Brasil under Sommer-OL 2004

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk
Brasil under De olympiske leker
Brasil
Brasils flagg
IOK–kode  BRA
NOK Brasil olympiske komité
Nettsted www.cob.org.br (pt)
Brasil under Sommer-OL 2004 i Athen
Deltakere: 247 (125 menn, 122 kvinner)
Flaggbærer Torben Grael
Medaljer:
Rang: 16
Gull
5
Sølv
2
Bronse
3
Totalt
10
Olympisk historie (oversikt)
Sommerleker
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012
Vinterleker
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014

Brasil under Sommer-OL 2004. 247 sportsutøvere, 125 menn og 122 kvinner fra Brasil deltok i tjueto sporter under Sommer-OL 2004 i Athen. Brasil kom på 16. plass med fem gull-, to sølv- og tre bronsemedaljer. Seileren Torben Grael var Brasils flaggbærer under åpningsseremonien.

Medaljer[rediger | rediger kilde]

De olympiske ringer 2004 Athen   Gull     Sølv   Bronse   Total  
Brasil Brasil 5 2 3 10

Medaljevinnerne[rediger | rediger kilde]

Brasil Brasil under sommer-OL 2004 Athen De olympiske ringer
Medaljer Utøver Sport Øvelse Resultat
Gull Rodrigo Pessoa
på «Baloubet du Rouet»
Hestesport Hestesport Sprangridning 8
Gull Robert Scheidt Seiling Seiling Laser 55
Gull Torben Grael
Marcelo Ferreira
Seiling Seiling Starbåt 42
Gull Emanuel Rego
Ricardo Santos
Volleyball Volleyball Sandvolleyball, menn
Gull Gilberto Godoy Filho
Sérgio Dutra Santos
Nalbert Tavares Bitencourt
Gustavo Endres
Ricardo Garcia
Dante Guimarães Amaral
Giovane Gávio
André Heller
Maurício Lima
André Luiz da Silva Nascimento
Anderson Rodrigues
Rodrigo Santana
Volleyball Volleyball Volleyball, menn Kvartfinale:
3 - 0 Polen

Semifinale:
3 - 0 USA

Finale:
3 - 1 Italia
Sølv Adriana Behar
Shelda Bede
Volleyball Volleyball Sandvolleyball, damer
Sølv Andréia Suntaque
Mônica de Paula
Tânia Ribeiro
Juliana Cabral
Miraildes Maciel Mota
Daniela Lima
Delma Gonçalves
Marta Vieira da Silva
Rosana Augusto
Cristiane Silva
Elaine Moura
Marlisa Wahlbrink
Grazielle Nascimento
Renata Costa
Aline Pellegrino
Andréia dos Santos
Roseli de Belo
Dayane Rocha
Fotball Fotball Fotball, damer Kvartfinale:
5 - 0 Mexico

Semifinale:
1 - 0 Sverige

Finale:
1 - 2 USA
Bronse Flávio Canto Judo Judo 81 kg, menn
Bronse Vanderlei Cordeiro de Lima Friidrett Friidrett Maraton, menn 2.12.11
Bronse Leandro Guilheiro Judo Judo 73 kg, menn