Allround-NM på skøyter junior 2011

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Hurtigløp på skøyter Allround-NM på skøyter junior 2011 Norge
Fosenhallen til høyre med grått buet tak, 24. august 2011.
Fosenhallen til høyre med grått buet tak, 24. august 2011.
Generell informasjon
Arrangør Norges Skøyteforbund
Tekn. arr.: Bjugn-Ørland Skøyteklubb
Vertsby Botngård i Bjugn
Arena(er) Fosenhallen
Dato 5.6. februar 2011
Deltakere 48 løpere
(14 damer og 34 herrer)
Øvelser Allround Mini firkamp (damer)
Allround Liten firkamp (herrer)

Allround-NM på skøyter junior 2011 ble avholdt 5. og 6. februar 2011 i Fosenhallen i Botngård i Bjugn.
Teknisk arrangør var Bjugn-Ørland Skøyteklubb.[1]

Norgesmestere ble Hanne Haugland, Austevoll IK for damene og Håvard Holmefjord Lorentzen, Fana IL for herrene.

Sammenlagt Damer Junior[rediger | rediger kilde]

Damer Junior (14 deltagere)
Plassering Navn Klubb 1. dag (5. feb.) 2. dag (6. feb.) Poengsum
500 m Pl. 1 500 m Pl. 1 000 m Pl. 3 000 m Pl.
Gull Gull Hanne Haugland Austevoll IK 41,30 1 2.08,59 1 1.22,66 1 4.37,16 1 171.686
Sølv Sølv Sofie Karoline Haugen Sandefjord SK 42,59 2 2.12,94 2 1.26,00 2 4.40,05 2 176.578
Bronse Bronse Ellen Bjertnes Geithus IL 44,07 8 2.14,07 3 1.27,39 5 4.41,67 3 179.400
4 Ingvild Hellem Bjugn-Ørland SK 42,87 3 2.17,42 6 1.26,83 3 4.52,04 6 180.764
5 Anne Gulbrandsen Eidsvold TF 43,68 5 2.15,88 5 1.27,16 4 4.50,89 5 181.034
6 Maiken Nervik Hamar IL 44,03 7 2.15,32 4 1.27,86 6 4.49,00 4 181.232
7 Inga Anne Vasaasen Stange Spk 45,42 12 2.20,32 7 1.31,21 9 4.55,32 7 187.018
8 Thea V. Skavhellen Fana IL 45,23 10 2.22,37 11 1.31,80 12 5.00,70 9 188.702
9 Henriette Lilløy Bruun Sandefjord SK 45,37 11 2.22,09 10 1.31,70 11 5.01,23 10 188.788
10 Nille Martha N. Faleide Gol IL 43,57 4 2.22,81 12 1.29,41 7 5.18,02 13 188.881
11 Rannei Skaali Arendal SK 46,79 14 2.20,33 8 1.32,42 14 4.55,40 8 189.009
12 Merethe Tvedt Asker SK 45,22 9 2.23,67 13 1.32,09 13 5.04,42 11 189.891
13 Heidi Ruistuen Asker SK 45,92 13 2.24,41 14 1.31,47 10 5.10,17 12 191.486
DNS3 Line Hoberg Stange Spk 43,79 6 2.20,58 9 1.30,37 8 dns 135.835

Sammenlagt Herrer Junior[rediger | rediger kilde]

