Padling under Sommer-OL 2008

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Padling under
Sommer-OL 2008
Slalom
Canoeing (slalom) pictogram.svg
C-1 menn
C-2 menn
K-1 menn kvinner
Sprint
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
C-1 500 m   menn  
C-1 1000 m menn
C-2 500 m menn
C-2 1000 m menn
K-1 500 m menn kvinner
K-1 1000 m menn
K-2 500 m menn kvinner
K-2 1000 m menn
K-4 500 m kvinner
K-4 1000 m menn
De olympiske ringer

Padling under Sommer-OL 2008. Padling stod på det olympiske programmet for 16. gang under OL-2008 i Beijing. Det ble konkurrert om 16 olympiske titler, fem kajakk-klasser og fire i kano for herrer og tre i kajakk for kvinner på flatvann. I slalåm var det tre klasser for menn og en for kvinner.

Øvelser[rediger | rediger kilde]

Slalåm[rediger | rediger kilde]

  • C-1 (Menn)
  • C-2 (Menn)
  • K-1 (Menn & Kvinner)

Sprint[rediger | rediger kilde]

  • C-1 500 m (Menn)
  • C-1 1000 m (Menn)
  • C-2 500 m (Menn)
  • C-2 1000 m (Menn)
  • K-1 500 m (Menn & Kvinner)
  • K-1 1000 m (Menn)
  • K-2 500 m (Menn & Kvinner)
  • K-2 1000 m (Men)
  • K-4 500 m (Kvinner)
  • K-4 1000 m (Men)

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

Padling
De olympiske ringer Padling under Sommer-OL 2008 – Beijing Padling
 Nr.  Land Gull Sølv Bronse Totalt
1. Flag of Germany.svg Tyskland (GER) 3 2 3 8
2. Flag of Slovakia.svg Slovakia (SVK) 3 1 0 4
3. Flag of Hungary.svg Ungarn (HUN) 2 1 1 4
4. Flag of Belarus.svg Hviterussland (BLR) 2 0 1 3
5. Flag of Spain.svg Spania (ESP) 1 2 0 3
6. Flag of Australia.svg Australia (AUS) 1 1 3 5
7. Flag of the United Kingdom.svg Storbritannia (GBR) 1 1 1 3
Flag of Russia.svg Russland (RUS) 1 1 1 3
9. Flag of Ukraine.svg Ukraina (UKR) 1 0 1 2
10. Flag of the People's Republic of China.svg Kina (CHN) 1 0 0 1
11. Flag of Canada.svg Canada (CAN) 0 1 1 2
Flag of France.svg Frankrike (FRA) 0 1 1 2
Flag of Italy.svg Italia (ITA) 0 1 1 2
14. Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkia (CZE) 0 1 0 1
Flag of Denmark.svg Danmark (DEN) 0 1 0 1
Flag of Norway.svg Norge (NOR) 0 1 0 1
Flag of Poland.svg Polen (POL) 0 1 0 1
18. Flag of Austria.svg Østerrike (AUT) 0 0 1 1
Flag of Togo.svg Togo (TOG) 0 0 1 1
Totalt 16 16 16 48

Medaljører[rediger | rediger kilde]

Slalåm[rediger | rediger kilde]

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
C-1 menn Michal Martikán
Flag of Slovakia.svg Slovakia
David Florence
Flag of the United Kingdom.svg Storbritannia
Robin Bell
Flag of Australia.svg Australia
C-2 menn Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
Flag of Slovakia.svg Slovakia
Jaroslav Volf
Ondřej Štěpánek
Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkia
Mikhail Kuznetsov
Dmitry Larionov
Flag of Russia.svg Russland
K-1 menn Alexander Grimm
Flag of Germany.svg Tyskland
Fabien Lefèvre
Flag of France.svg Frankrike
Benjamin Boukpeti
Flag of Togo.svg Togo
K-1 kvinner Elena Kaliská
Flag of Slovakia.svg Slovakia
Jacqueline Lawrence
Flag of Australia.svg Australia
Violetta Oblinger-Peters
Flag of Austria.svg Østerrike

Sprint[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
C-1 500 m Maxim Opalev
Flag of Russia.svg Russland
David Cal
Flag of Spain.svg Spania
Iurii Cheban
Flag of Ukraine.svg Ukraina
C-1 1000 m Attila Vajda
Flag of Hungary.svg Ungarn
David Cal
Flag of Spain.svg Spania
Thomas Hall
Flag of Canada.svg Canada
C-2 500 m Meng Guanliang
Yang Wenjun
Flag of Belarus.svg Hviterussland
Sergey Ulegin
Alexander Kostoglod
Flag of Germany.svg Tyskland
Christian Gille
Thomasz Wylenzek
Flag of Hungary.svg Ungarn
C-2 1000 m Andrei Bahdanovich
Aliaksandr Bahdanovich
Flag of Belarus.svg Hviterussland
Christian Gille
Tomasz Wylenzek
Flag of Germany.svg Tyskland
György Kozmann
Tamás Kiss
Flag of Hungary.svg Ungarn
K-1 500 m Ken Wallace
Flag of Australia.svg Australia
Adam van Koeverden
Flag of Canada.svg Canada
Tim Brabants
Flag of the United Kingdom.svg Storbritannia
K-1 1000 m Tim Brabants
Flag of the United Kingdom.svg Storbritannia
Eirik Verås Larsen
Flag of Norway.svg Norge
Ken Wallace
Flag of Australia.svg Australia
K-2 500 m Saúl Craviotto
Carlos Pérez
Flag of Spain.svg Spania
Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
Flag of Australia.svg Australia
Raman Pjatrusjenka
Vadzim Makhnew
Flag of Austria.svg Østerrike
K-2 1000 m Martin Hollstein
Andreas Ihle
Flag of Germany.svg Tyskland
Kim Wraae Knudsen
René Holten Poulsen
Flag of Denmark.svg Danmark
Andrea Facchin
Antonio Massimiliano Scaduto
Flag of Italy.svg Italia
K-4 1000 m Raman Pjatrusjenka
Aliaksei Abalmasau
Artur Litvinchuk
Vadzim Makhnew
Flag of Belarus.svg Hviterussland
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Erik Vlček
Juraj Tarr
Flag of Slovakia.svg Slovakia
Lutz Altepost
Norman Bröckl
Torsten Eckbrett
Björn Goldschmidt
Flag of Germany.svg Tyskland

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
K-1 500 Inna Osypenko-Radomska
Flag of Ukraine.svg Ukraina
Josefa Idem
Flag of Italy.svg Italia
Katrin Wagner-Augustin
Flag of Germany.svg Tyskland
K-2 500 Katalin Kovács
Natasa Janics
Flag of Hungary.svg Ungarn
Beata Mikołajczyk
Aneta Konieczna
Flag of Poland.svg Polen
Marie Delattre
Anne-Laure Viard
Flag of France.svg Frankrike
K-4 500 m Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Conny Waßmuth
Flag of Germany.svg Tyskland
Katalin Kovács
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
Natasa Janics
Flag of Hungary.svg Ungarn
Lisa Oldenhof
Hannah Davis
Chantal Meek
Lyndsie Fogarty
Flag of Australia.svg Australia

Referanser[rediger | rediger kilde]