Balkanmesterskapet i fjelløp 2017

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

Balkanmesterskapet i fjelløp 2017 ble arrangert i Teteven i Bulgaria 10. juni 2017.

Løypa var ca. 12,9 km for senior menn, 8,6 km for senior kvinner og junior menn (U20) og 4,3 km for junior kvinner (U20).

Resultater, senior[rediger | rediger kilde]

Herrer, individuelt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid
Gull 1. Catalin Atanasoaie RomaniaRomania Romania 59:54
Sølv 2. Orhan Avcı TyrkiaTyrkia Tyrkia 1:00:28
Bronse 3. Osman Çelik TyrkiaTyrkia Tyrkia 1:01:01
4. Damian Bogdan RomaniaRomania Romania 1:03:23
5. Erkan Çelik TyrkiaTyrkia Tyrkia 1:05:53
6. Konstantin Vasilev Bulgaria Bulgaria 1:05:25
7. Georgi Gergov Bulgaria Bulgaria 1:05:39
8. Mihail Bizniuc Moldova Moldova 1:09:02
9. Maxim Răileanu RomaniaRomania Romania 1:09:02
10. Georgi Georgiev Bulgaria Bulgaria 1:09:56

16 utøvere fullførte løpet, 1 brøt. I tillegg deltok fire tyrkiske utøvere utenfor konkurranse.


Herrer, lagkonkurranse[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Poeng
Gull 1. TyrkiaTyrkia Tyrkia Orhan Avcı, Osman Çelik, Erkan Çelik 2+3+5=10
Sølv 2. RomaniaRomania Romania Catalin Atanasoaie, Damian Bogdan, Catalin Suhani 1+4+15=20
Bronse 3. Bulgaria Bulgaria Konstantin Vasilev, Georgi Gergov, Georgi Georgiev 6+7+10=23
4. Nord-Makedonia Nord-Makedonia Atanas Anchevski, Filip Simonovski, Kokan Ajanovski 11+14+16=41


Kvinner individuelt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid
Gull 1. Denisa Dragomir RomaniaRomania Romania 45:27
Sølv 2. Marinela Nineva Bulgaria Bulgaria 47:10
Bronse 3. Neneva Jovanović SerbiaSerbia Serbia 48:00
4. Maiya Nediyalkova Bulgaria Bulgaria 48:35
5. Adela Baltoi RomaniaRomania Romania 51:25
6. Zuhal Kaya TyrkiaTyrkia Tyrkia 51:46
7. Büşra Gelmez TyrkiaTyrkia Tyrkia 51:21
8. Andrijana Pop Arsova Nord-Makedonia Nord-Makedonia 52:33
9. Hristina Kozareva Bulgaria Bulgaria 52:47
10. Milka Mihaylova Bulgaria Bulgaria 53:06

15 utøvere fullførte løpet, 1 brøt. I tillegg deltok 5 utøvere utenfor konkurranse.


Kvinner, lagkonkurranse[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Poeng
Gull 1. Bulgaria Bulgaria Marinela Nineva, Maiya Nediyalkova, Hristina Kozareva 2+4+9=15
Sølv 2. RomaniaRomania Romania Denisa Dragomir, Adela Baltoi, Ana Hecico 1+5+12=18
Bronse 3. TyrkiaTyrkia Tyrkia Zuhal Kaya, Büşra Gelmez, Gazme Alpdoğan 6+7+14=27


Resultater junior[rediger | rediger kilde]

Herrer individuelt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid
Gull 1. Orhan Öztürk TyrkiaTyrkia Tyrkia 40:49
Sølv 2. Kenan Sari TyrkiaTyrkia Tyrkia 41:01
Bronse 3. Ahmet Alkanoğlu TyrkiaTyrkia Tyrkia 42:05
4. Petre Herman RomaniaRomania Romania 43:40
5. Catalin Tocila RomaniaRomania Romania 44:29
6. Cihan Kaçmaz TyrkiaTyrkia Tyrkia 45:29
7. Marius Sorin Turcu RomaniaRomania Romania 47:13
8. Vladislav Totev Bulgaria Bulgaria 50:40
9. Igor Marković SerbiaSerbia Serbia 53:25
10. Matej Draganskovi Nord-Makedonia Nord-Makedonia 54:06

14 utøvere fullførte, én brøt. I tillegg deltok fire utøvere utenfor konkurranse.


Herrer lagkonkurranse[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Poeng
Gull 1. TyrkiaTyrkia Tyrkia Orhan Öztürk, Kenan Sari, Ahmet Alkanoğlu 1+2+3=6
Sølv 2. RomaniaRomania Romania Petre Herman, Catalin Tocila, Marius Sorin Turcu 4+5+7=16
Bronse 3. Bulgaria Bulgaria Vladislav Totev, Ahmed Ahmed, Ivan Stefanov 8+11+13=32
4. SerbiaSerbia Serbia Igor Marković, Dušan Krstić, Marko Mišić 9+12+14=35


Kvinner individuelt[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Land Tid
Gull 1. Bahar Atalay TyrkiaTyrkia Tyrkia 21:44
Sølv 2. Alesia Hecico RomaniaRomania Romania 22:05
Bronse 3. Selma Isot TyrkiaTyrkia Tyrkia 23:13
4. Eylem Gür TyrkiaTyrkia Tyrkia 24:09
5. Lushka Kokotanekova Bulgaria Bulgaria 24:23
6. Irina Bordeianu RomaniaRomania Romania 24:52
7. Loredana Viziteu RomaniaRomania Romania 25:20
8. Radostina Balova Bulgaria Bulgaria 26:27
9. Gabriela Mihaylova Bulgaria Bulgaria 26:53
10. Renata Sokolovska Nord-Makedonia Nord-Makedonia 27:36

13 utøvere fullførte, to ble diskvalifisert.


Kvinner lagkonkurranse[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere Poeng
Gull 1. TyrkiaTyrkia Tyrkia Bahar Atalay, Selma Isot, Eylem Gür 1+3+4=8
Sølv 2. RomaniaRomania Romania Alesia Hecico, Irina Bordeianu, Loredana Viziteu 2+6+7=15
Bronse 3. Bulgaria Bulgaria Lushka Kokotanekova, Radostina Balova, Gabriela Mihaylova 5+8+9=22


Kilder[rediger | rediger kilde]