=95
5 Tyrkia Galatasaray Spor Kulubü
Sabahattin Yıldırımci, Yusuf Alici, Saffet Elkatmış, Aykut Taşdemir
21+33+36+38=128
6 Israel Hasimta South Tel-Aviv
Sami Mohamed Eldai, Shmuel Abuhai, Jamal Abdelmaji Mohammed, Godadaw Belachew
27+28+41+42+=138

Senior kvinner[rediger | rediger kilde]

Individuelt
Plass Navn Lag Tid (mm:ss)
1 Irene Cheptai Tyrkia Üsküdar Belediye SK 20:18
2 Trihas Gebre Spania Bilbao Atletismo 20:40
3 Esma Aydemir Tyrkia Bursa Büyüksehir belediye SK 20:43
4 Steph Twell Storbritannia Aldershot, Farnham and District AC 20:54
5 Özlem Kaya Tyrkia Üsküdar Belediye SK 20:56
6 Ancuţa Bobocel Spania Bilbao Atletismo 20:58
7 Louise Small Storbritannia Aldershot, Farnham and District AC 21:00
8 Anna Emilie Møller Danmark Blovstrød Løverne 21:02
9 Alemitu Bekele Tyrkia Üsküdar Belediye SK 21:11
10 Sylvia Medugu Danmark Blovstrød Løverne 21:21
11 Aslı Çakır Alptekin Tyrkia Üsküdar Belediye SK 21:24
12 Maria Azucena Díaz Spania Bilbao Atletismo 21:27
13 Elif Karabulut Tyrkia Üsküdar Belediye SK 21:30
14 Jessica Martin Storbritannia Aldershot, Farnham and District AC 21:31
15 Sevilay Eytemiş Tyrkia Bursa Büyüksehir belediye SK 21:38
16 Iris María Fuentes-Pila Spania Bilbao Atletismo 21:40
17 Elisa Desco Italia Atletica Alta Valtellina 21:42
18 Amy Griffiths Storbritannia Aldershot, Farnham and District AC 21:44
19 Sabahat Akpinar Tyrkia Bursa Büyüksehir belediye SK 21:54
20 Tania Carretero Spania Bilbao Atletismo 21:55
21 Tereza Čapková Tsjekkia USK Praha 21:57
22 Emine Hatun Tuna Tyrkia Üsküdar Belediye SK 22:03
23 Ferahiwat Gamachu Luxembourg Celtic Diekirch 22:05
24 Gesa Bohn Tyskland LAC Quelle Fürth 22:14
25 Lauren Hall Storbritannia Aldershot, Farnham and District AC 22:20
26 Maria McCambridge Irland Dundrum South Dublin A.C. 22:21
27 Kim Geypen Belgia DC Leuven A 22:30
28 Eva Krchová Tsjekkia USK Praha 22:32
29 Fatma Demir Tyrkia Bursa Büyüksehir belediye SK 22:35
30 Julie Chuberre Frankrike Endurance 72 22:37


Lagkonkurranse
Plass Lag Poeng
1 Tyrkia Üsküdar Belediye SK
Irene Cheptai, Özlem Kaya, Alemitu Bekele, Aslı Çakır Alptekin
1+5+9+11=26
2 Spania Bilbao Atletismo
Trihas Gebre, Ancuţa Bobocel, Maria Azucena Díaz, Iris María Fuentes-Pila
2+6+12+16=36
3 Storbritannia Aldershot, Farnham and District AC
Steph Twell, Louise Small, Jessica Martin, Amy Griffiths
4+7+14+18=43
4 Tyrkia Bursa Büyüksehir belediye SK
Esma Aydemir, Sevilay Eytemiş, Sabahat Akpinar, Fatma Demir
3+15+19+29=66
5 Danmark Blovstrød Løverne
Anna Emilie Møller, Sylvia Medugu, Lea Reime, Louise Rode
8+10+38+39=95
6 Irland Dundrum South Dublin A.C.
Maria McCambridge, Laura Shaughnessy, Fiona Clinton, Sarah Mulligan
26+31+32+35=124

Junior menn (U20)[rediger | rediger kilde]

