Bordtennis under Sommer-OL 2008

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Bordtennis under
Sommer-OL 2008
Table tennis pictogram.svg
Singel   menn   kvinner  
Lag   menn   kvinner
Forrige: Athen 2004
Neste: London 2012
De olympiske ringer

Bordtennis under Sommer-OL 2008. Bordtennis var med på det olympiske programmet for sjette gang 2008 i Beijing. Det ble spilt singel- og lagkonkurranser for herrer og for damer og bordtennisturneringene ble avviklet i perioden 13. til 23. august. Kina dominerte stort, de vant alle fire gullmedaljene og alle medaljene i single både for damer og menn.

Medaljer[rediger | rediger kilde]

De olympiske ringer Bordtennis under Sommer-OL 2008 – Beijing Bordtennis
 Nr.  Land Gull Sølv Bronse Totalt
1. Flag of the People's Republic of China.svg Kina (CHN) 4 2 2 8
2. Flag of Singapore.svg Singapore (SIN) 0 1 0 1
Flag of Germany.svg Tyskland (GER) 0 1 0 1
4. Flag of South Korea.svg Sør-Korea (KOR) 0 0 2 2
Totalt 4 4 4 12

Medaljører[rediger | rediger kilde]

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Singel menn Ma Lin
Flag of the People's Republic of China.svg Kina
Wang Hao
Flag of the People's Republic of China.svg Kina
Wang Liqin
Flag of the People's Republic of China.svg Kina
Singel kvinner Zhang Yining
Flag of the People's Republic of China.svg Kina
Wang Nan
Flag of the People's Republic of China.svg Kina
Guo Yue
Flag of the People's Republic of China.svg Kina
Lag menn Flag of the People's Republic of China.svg Kina
Ma Lin
Wang Hao
Wang Liqin
Flag of Germany.svg Tyskland
Dimitrij Ovtcharov
Timo Boll
Christian Suss
Flag of South Korea.svg Sør-Korea
Yoon Jae-young
Oh Sang-eun
Ryu Seung-min
Lag kvinner Flag of the People's Republic of China.svg Kina
Guo Yue
Wang Nan
Zhang Yining
Flag of Singapore.svg Singapore
Feng Tianwei
Li Jiawei
Wang Yuegu
Flag of South Korea.svg Sør-Korea
Dang Ye-seo
Kim Kyung-ah
Park Mi-young

Damer[rediger | rediger kilde]

Single[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Land
1. Zhang Yining Folkerepublikken Kina CHN
2. Wang Nan Folkerepublikken Kina CHN
3. Guo Yue Folkerepublikken Kina CHN
4.
5.

Lagkonkurranse[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere
1. Folkerepublikken Kina Kina Guo Yue, Wang Nan, Zhang Yining
2. Singapore Singapore Feng Tianwei, Li Jiawei, Wang Yuegu
3. Sør-Korea Sør-Korea Dang Ye-seo, Kim Kyung-ah, Park Mi-young
4.
5.

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]