Herrer Junior (34 deltagere)
Plassering Navn Klubb 1. dag (5. feb.) 2. dag (6. feb.) Poengsum
500 m Pl. 3 000 m Pl. 1 500 m Pl. 5 000 m Pl.
Gull Gull Håvard H. Lorentzen Fana IL 37,27 1 3.57,57 1 1.52,78 1 6.54,81 2 155.939
Sølv Sølv Kristian R. Fredriksen Geithus IL 37,97 4 3.57,66 2 1.53,87 2 6.53,40 1 156.876
Bronse Bronse Simen Spieler Nilsen Arendal SK 37,94 3 3.58,47 3 1.54,63 4 7.01,68 3 158.063
4 Espen Tveit IF Herkules 37,85 2 4.00,55 4 1.54,15 3 7.03,10 4 158.301
5 Andreas Holmen Minge Båstad IL 38,11 5 4.03,27 6 1.54,92 5 7.03,66 6 159.327
6 August Teodor Haugen Sandefjord SK 38,66 8 4.01,34 5 1.56,31 6 7.03,20 5 159.973
7 Mattis Bergh Asker SK 38,35 6 4.10,22 7 1.58,07 7 7.16,89 8 163.098
8 Martin Bjertnes Geithus IL 39,32 15 4.11,00 9 1.59,68 10 7.15,42 7 164.588
9 Kristian Vårvik Trondhjems SK 39,92 20 4.10,32 8 1.59,81 13 7.17,17 9 165.293
10 Henrik Hvesser Asker SK 39,03 10 4.15,22 12 1.58,40 8 7.29,00 12 165.932
11 Sindre Henriksen Fana IL 40,17 23 4.12,22 10 1.59,79 11= 7.19,19 10 166.055
12 Kenneth Lund Håvardsrud Geithus IL 38,86 9 4.17,72 16 1.59,17 9 7.30,16 14 166.552
13 Daniel Vatn Spk Falken 38,62 7 4.16,87 15 2.02,10 16 7.28,45 11 166.976
14 Magnus Nordby Stange Spk 39,86 18 4.13,36 11 1.59,90 14 7.29,50 13 167.002
15 Viktor Nybråten Hamar IL 39,08 11 4.15,87 13 2.00,23 15 7.33,35 15 167.136
16 Einar Døving Agdestein Asker SK 39,19 12 4.16,62 14 1.59,79 11= 7.37,49 16 167.639
17 Aleksander Waagenes Trondhjems SK 39,88 19 4.18,57 17 2.03,55 23 Ikke
kvalifisert
for siste
distanse.
124.158
18 Runar Njåtun Krøyer Asker SK 39,98 21 4.20,93 22 2.02,88 18 124.428
19 Magne Notland Stord IL 39,81 17 4.22,40 25 2.03,15 20 124.593
20 Robin Nicolai Oppi Gruben Sand IF 40,24 24 4.18,60 18 2.03,91 24 124.643
21 Eirik Skavhaug Nergaard Drammens SK 39,29 13 4.25,92 27 2.03,47 22 124.766
22 Anders Bjerkreim Furnée Asker SK 40,28 25 4.21,11 23 2.03,34 21 124.911
23 Lars Henrik Asbjørnsen Holmestrand og Botne SK 40,36 26 4.23,71 26 2.05,58 27 126.171
24 Sindre Hofsøy Mollan Stavanger SK 40,05 22 4.30,57 30 2.04,64 25 126.691
25 Espen Sjøberg Eidsvold TF 41,01 27 4.27,21 28 2.05,04 26 127.225
26 Johann Jørgen Sæves Aktiv SK 39,51 16 4.35,93 32 2.06,39 28 127.628
27 Lars Erik Elseth IF Herkules 41,08 28 4.22,20 24 2.09,00 32 127.780
28 Torbjørn Schjøtt Lie Fana IL 41,82 31 4.20,12 20 2.07,85 31 127.789
29 Adriaen Verheyleweghen Båstad IL 41,46 29= 4.29,05 29 2.07,02 30 128.641
30 Håvard Bergland Leknes Stavanger SK 41,46 29= 4.36,31 33 2.06,64 29 129.724
31 Øystein Akselsen Harstad SK 42,19 32 4.39,53 34 2.12,23 33 132.854
DSQ1 Simen Kroken Aktiv SK dsq 4.34,88 31 2.02,66 17
DSQ1 Thomas Schjøtt Hannevig Fana IL dsq 4.20,92 21 2.03,13 19
DSQ3 Amund Grønvold Skoglund SSK Toten 39,30 14 4.18,86 19 dsq

Testløp, herrer[rediger | rediger kilde]

Testløp, herrer / Prøvepar
Navn Klubb 1. dag
500 m
2. dag
1 000 m
Remi Grande Bjugn-Ørland SK 43,00 (1) 1.25,56 (2)
Emil Stormo Andersson Bjugn-Ørland SK 47,19 (2)
Anne Gerben Wind Nederland Nederland 1.23,98 (1)

Funksjonærer[rediger | rediger kilde]

  • Overdommere var Bjørn Pettersen for herrene og Ivar Øsmundset for damene.[2]
    • Assisterende overdommere var Are Strickert for herrene og Rune Wulvik for damene.[2]
  • Startere var Trond Ratdal for herrene og Vidar Lindstad for damene.[2]
  • NSFs teknisk delegerte (TD) var Svein Inge Strugstad.[2]

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ Arrangører av Norske Mesterskap gjennom tidene – Junior-NM allround på www.skoyteforbundet.no Sist ajourført 1. juli 2014. Besøkt 22. november 2014.
  2. ^ a b c d *«Overdommere, startere og teknisk delegerte 2010-11». Norges Skøyteforbund – Årbok 2009–2011 (PDF) (norsk). www.n-s-f.no. Arkivert fra originalen (PDF) 2013-04-21. Besøkt 22. november 2014. 

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]