NM i friidrett innendørs 2018

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

NM i friidrett innendørs 2018 var en del av NM i friidrett 2018, og ble arrangert som et eget stevne i Bærum idrettspark i Bærum 3. og 4. februar 2018.[1]

Mesterskapet var for menn og kvinner, og inkluderer lengde og høyde uten tilløp for junior.

Etter mesterskapet ble følgende bestemannspremier utdelt:

  • Løpsøvelser kvinner: Helene Rønningen, 23,41 på 200 meter
  • Løpsøvelser menn: Karsten Warholm, 45,59 på 400 meter
  • Tekniske øvelser kvinner: Oda Utsi Onstad, 13,47 meter i tresteg
  • Tekniske øvelser menn: Eirik Dolve 5,50 meter i stavsprang

Resultater, menn[rediger | rediger kilde]

60 meter[rediger | rediger kilde]

Finaleresultater:

Plass Utøver Klubb Tid
1 Jonathan Quarcoo FIK Orion 6,70
2 Jonas Tapani Halonen Tyrving IL 6,79
3 Christian Marthinussen Fana IL 6,90
4. Mathias Hove Johansen IL Skjalg 6,90
5. Nickolai Alieu Jallow Tjalve IK 7,10

Quarcoo forsvarte gullet sitt fra NM inne 2017. Tre utenlandske utøvere deltok også i finalen; Tom Kling Baptiste fra Sverige kom på andreplass, Jorge Caracassis fra Argentina på fjerdeplass og Marvin Popoola fra England på sjuendeplass. Disse deltok ikke i NM.

200 meter[rediger | rediger kilde]

Finale:

Plass Utøver Klubb Tid
1 Mathias Hove Johansen IL Skjalg 21,31
2 Carl Emil Kåshagen Moelven IL 21,63
3 Kjell Håkon Morken Lillehammer IF 21,79
4. Even Pettersen Trondheim Friidrett 22,14
5. Simen Sigurdsen Ranheim IL 22,44
x. Øyvind Strømmen Kjerpeset Florø TIF DNS

400 meter[rediger | rediger kilde]

Finale:

Plass Utøver Klubb Tid
1 Karsten Warholm Dimna IL 45,59
2 Fredrik Øvereng Overhalla IL 48,79
3 Torbjørn Lysne Gular IL 49,25
4. Syver Røinaas IL Tyrving 49,38
5. Magnar Fossbakken Lundberg Hommelvik IL 52,12
6. Sebastian Casper Plows Nittedal IL 53,26

Warholm satte ny norsk innendørsrekord på 45,59. Tiden var også årsbeste i Europa.[2]

800 meter[rediger | rediger kilde]

Fire heat ble avholdt, med til sammen 25 utøvere. Sammenlagtresultater:

Plass Utøver Klubb Tid
1 Thomas Roth Ullensaker/Kisa IL 1:51,26
2 Jakob Ingebrigtsen Sandnes IL 1:52,01
3 Didrik Hexeberg Warlo Tyrving IL 1:53,17
4. Sondre Juven Nesbyen IL 1:53,90
5. Sigurd Tveit Kristiansand LK 1:54,65
6. Kristian Skage Nordlund Steinkjer FIK 1:56,79
7. Robin Wathne Nedrehagen Haugesund IL 1:57,27
8. Ulrik Grevle Lolland Rygge IL 1:58,06
9. Sebastian Selbekk Tyrving IL 2:01,23
10. Tor Alfred Bredesen SK Snøgg 2:01,30

Dette var Thomas Roths tredje NM-gull på 800 meter innendørs.

1500 meter[rediger | rediger kilde]

Tre heat ble arrangert, med til sammen 27 utøvere.

Plass Utøver Klubb Tid
1 Jakob Ingebrigtsen Sandnes IL 3:42,75
2 Tom Erling Kårbø Stord IL 3:49,02
3 Ådne Andersen Dimna IL 3:49,29
4. Erik Hovlandsdal Norna-Salhus IL 3:49,76
5. Marius Vedvik IL Gular 3:49,98
6. Sondre Juven Nesbyen IL 3:54,75
7. Eirik Gramstad SK Vidar 3:54,87
8. Ånung Viken Vollan IK 3:55,94
9. Didrik Hexeberg Warlo IL Tyrving 3:58,55
10. Lars Lunde Stord IL 3:59,06

Jakob Ingebrigtsens tid var ny mestersksapsrekord. Henrik Ingebrigtsen hadde den gamle rekorden.

