Bryting under Sommer-OL 2004 – Fri stil menn 60 kg

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Bryting under
Sommer-OL 2004

Wrestling pictogram.svg
Fri stil Gresk-romersk stil
  55 kg     55 kg  
  60 kg     60 kg  
  66 kg     66 kg  
  74 kg     74 kg  
  84 kg     84 kg  
  96 kg     96 kg  
  120 kg     120 kg  
Kvinner
  48 kg     63 kg  
  55 kg     72 kg  

Fri stil menn 60 kg i bryting under Sommer-OL 2004 i Athen ble arrangert i august 2004 på Ano Liossia Olympic Hall.[1]

Resultater[rediger | rediger kilde]

Gruppespill[rediger | rediger kilde]

Gruppe 1[rediger | rediger kilde]

Utøver K V T KP TP
Flag of Ukraine.svg Vasyl Fedoryshyn (UKR) 2 2 0 6 8
Flag of Kyrgyzstan.svg Ulan Nadyrbek Uulu (KGZ) 2 1 1 4 6
Flag of Hungary.svg Gergõ Wöller (HUN) 2 0 2 0 0
Poeng CP
Flag of Kyrgyzstan.svg Ulan Nadyrbek Uulu (KGZ) 3–0 Flag of Hungary.svg Gergõ Wöller (HUN) 3–0 PO
Flag of Ukraine.svg Vasyl Fedoryshyn (UKR) 5–3 Flag of Kyrgyzstan.svg Ulan Nadyrbek Uulu (KGZ) 3–1 PP
Flag of Hungary.svg Gergõ Wöller (HUN) 0–3 Flag of Ukraine.svg Vasyl Fedoryshyn (UKR) 0–3 PO

Gruppe 2[rediger | rediger kilde]

Utøver K V T KP TP
Flag of Canada.svg Guivi Sissaouri (CAN) 2 2 0 6 13
Flag of Russia.svg Murad Umakhanov (RUS) 2 1 1 4 7
Flag of Turkey.svg Tevfik Odabaşı (TUR) 2 0 2 2 6
Poeng CP
Flag of Russia.svg Murad Umakhanov (RUS) 5–2 Flag of Turkey.svg Tevfik Odabaşı (TUR) 3–1 PP
Flag of Canada.svg Guivi Sissaouri (CAN) 8–2 Flag of Russia.svg Murad Umakhanov (RUS) 3–1 PP
Flag of Turkey.svg Tevfik Odabaşı (TUR) 4–5 Flag of Canada.svg Guivi Sissaouri (CAN) 1–3 PP

Gruppe 3[rediger | rediger kilde]

Utøver K V T KP TP
Flag of Cuba.svg Yandro Quintana (CUB) 2 2 0 6 6
Flag of India.svg Sushil Kumar (IND) 2 1 1 3 9
Flag of Bulgaria.svg Ivan Djorev (BUL) 2 0 2 0 0
Poeng CP
Flag of Cuba.svg Yandro Quintana (CUB) 3–0 Flag of Bulgaria.svg Ivan Djorev (BUL) 3–0 PO
Flag of India.svg Sushil Kumar (IND) 0–3 Flag of Cuba.svg Yandro Quintana (CUB) 0–3 PO
Flag of Bulgaria.svg Ivan Djorev (BUL) 0–9 Flag of India.svg Sushil Kumar (IND) 0–3 PO

Gruppe 4[rediger | rediger kilde]

Utøver K V T KP TP
Flag of Georgia.svg David Pogosian (GEO) 2 2 0 6 7
Flag of Mongolia.svg Oyuunbilegiin Pürevbaatar (MGL) 2 1 1 4 5
Flag of the United States.svg Eric Guerrero (USA) 2 0 2 2 2
Poeng CP
Flag of Mongolia.svg Oyuunbilegiin Pürevbaatar (MGL) 2–4 Flag of Georgia.svg David Pogosian (GEO) 1–3 PP
Flag of the United States.svg Eric Guerrero (USA) 1–3 Flag of Mongolia.svg Oyuunbilegiin Pürevbaatar (MGL) 1–3 PP
Flag of Georgia.svg David Pogosian (GEO) 3–1 Flag of the United States.svg Eric Guerrero (USA) 3–1 PP

