Liste over ordførere i Sandøy

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Denne listen er foreløpig ufullstendig. Om du vet mer, kan du hjelpe Wikipedia ved å utvide den. Husk referanser.


Dette er en liste over ordførereSandøy.

Navn Parti Periode
Paul Knudsen Gaasø 18671871
Lars Olsson Sandøy 18711872
Rasmus Pedersson Huse 18721876
Gunnar Olsson Sandøy 18761877
Jonas Knutsson Sandøy 18771879
Thor Elias Pedersson Huse 18801885
Knut Paulsson Gåsøy 18861887
Thor Elias Pedersson Huse 18881891
Knut Nilsson Finnøy 18921901
Bernt E. Brunvoll 19011904
Peder P. Orten 19041910
Paul I. Huse 19101922
Elias E. Marøy V[1] 19221925
Peder P. Orten 19251928
Paul J. Sandøy 19281934
Elias E. Marøy V 19341941
Nils N. Finnøy 19411943
Ole P. Husøy 19431945
Elias E. Marøy V 1945
Nils K. Finnøy 19461955
Olav Skotheim 1955–-?
Runar Myklebust H 1991-1995
Oddvar Myklebust Ap 19951999
Nils Magne Abelseth H 19992007
Oddvar Myklebust Ap 20072011
Hans Endre Sæterøy H 20112015
Oddvar Myklebust Ap 2015 -

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ [1]: Biografi på Stortingets hjemmesider
Møre og RomsdalDenne Møre og Romsdal- og politikkrelaterte artikkelen er foreløpig kort eller mangelfull. Du kan hjelpe Wikipedia ved å utvide eller endre den.
En stubbmerking uten oppgitt grunn kan fjernes ved behov.