Hopp til innhold

Freestyle under Vinter-OL 2022 – Big air menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Freestyle under
Vinter-OL 2022 – Big air
Generell informasjon
IdrettsgrenFreestylekjøring
VertsbyBeijing
Vertsland Kina
Arena(er)Big Air Shougang
Dato7. og 9. februar 2022
Deltakernasjoner13 nasjoner
Deltakere31 utøvere
ØvelserFreestyle – Big ari
Medaljeoversikt
1 Birk Ruud (NOR)
2 Colby Stevenson (USA)
3 Henrik Harlaut (SWE)

Big air for menn i freestyle under Vinter-OL 2022 fant sted den 7. og 9. februar 2022 på Big Air Shougang i Beijing.[1]

Medaljevinnere
Birk Ruud Colby Stevenson Henrik Harlaut
 Norge  USA  Sverige

Resultater

[rediger | rediger kilde]

Kvalifisering

[rediger | rediger kilde]

Hver utøver kjørte tre hopp, hvor resultatet fra de to beste ble lagt sammen. De 12 beste gikk videre til finalen 9 februar.

#Nr.UtøverNasjon1 omg.2 omg.3 omg.SammenlagtDiv
15Birk Ruud Norge94,5050,5093,25187,75Q
23Alex Hall USA87,0090,7589,50180,25Q
38Oliwer Magnusson Sverige88,0089,2584,00177,25Q
419Henrik Harlaut Sverige93,0083,5042,00176,50Q
54Colby Stevenson USA83,7590,5056,00174,25Q
617Christian Nummedal Norge92,2577,2579,25171,50Q
724Tormod Frostad Norge90,0081,2542,00171,25Q
86Mac Forehand USA77,7592,0079,00171,00Q
925Javier Lliso Spania90,2580,5079,50170,75Q
1030Leonardo Donaggio Italia90,2570,2580,25170,50Q
1120Evan McEachran Canada81,7588,5039,75170,25Q
1213Jesper Tjäder Sverige34,7591,7578,25170,00Q
1315Édouard Therriault Canada83,5042,0084,50168,00
142Andri Ragettli Sveits89,7578,0020,75167,75
157Antoine Adelisse Frankrike79,5066,0083,75163,25
1623Ben Barclay New Zealand73,7568,7582,00155,75
179Fabian Bösch Sveits12,0072,5077,50150,00
1821Finn Bilous New Zealand73,7568,7582,00155,75
1912Ferdinand Dahl Norge12,0072,5077,50150,00
2018Max Moffatt Canada83,0064,0061,00147,00
2129Daniel Bacher Østerrike75,0056,7569,00144,00
2214Nick Goepper USA78,2549,5021,75127,75
2311Kim Gubser Sveits15,2579,7541,50121,25
2427Hugo Burvall Sverige47,2555,2546,00101,25
2526Colin Wili Sveits77,5018,7520,7598,25
261Matěj Švancer Østerrike61,7527,7525,5089,50
2731He Jinbo Kina45,2536,7549,0085,75
2822Thibault Magnin Spania41,2521,7538,5079,75
2928Simo Peltola Finland49,7541,7572,0072,00Hadde 3 like hopp.
3016James Woods Storbritannia27,5026,5032,2559,75
3110Teal Harle Canada26,5024,2520,2546,75
#Nr.UtøverNasjon1 omg.2 omg.3 omg.SammenlagtDiv
15Birk Ruud Norge95,7592,0069,00187,75
24Colby Stevenson USA34,7591,7591,25183,00
319Henrik Harlaut Sverige86,0090,0091,00181,00
48Oliwer Magnusson Sverige87,5079,0090,75178,25
530Leonardo Donaggio Italia91,0081,0017,25172,00
625Javier Lliso Spania51,2589,0082,50171,50
713Jesper Tjäder Sverige77,7578,7292,00170,50
83Alex Hall USA68,2592,5027,00160,75
920Evan McEachran Canada93,0022,5011,50115,50
1017Christian Nummedal Norge26,0093,0017,50110,50
116Mac Forehand USA60,7519,5042,0080,25
1224Tormod Frostad Norge25,5014,0033,0058,50

Referanser

[rediger | rediger kilde]
  1. ↑ Minji Seo (16. juni 2021). «Beijing 2022 Olympic Winter Games Competition Schedule Version 9» (PDF). Besøkt 24. desember 2021.

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]