Gruppe 5[rediger | rediger kilde]

Athlete Utøver K V T KP TP
Flag of Iran.svg Masoud Mostafa-Jokar (IRI) 2 2 0 6 11
Flag of Greece.svg Besik Aslanasvili (GRE) 2 1 1 4 7
Flag of Albania.svg Sahit Prizreni (ALB) 2 0 2 1 2
Poeng CP
Flag of Albania.svg Sahit Prizreni (ALB) 2–5 Flag of Greece.svg Besik Aslanasvili (GRE) 1–3 PP
Flag of Iran.svg Masoud Mostafa-Jokar (IRI) 8–0 Flag of Albania.svg Sahit Prizreni (ALB) 3–0 PO
Flag of Greece.svg Besik Aslanasvili (GRE) 2–3 Flag of Iran.svg Masoud Mostafa-Jokar (IRI) 1–3 PP

Gruppe 6[rediger | rediger kilde]

Athlete Utøver K V T KP TP TB
Flag of Japan.svg Kenji Inoue (JPN) 3 2 1 8 22 3
Flag of South Korea.svg Jung Young-ho (KOR) 3 2 1 8 23 1
Flag of Austria.svg Lubos Cikel (AUT) 3 1 2 4 9 3
Flag of Uzbekistan.svg Damir Zakhartdinov (UZB) 3 1 2 4 13 1
Poeng CP
Flag of Austria.svg Lubos Cikel (AUT) 3–4 Flag of South Korea.svg Jung Young-ho (KOR) 1–3 PP
Flag of Uzbekistan.svg Damir Zakhartdinov (UZB) 3–2 Flag of Japan.svg Kenji Inoue (JPN) 3–1 PP
Flag of Austria.svg Lubos Cikel (AUT) 6–5 Flag of Uzbekistan.svg Damir Zakhartdinov (UZB) 3–1 PP
Flag of South Korea.svg Jung Young-ho (KOR) 2–7 Flag of Japan.svg Kenji Inoue (JPN) 1–3 PP
Flag of Austria.svg Lubos Cikel (AUT) 0–13 Flag of Japan.svg Kenji Inoue (JPN) 0–4 ST
Flag of South Korea.svg Jung Young-ho (KOR) 17–5 Flag of Uzbekistan.svg Damir Zakhartdinov (UZB) 4–0 TO

Sluttspill[rediger | rediger kilde]

  Kvartfinaler Semifinaler Finale
 Flag of Ukraine.svg Vasyl Fedoryshyn (UKR) 6  
 Flag of Canada.svg Guivi Sissaouri (CAN) 0      Flag of Ukraine.svg Vasyl Fedoryshyn (UKR) 1  
 Flag of Cuba.svg Yandro Quintana (CUB) 5      Flag of Cuba.svg Yandro Quintana (CUB) 3  
 Flag of Georgia.svg David Pogosian (GEO) 0        Flag of Cuba.svg Yandro Quintana (CUB) 4
            Flag of Iran.svg Masoud Mostafa-Jokar (IRI) 0
          Flag of Iran.svg Masoud Mostafa-Jokar (IRI) 5
          Flag of Japan.svg Kenji Inoue (JPN) 4     Bronsefinale
      
 Flag of Ukraine.svg Vasyl Fedoryshyn (UKR) 5
 Flag of Japan.svg Kenji Inoue (JPN) 6
5. plass
 Flag of Canada.svg Guivi Sissaouri (CAN)  
 Flag of Georgia.svg David Pogosian (GEO) PA

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ «Wrestling at the 2004 Athina Summer Games». sports-reference.com. Besøkt 18. april 2017.