3000 meter[rediger | rediger kilde]

To heat ble avholdt, med til sammen 31 utøvere.

Plass Utøver Klubb Tid
1 Jakob Ingebrigtsen Sandnes IL 7:56,74
2 Sigurd Ruud Skjeseth IK Tjalve 8:09,80
3 Marius Vedvik IL Gular 8:13,84
4. Trond Einar Moen Pedersli Strindheim IL 8:17,18
5. Per Svela IL Gular 8:19,62
6. Narve Gilje Nordås Sandnes IL 8:20,35
7. Eirik Gramstad SK Vidar 8:21,08
8. Trond Ørjan Eide Strindheim IL 8:21,73
9. Lars Lunde Stord IL 8:22,30
10. Stian Øvergaard Aarvik IL Gneist 8:23,94

Jakobsen satte ny europeisk juniorrekord, og dette var første gang en europeisk juniorutøver løp under 8 minutter.[3]

60 meter hekk[rediger | rediger kilde]

Kun finale ble avholdt:

Plass Utøver Klubb Tid
1 Vladimir Vukicevic SK Vidar 7,94
2 Marcus Theodor Moen Ullensaker/Kisa IL 8,11
3 Martin Nikolai Kanestrøm IK Tjalve 8,77
4. Gjert Høie Sjursen IL Gneist 8,84
5. Lars Vikan Rise Nidelv IL 8,86
6. Sondre Alexander Høyland IL Tyrving 9,05
7. Håvard Becker Sem IF 9,07

Dette var Vukicevic' tredje NM-gull på denne distansen.[4]

Høydehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Henrik J. F. Holmberg Vik IL 2,06
2 Frederik Jahr Tyrving IL 2,06
3 Erlend Bolstad Raa Fana IL 2,06
4. Jon Simen Hilstad Mangset Moelven IL 2,00
5. Vetle Raa Ellingsen Fana IL 1,90
6. Inge Gabriel Eide Johnsen Fana IL 1,85
7. Alexander Nyberget Askim IF 1,85
7. Håvard Becker Sem IF 1,85
9. Kenneth John Hoffmann Fagernes IL 1,85
9. Erik Lønskog IL Tyrving 1,85

Holmberg tangerte sin personlige rekord innendørs, Jahr satte personlig rekord innendørs og Bolstad Raa satte personlig rekord uansett arena (inne/ute).[4]

Høyde uten tilløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Martin Fagelund Sturla IF 1,75
2 Ola Stunes Isene Sturla IF 1,67
3 Sven Martin Skagestad Norna-Salhus IL 1,64
4. Sondre Alexander Høyland IL Tyrving 1,60
5. Espen Berntzen Høgstedt Ranheim IL 1,55
6. Morten Nilssen Haave IL Tyrving 1,50

Stavsprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Eirik Greibrokk Dolve Fana IL 5,50
2 Pål Haugen Lillefosse IL Gneist 5,40
3 Fredrik Weiseth Ranheim IL 4,90
4. Andreas Gjesdal IK Tjalve 4,80
5. Lars Vikan Rise Nidelv IL 4,60
6. Bjørn Øivind Berger IL Pioner 4,50
7. Jan Robert Nijmeijer Urædd 4,00

Seierspallen var med dette lik som i 2017. Dolve vant sitt fjerde NM-gull innendørs, og satte ny mesterskapsrekord.[5]

Lengdehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Amund Høie Sjursen IL Gneist 7,45
2 Erik Lund IL i BUL 7,09
3 Henrik Flåtnes Tønsberg FIK 6,89
4. Odin Hallquist Fana IL 6,58
5. Gjert Høie Sjursen IL Gneist 6,39
6. Rein Åsmund Torsvik Sandnes IL 6,38
7. Bereket Geda Wayu IL i BUL 6,29

