Bryting under Sommer-OL 2004 – Gresk-romersk stil menn 84 kg

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Bryting under
Sommer-OL 2004

Wrestling pictogram.svg
Fri stil Gresk-romersk stil
  55 kg     55 kg  
  60 kg     60 kg  
  66 kg     66 kg  
  74 kg     74 kg  
  84 kg     84 kg  
  96 kg     96 kg  
  120 kg     120 kg  
Kvinner
  48 kg     63 kg  
  55 kg     72 kg  

Gresk-romersk stil menn 55 kg i bryting under Sommer-OL 2004 i Athen ble arrangert i august 2004 på Ano Liossia Olympic Hall.[1]

Resultater[rediger | rediger kilde]

Gruppespill[rediger | rediger kilde]

Gruppe 1[rediger | rediger kilde]

Utøver K V T KP TP
Flag of Belarus.svg Viachaslau Makaranka (BLR) 2 2 0 7 6
Flag of Armenia.svg Levon Geghamyan (ARM) 2 1 1 4 11
Flag of Italy.svg Andrea Minguzzi (ITA) 2 0 2 0 0
Poeng CP
Flag of Armenia.svg Levon Geghamyan (ARM) 0–3 Flag of Belarus.svg Viachaslau Makaranka (BLR) 0–3 PO
Flag of Italy.svg Andrea Minguzzi (ITA) 0–11 Flag of Armenia.svg Levon Geghamyan (ARM) 0–4 ST
Flag of Belarus.svg Viachaslau Makaranka (BLR) 3–0 Flag of Italy.svg Andrea Minguzzi (ITA) 4–0 TO

Gruppe 2[rediger | rediger kilde]

Utøver K V T KP TP
Flag of Egypt.svg Mohamed Abdelfatah (EGY) 2 2 0 6 7
Flag of the United States.svg Brad Vering (USA) 2 1 1 4 0
Flag of Georgia.svg Mukhran Vakhtangadze (GEO) 2 0 2 0 0
Poeng CP
Flag of Egypt.svg Mohamed Abdelfatah (EGY) 3–0 Flag of Georgia.svg Mukhran Vakhtangadze (GEO) 3–0 PO
Flag of the United States.svg Brad Vering (USA) 0–4 Flag of Egypt.svg Mohamed Abdelfatah (EGY) 0–3 PO
Flag of Georgia.svg Mukhran Vakhtangadze (GEO) Flag of the United States.svg Brad Vering (USA) 0–4 PA

Gruppe 3[rediger | rediger kilde]

Utøver K V T KP TP
Flag of Greece.svg Dimitrios Avramis (GRE) 2 2 0 6 8
Flag of Iran.svg Behrouz Jamshidi (IRI) 2 1 1 4 4
Flag of Norway.svg Fritz Aanes (NOR) 2 0 2 1 1
Poeng CP
Flag of Greece.svg Dimitrios Avramis (GRE) 5–1 Flag of Norway.svg Fritz Aanes (NOR) 3–1 PP
Flag of Iran.svg Behrouz Jamshidi (IRI) 1–3 Flag of Greece.svg Dimitrios Avramis (GRE) 1–3 PP
Flag of Norway.svg Fritz Aanes (NOR) 0–3 Flag of Iran.svg Behrouz Jamshidi (IRI) 0–3 PO

Gruppe 4[rediger | rediger kilde]

Utøver K V T KP TP
Flag of Russia.svg Aleksey Mishin (RUS) 2 2 0 6 6
Flag of Israel.svg Gocha Tsitsiashvili (ISR) 2 1 1 3 3
Flag of France.svg Mélonin Noumonvi (FRA) 2 0 2 1 1
Poeng CP
Flag of Israel.svg Gocha Tsitsiashvili (ISR) 3–1 Flag of France.svg Mélonin Noumonvi (FRA) 3–1 PP
Flag of Russia.svg Aleksey Mishin (RUS) 3–0 Flag of Israel.svg Gocha Tsitsiashvili (ISR) 3–0 PO
Flag of France.svg Mélonin Noumonvi (FRA) 0–3 Flag of Russia.svg Aleksey Mishin (RUS) 0–3 PO

Gruppe 5[rediger | rediger kilde]