Individuelt
Plass Navn Lag Tid (mm:ss)
1 Ramazan Barbaros Tyrkia Fenerbahce Sport Club 19:10
2 Mario García Spania Playas de Castellon 19:10
3 Ömer Oti Tyrkia Fenerbahce Sport Club 19:15
4 Eshetu Worku Israel Hasimta South Tel-Aviv 19:15
5 Alexis Phelut Frankrike Clermont Athlétisme Auvergne 19:19
6 Dries De Smet Belgia AC Lebbeke 19:20
7 Sezgin Ataç Tyrkia Darica Belediyesi Spor Kulubü 19:21
8 Aaron Las Heras Spania Playas de Castellon 19:21
9 Sergiy Polikarpenko Italia CUS Torino 19:33
10 Andreas Holst Lindgreen Danmark Sparta AM 19:34
11 Tariku Novales Spania Playas de Castellon 19:34
12 Reda Sebie Spania Playas de Castellon 19:39
13 Ramazan Baştuğ Tyrkia Ramazan Baştuğ 19:40
14 Amanuel Falci Italia CUS Torino 19:51
15 Bekirhan Kabadayı Tyrkia Darica Belediyesi Spor Kulubü 19:52
16 Nurkan Dağtekin Tyrkia Darica Belediyesi Spor Kulubü 20:01
17 Said Mechaal Spania Playas de Castellon 20:09
18 Adam O'Brien Irland Clonliffe Harriers A.C. 20:12
19 Pedro Ferreira Portugal Sport Lisboa e Benfica 20:14
20 Valentin Morlec Frankrike Clermont Athlétisme Auvergne 20:14
Lagkonkurranse
Plass Lag Poeng
1 Spania Playas de Castellon
Mario García, Aaron Las Heras, Tariku Novales, Reda Sebie
2+8+11+12=33
2 Tyrkia Fenerbahce Sport Club
Fenerbahce Sport Club, Ömer Oti, Ramazan Baştuğ, Abdullah Özdemir
1+3+13+24=41
3 Tyrkia Darica Belediyesi Spor Kulubü
Sezgin Ataç, Bekirhan Kabadayı, Nurkan Dağtekin, Yakup Gündüz
7+15+16+31=69
4 Danmark Sparta AM
Andreas Holst Lindgreen, Thor Bendix-Madsen, Malthe Nielsen, William Devantier
10+21+28+29=88

Junior kvinner (U20)[rediger | rediger kilde]

Individuelt
Plass Navn Lag Tid (mm:ss)
1 Anna Mark Helwigh Danmark Sparta AM 13:29
2 Pinar Demirtaş Tyrkia Fenerbahce Sport Club 13:29
3 Gülnaz Uskun Tyrkia Bursa Büyüksehir belediye SK 13:33
4 Emine Akbingöl Tyrkia Fenerbahce Sport Club 13:35
5 Sophie Murphy Irland Dundrum South Dublin A.C. 13:41
6 Latife Güneş Tyrkia Bursa Büyüksehir belediye SK 13:42
7 Sophie Søefeldt Danmark Sparta AM 13:43
8 Bahar Atalay Tyrkia Bursa Büyüksehir belediye SK 13:45
9 Aino Kuljukka Finland Lahden Ahkera 13:45
10 Kamilė Vaidžiulytė Litauen Nike Klaipeda 13:49
11 Derya Kunur Tyrkia Fenerbahce Sport Club 13:51
12 Sif Bendix Madsen Danmark Sif Bendix Madsen 14:01
13 Abigail Taylor Irland Dundrum South Dublin A.C. 14:09
14 Gülsün Tunç Tyrkia Bursa Büyüksehir belediye SK 14:12
15 Ayşe Acer Tyrkia Fenerbahce Sport Club 14:16
16 Salla Laukkanen Finland Lahden Ahkera 14:17
17 Jodie McCann Irland Dundrum South Dublin A.C. 14:20
18 Sinem Nur Erarslan Tyrkia Fenerbahce Sport Club 14:23
19 Clara Kall Danmark Sparta AM 14:31
20 Greta Karinauskaite Litauen Nike Klaipeda 14:35
Lagkonkurranse
Plass Lag Poeng
1 Tyrkia Bursa Büyüksehir belediye SK
Gülnaz Uskun, Latife Güneş, Bahar Atalay, Gülsün Tunç
3+6+8+14=31
2 Tyrkia Fenerbahce Sport Club
Pinar Demirtaş, Emine Akbingöl, Derya Kunur, Ayşe Acer
2+4+11+15=32
3 Danmark Sparta AM
Anna Mark Helwigh, Sophie Søefeldt, Sif Bendix Madsen, Clara Kall
1+7+12+19=39
4 Irland Dundrum South Dublin A.C
Sophie Murphy, Abigail Taylor, Jodie McCann, Grace Dervan
5+13+17+29=64

Referanser[rediger | rediger kilde]


Kilder[rediger | rediger kilde]

Resultater