Lengde uten tilløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Thomas Wiborg IF Herkules 3,32
2 Ola Stunes Isene Sturla IF 3,24
3 Reidar Bergh Moss Tønsberg FIK 3,20
4. Eirik Thorshaug Trondheim Friidrett 3,20
5. Nils-Paul Skåra Tyrving IL 3,18
6. Vetle Utsi Onstad Fagernes IL 3,12
7. Sven Martin Skagestad Norna-Salhus IL 3,08
8. Håkon Stokkan Førrisdal Asker SK 3,07
9. Sondre Alexander Høyland Tyrving IL 3,06
10. Rein Åsmund Torsvik Sandnes IL 3,05
11. Øystein Vårhus Klareng FIK Orion 3,03
12. Andres Stokka Andersen Sandnes IL 2,99
13. Jesper Vestbø IK Tjalve 2,98
14. Eivind Henriksen IK Tjalve 2,95
15. Soban Mortaza Inayat Sandnes IL 2,90
16. Martin Fagelund Sturla IF 2,87
17. Sondre Tungard IF Herkules 2,81
18. Vegard Fluge Ask IL 2,79

Wiborg vant sin sjette NM-tittel i denne øvelsen.

Tresteg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Erik Lund IL i BUL 15,22
2 Erlend Bolstad Raa Fana IL 14,69
3 Henrik Flåtnes Tønsberg FIK 14,68
4. Jesper Vestbø IK Tjalve 14,48
5. Viljar Helgestad Gjerde Norna-Salhus IL 14,26
6. Joakim Henrik Urdahl Syril IL 14,24
7. Per Bucher Johannessen Fana IL 13,97
8. Sondre Oppedal Rinde Norna-Salhus IL 13,61
9. Inge Gabriel Eide Johnsen Fana IL 12,97
10. Per Ellef Ryen Aalerud Ås IL 12,96
11. Sondre Mork Kasin SK Snøgg 11,63

Erik Lund forsvarte gullet sitt fra 2017, og tangerte sin personlige rekord. Både Erlend Bolstad Raa og Henrik Flåtnes satte personlige rekorder innendørs.[4]

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Marcus Thomsen IK Tjalve 19,65
2 Sven Martin Skagestad Norna-Salhus IL 17,24
3 Fredrik Simensen IL Sandvin 13,93
4. Toralv Opsal Dimna IL 12,85
5. Henrik J. F. Holmberg Vik IL 12,48

Marcus Thomsen vant med ny personlig rekord og mesterskapsrekord.[5]

4 x 200 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Utøvere Tid
1 IL Tyrving Jonas Tapani Halonen
Jonatan Greni Bjerkaas
Samuel Gyedu
Syver Røinaas
1:27,90
2 Ranheim IL Simen Sigurdsen
Jonas Andre Grønnhaug
Ask Viljar Skar Bulling
Kofi Appietu Adom
1:30,64
x. IL Tyrving Hallgeir Martinsen
Tobias Windjusveen
Peter Horvati Svoren
Kenneth Vik Gulbrandsen
DSQ 163.3
x. IL Gneist Gjert Høie Sjursen
Amund Høie Sjursen
Pål Haugen Lillefosse
Andreas Haara Bakketun
DNS

5000 meter kappgang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Fredrik Vaeng Røtnes BUL-Tromsø 21:56,69
2 Tobias Lømo IK Tjalve 25:15,34
3 Benjamin Bjørnstad Sturla IF 26:32,80

Resultater, kvinner[rediger | rediger kilde]

60 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Helene Rønningen Tyrving IL 7,37
2 Astrid Mangen Cederkvist Sandnes IL 7,57
3 Mari Gilde Brubak Trondheim Friidrett 7,63
4. Live Haugstad Hilton Gular IL 7,67
5. Liv Storhaug Sandnes IL 7,74
6. Agathe Holtan Wathne Sandnes IL 7,75
6. Vilde Humstad Aasmo Sandnes IL 7,75
8. Cecilia Håkegård Selsbakk IF 7,79

Seierspallen ble med dette lik seierspallen i 2017. Helene Rønningen satte personlig rekord.[6]

200 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Helene Rønningen Tyrving IL 23,41
2 Astrid Mangen Cederkvist Sandnes IL 23,77
3 Henriette Jæger Aremark IF 25,06
4. Marte Pettersen Trondheim Friidrett 25,13
5. Liv Storhaug Sandnes IL 25,42
6. Kaitesi Auma Ertzgaard IK Tjalve DNS

Helene Rønningen forsvarte gullet sitt fra 2016 og 2017, og satte norsk rekord på distansen. Tiden var også den nest beste i Europa hittil i året. Henriette Jæger fikk bronse, kun 14 år gammel.[4]