Utøver K V T KP TP
Flag of Turkey.svg Hamza Yerlikaya (TUR) 3 3 0 10 12
Flag of Ukraine.svg Oleksandr Daragan (UKR) 3 2 1 8 6
Flag of Bulgaria.svg Vladislav Metodiev (BUL) 3 1 2 3 5
Flag of Estonia.svg Tarvi Thomberg (EST) 3 0 3 0 0
Poeng CP
Flag of Turkey.svg Hamza Yerlikaya (TUR) 4–1 Flag of Ukraine.svg Oleksandr Daragan (UKR) 3–1 PP
Flag of Bulgaria.svg Vladislav Metodiev (BUL) 3–0 Flag of Estonia.svg Tarvi Thomberg (EST) 3–0 PO
Flag of Turkey.svg Hamza Yerlikaya (TUR) 5–2 Flag of Bulgaria.svg Vladislav Metodiev (BUL) 4–0 PA
Flag of Ukraine.svg Oleksandr Daragan (UKR) 5–0 Flag of Estonia.svg Tarvi Thomberg (EST) 3–0 PO
Flag of Turkey.svg Hamza Yerlikaya (TUR) 3–0 Flag of Estonia.svg Tarvi Thomberg (EST) 3–0 PO
Flag of Ukraine.svg Oleksandr Daragan (UKR) Flag of Bulgaria.svg Vladislav Metodiev (BUL) 4–0 PA

Gruppe 6[rediger | rediger kilde]

Utøver K V T KP TP
Flag of Sweden.svg Ara Abrahamian (SWE) 3 3 0 9 13
Flag of Japan.svg Shingo Matsumoto (JPN) 3 2 1 6 10
Flag of Slovakia.svg Attila Bátky (SVK) 3 1 2 4 4
Flag of Kyrgyzstan.svg Janarbek Kenjeev (KGZ) 3 0 3 3 4
Poeng CP
Flag of Slovakia.svg Attila Bátky (SVK) 3–1 Flag of Kyrgyzstan.svg Janarbek Kenjeev (KGZ) 3–1 PP
Flag of Sweden.svg Ara Abrahamian (SWE) 5–0 Flag of Japan.svg Shingo Matsumoto (JPN) 3–0 PO
Flag of Slovakia.svg Attila Bátky (SVK) 0–4 Flag of Sweden.svg Ara Abrahamian (SWE) 0–3 PO
Flag of Kyrgyzstan.svg Janarbek Kenjeev (KGZ) 1–7 Flag of Japan.svg Shingo Matsumoto (JPN) 1–3 PP
Flag of Slovakia.svg Attila Bátky (SVK) 1–3 Flag of Japan.svg Shingo Matsumoto (JPN) 1–3 PP
Flag of Kyrgyzstan.svg Janarbek Kenjeev (KGZ) 2–4 Flag of Sweden.svg Ara Abrahamian (SWE) 1–3 PP

Knockout round[rediger | rediger kilde]

  Kvartfinaler Semifinaler Finale
 Flag of Belarus.svg Viachaslau Makaranka (BLR) 2  
 Flag of Egypt.svg Mohamed Abdelfatah (EGY) 0      Flag of Belarus.svg Viachaslau Makaranka (BLR) 0  
 Flag of Greece.svg Dimitrios Avramis (GRE) 2      Flag of Russia.svg Aleksey Mishin (RUS) 6  
 Flag of Russia.svg Aleksey Mishin (RUS) 5        Flag of Russia.svg Aleksey Mishin (RUS) 1
            Flag of Sweden.svg Ara Abrahamian (SWE) 1
          Flag of Turkey.svg Hamza Yerlikaya (TUR) 0
          Flag of Sweden.svg Ara Abrahamian (SWE) 3     Bronsefinale
      
 Flag of Belarus.svg Viachaslau Makaranka (BLR) 2
 Flag of Turkey.svg Hamza Yerlikaya (TUR) 1
5. plass
 Flag of Egypt.svg Mohamed Abdelfatah (EGY) EV
 Flag of Greece.svg Dimitrios Avramis (GRE)  

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ «Wrestling at the 2004 Athina Summer Games». sports-reference.com. Besøkt 18. april 2017.