Hopp til innhold

Turn under Sommer-OL 2016 – Frittstående kvinner

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Turn under Sommer-OL 2016 – Frittstående kvinner
KonkurranseFrittstående kvinner
LekerOLs flagg Sommer-OL 2016
StedBrasils flagg Rio de Janeiro
ArenaArena Olímpica
Dato16. august 2016
Deltakernasjoner6
Deltakere8
Medaljevinnere
Simone Biles, USAs flagg USA
Alexandra Raisman, USAs flagg USA
Amy Tinkler, Storbritannias flagg Storbritannia

Forrige2012
Neste2020
Gymnastikk under
Sommer-OL 2016
Rytmisk gymnastikk
Rytmisk gymnastikk
Mangekamp, lagkonkurranse kvinner
Mangekamp kvinner
Trampoline
Trampoline
Trampoline menn kvinner
Turn
Turn
Mangekamp lagkonkurranse   menn   kvinner
Mangekamp menn kvinner
Hopp menn kvinner
Frittstående menn kvinner
Bøylehest menn
Ringer menn
Skranke menn
Svingstang menn
Skranke kvinner
Bom kvinner

Resultater

[rediger | rediger kilde]
#UtøverNasjonVansklighetsgradUtførelseTotaltKommentar
1Simone BilesUSAs flagg USA6.9009.06615.966
2Alexandra RaismanUSAs flagg USA6.6008.90015.500
3Amy TinklerStorbritannias flagg Storbritannia6.4008.53314.933
4Vanessa FerrariItalias flagg Italia6.3008.46614.766
5Yan WangKinas flagg Kina6.3008.36614.666
6Erika FasanaItalias flagg Italia6.1008.43314.533
7Mai MurakamiJapans flagg Japan6.3008.23314.533
8Giulia SteingruberSveits’ flagg Sveits5.4006.70011.800-0.300

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]

Offisiell resultatside Arkivert 24. august 2016 hos Wayback Machine.