400 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Line Kloster SK Vidar 54,29
2 Marie Skjæggestad IL Tyrving 55,64
3 Mari Drabløs IL Tyrving 55,93
4. Nora Kollerød Wold Fredrikstad IF 56,54
5. Josefine Tomine Eriksen Larvik Turn & IF 57,90
6. Vår Åsheim Ullensaker/Kisa IL 57,93

800 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Camilla Ziesler Sandnes IL 2:11,82
2 Malin Edland Larvik Turn & IF 2:12,42
3 Mina Marie Anglero IL Tyrving 2:12,54
4. Vilde Våge Henriksen Haugesund IL 2:12,71
5. Anne Hjort Arntsen Kristiansand LK 2:14,95
6. Ingrid Emilsen Kristiansen IL i BUL 2:15,06
7. Margrete Jørgensen Baustad Haugesund IL 2:17,18
8. Kristine Lande Dommersnes Haugesund IL 2:17,46
9. Marte Nyborg Ranheim IL 2:17,82
x. Petronella Tordsdatter Halle IL Runar DNF

Ziesler tok her sitt andre gull denne dagen, etter at hun også vant 3000 meter tidligere på dagen.

1500 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Camilla Ziesler Sandnes IL 4:20,27
2 Sigrid Jervell Våg IL i BUL 4:20,41
3 Maria Sagnes Wågan Namdal LK 4:25,93
4. Mina Marie Anglero IL Tyrving 4:31,13
5. Malin Edland Larvik Turn & IF 4:31,15
6. Christina Maria Toogood Sandnes IL 4:33,00
7. Vilde Våge Henriksen Haugesund IL 4:33,18
8. Kristine Lande Dommersnes Haugesund IL 4:33,23
9. Tessa Frenay Halden IL 4:33,57
10. Maryna Novik Klypetussen IF 4:44,17
11. Julie Aspesletten Stavanger FIK 4:45,33
12. Sara Aarseth Jünger Stavanger FIK 4:46,58
13. Sigrun Gjølberg Rygge IL 4:47,72
14. Hannah Berntzen Engevik Nittedal IL 4:47,84
15. Kristine Fjellanger Strindheim IL 4:52,44
16. Astrid Bakke IL Tyrving 4:54,99
17. Sigrid Alvik IL Tyrving 4:58,35
18. Liv Nordengen Ringerike FIK 5:11,98

Zieslers tid var under kravet til U20-VM i friidrett 2018.

3000 meter[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Camilla Ziesler Sandnes IL 9:26,50
2 Maria Sagnes Wågan Namdal LK 9:29,93
3 Pernilla Eugenie Epland Stord IL 9:30,58
4. Belen Casetta ArgentinaArgentina Argentina 9:37,65
5. Eli Anne Dvergsdal Varegg 9:53,26
6. Maryna Novik Klypetussen IF 9:56,44
7. Tessa Frenay Halden IL 10:03,67
8. Marie Synnøve Qvale IK Tjalve 10:10,49
9. Rikke Bersaas Thorsheim Viking TIF 10:13,10
10. Sigrun Gjølberg Rygge IL 10:20,95
11. Julie Aspesletten Stavanger FIK 10:26,36
12. Sara Aarseth Jünger Stavanger FIK 10:26,73
13. Kristine Fjellanger Strindheim IL 10:26,98
14. Mari Roligheten Ruud IL Runar 10:27,10
15. Lene Sandem IL i BUL 10:46,67
16. Liv Nordengen Ringerike FIK 10:56,52

60 meter hekk[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Martine Hjørnevik Norna-Salhus IL 8,36
2 Agathe Holtan Wathne Sandnes IL 8,37
3 Marie Skjæggestad Tyrving IL 8,63
4. Tonje Moen Ullensaker/Kisa IL 8,82
5. Celina Nilsen Lundevik IL Tyrving 9,00
6. Solveig Hernandez Vråle IL Sandvin 9,03
7. Tone Sandtorv Brakedal Stord IL 9,27
x. Marlén Aakre Fredrikstad IF DSQ 162.6

Martine Hjørnevik løp sitt første løp med seniorhekker, og tiden hennes var årsbeste i verden i U18-klassen og kun to hundredeler bak den norske juniorrekorden på denne øvelsen. Også Agathe Wathne og Marie Skjæggestad satte personlige rekorder på denne øvelsen.[4]

Høydehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Tonje Angelsen IK Tjalve 1,81
2 Caroline Fleischer Ski IL 1,75
3 Charlotte Lund Abrahamsen IK Tjalve 1,70
=4. Henriette Jæger Aremark IF 1,65
=4. Ingrid Færøvik Mork Norna-Salhus IL 1,65
=6. Hanne Berit Irgens Sandnes IL 1,65
=6. Tonje Nedberg IL Sandvin 1,65
=6. Thea Leirfall Bremset Stjørdal FIK 1,65
9. Elin Forsberg Dale IK Tjalve 1,65
=10. Telma Eid Søndre Land IL 1,60
=10. Helena Tørmo Kastelein IL Tyrving 1,60
=12. Karen Høystad Lillehammer IF 1,60
=12. Selma Lif Thorolfsdottir Sandnes IL 1,60
14. Line Myrestøl Johansson Sørild FIK 1,55

Høyde uten tilløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Katarina Mögenburg IL Tyrving 1,44
2 Mari Sellevåg Aarø Norna-Salhus IL 1,41
3 Nathalie Ommundsen Johnsen IL Skjalg 1,35
4. Hanne Berit Irgens Sandnes IL 1,30
5. Silje Laupstad Egersunds IK 1,30
5. Telma Eid Søndre Land IL 1,30
7. Selma Lif Thorolfsdottir Sandnes IL 1,20

Katarina Mögenburg vant sitt femte NM-gull i denne øvelsen.

Stavsprang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Høyde
1 Lene Retzius IL i BUL 4,15
2 Hedda Marie Kjølberg Hauge Ski IL 3,80
3 Birgitte Kjuus Ullensaker/Kisa IL 3,70
=4. Synne Marie Engebretsen Fana IL 3,10
=4. Tiril Malm Sunde Moelven IL 3,10
6. Ramya Nadesapuran Stjørdal FIK 3,00
7. Tonje Florvaag Sandnes IL 3,00

Lene Retzius vant sitt tredje NM-gull innendørs.

Lengdehopp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Hanne Berit Irgens Sandnes IL 5,88
2 Live Haugstad Hilton Gular IL 5,71
3 Thale Leirfall Bremset Stjørdal FIK 5,60
4. Maria Aaberg Tyrving IL 5,46
5. Kristina Stensvoll Reppe Ranheim IL 5,41
6. Guri Sellevåg Aarø Norna-Salhus IL 5,40
7. Henriette Jæger Aremark IF 5,35
8. Johanne Rise Kvalen Dimna IL 5,25
9. Caroline Fleischer Ski IL Friidrett 5,15
10. Caroline Amalie Sætre Dimna IL 5,13
11. Kristine Moberg Os Turnforening 4,94
12. Andrea Kristiane Dammen IL Tyrving 4,84

Lengde uten tilløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Oda Utsi Onstad Norna-Salhus IL 2,93
2 Kristine Moberg Os Turnforening 2,84
3 Gracia Thiama Kongolo Søndre Land IL 2,56
4. Cecilia Håkegård Selsbakk IF 2,55
5. Marte Pettersen Trondheim Friidrett 2,50
6. Nathalie Ommundsen Johnsen IL Skjalg 2,48
7. Malin Ingeborg Nyfors IK Tjalve 2,45
8. Telma Eid Søndre Land IL 2,43
9. Angelica Okparaebo IL i BUL 2,37
10. Vilde Indseth Holten IK Tjalve 2,36
11. Siv Krakeli Sneen Moelven IL 2,35
12. Selma Lif Thorolfsdottir Sandnes IL 2,28

Onstad vant sitt niende NM-gull i denne øvelsen, og lengden var norsk bestenotering. Annelin Mannes hadde den gamle bestenoteringen, satt i 1981. Kristine Moberg fikk her sin første NM-medalje.[4]

Tresteg[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Oda Utsi Onstad Norna-Salhus IL 13,47
2 Solveig Hernandez Vråle IL Sandvin 12,39
3 Sofie Olsholt IK Tjalve 12,21
4. Mari Sellevåg Aarø Norna-Salhus IL 12,18
5. Karoline Jæger Aremark IF 12,01
6. Guri Sellevåg Aarø Norna-Salhus IL 12,00
7. Julie Margrete Gaustad IL i BUL 11,75
8. Elise Sanden Søvik IK Tjalve 11,41
9. Erika Hoffmann Fagernes IL 10,65
10. Celine Tangerås Bressand Tyrving IL 10.54
11. Nora Kjærnet Dullum IL Sandvin 10,36
12. Målfrid Pettersen Lunde Fana IL 10,27
13. Sofie Olsvold Hausberg Os Turnforening 10,26

Kulestøt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Charlotte Lund Abrahamsen IK Tjalve 13,92
2 Marit Jørgenrud Spydeberg IL 11,96
3 Berit Stunes Isene Sturla IF 11,77
4. Emelia Tveitå Otra IL 9,89
5. Josefine Grønset Løken IL Sandvin 9,81
6. Ida Yessica Nesse IL Tyrving 9,09

4 x 200 meter stafett[rediger | rediger kilde]

Plass Klubb Utøvere Tid
1 Sandnes IL Astrid Mangen Cederkvist
Agathe Holtan Wathne
Liv Storhaug
Vilde Humstad Aasmo
1:37,96
2 IL Tyrving Helene Rønningen
Mari Drabløs
Maria Aaberg
Marie Skjæggestad
1:38,27
3 Dimna IL Alice Ulla Berg
Renate Grimstad
Caroline Amalie Sætre
Anna Garnes Kleven
1:44,60
4. IL Sandvin Josefine Grønset Løken
Tonje Nedberg
Nora Kjærnet Dullum
Solveig Hernandez Vråle
1:47,17

3000 meter kappgang[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Tid
1 Merete Helgheim Gloppen Friidrettslag 13:42,22
2 Siri Gamst Glittenberg Laksevåg TIL 15:17,45
3 Fride Møller Flatin Dimna IL 15:21,93
4. Iris Agata Engeness IK Tjalve 16:33,41
5. Maren Karlsen Bekkestad Sturla IF 16:34,73
x. Lisa Måren Løseth Høyang IL DNF

Menn junior[rediger | rediger kilde]

Høyde uten tilløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Muamba Caleb Kongolo Søndre Land IL 1,55
2 Alexander Nyberget Askim IF 1,50
3 Atcha Prommetta Moss IL 1,50
4. Fredrik Gudheim Haraldstad Sarpsborg IL 1,45
5. Ilunga Josue Kongolo Søndre Land IL 1,45

Lengde uten tilløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Fredrik Gerhardsen Øvereng Overhalla IL 3,13
2 Alexander Nyberget Askim IF 3,12
3 Atcha Prommetta Moss IL 3,06
4. Markus Rooth IK Tjalve 3,02
5. Erik Tanawat Mikkeljord Hattfjelldal IL 3,01
6. Per Ellef Ryen Aalerud Ås IL 2,95
7. Muamba Caleb Kongolo Søndre Land IL 2,94
8. Ilunga Josue Kongolo Søndre Land IL 2,92
9. Sondre Mork Kasin SK Snøgg 2,88
10. Syver Røinaas IL Tyrving 2,85
11. Jonatan Greni Bjerkaas IL Tyrving 2,85
12. Sebastian Busterud Gulaker Løten Friidrett 2,81

Kvinner junior[rediger | rediger kilde]

Høyde uten tilløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Mathilde Klokseth Moss IL 1,38
2 Caroline Haugan Bækkelagets SK 1,30
2 Johanne Rise Kvalen Dimna IL 1,30
4. Anastasia Charlotte Schnell IL Tyrving 1,30
5. Emelia Tveitå Otra IL 1,30
6. Andrea Kristiane Dammen IL Tyrving 1,30
7. Helena Tørmo Kastelein IL Tyrving 1,25

Lengde uten tilløp[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Klubb Lengde
1 Tone Sandtorv Brakedal Stord IL 2,65
2 Marie Skjæggestad IL Tyrving 2,61
3 Ester Holt Sturla IF 2,61
4. Mathilde Klokseth Moss IL 2,57
5. June Sæbøe Tveit Norna-Salhus IL 2,50
6. Johanne Rise Kvalen Dimna IL 2,46
7. Maria Aaberg IL Tyrving 2,44
8. Emelia Tveitå Otra IL 2,39
9. Leah Henriksen Indrebø Ask IL 2,37
10. Helena Tørmo Kastelein Tyrving IL 2,36
11. Celine Bressand IL Tyrving 2,34
12. Anna Garnes Kleven Dimna IL 2,23
13. Kornelia Roppen Dimna IL 2,05

Referanser[rediger | rediger kilde]

Kilder[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]