Skyting under Sommer-OL 1920

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk

Skyting under Sommer-OL 1920. Skyting var med på det olympiske programmet for femte gang 1920 i Antwerpen, det ble konkurrert i 21 skyteøvelser.

Medaljer[rediger | rediger kilde]

De olympiske ringer Skyting under Sommer-OL 1920 – Antwerpen Skyting
 Nr.  Land Gull Sølv Bronse Totalt
1. Flag of the United States (1912-1959).svg USA (USA) 13 4 6 23
2. Flag of Norway.svg Norge (NOR) 5 2 4 11
3. Flag of Sweden.svg Sverige (SWE) 1 6 3 10
4. Flag of Denmark.svg Danmark (DEN) 1 2 0 3
5. Flag of Brazil (1889-1960).svg Brasil (BRA) 1 1 1 3
6. Flag of France.svg Frankrike (FRA) 0 2 0 2
7. Flag of Finland.svg Finland (FIN) 0 1 2 3
8. Flag of Belgium.svg Belgia (BEL) 0 1 0 1
Flag of Greece (1822-1978).svg Hellas (GRE) 0 1 0 1
Red Ensign of South Africa (1912-1951).svg Sør-Afrika (RSA) 0 1 0 1
11. Flag of Switzerland.svg Sveits (SUI) 0 0 5 5
Totalt 21 21 21 63

50 m rifle[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 USA USA Lawrence Nuesslein 391
2 USA USA Arthur Rothrock 386
3 USA USA Dennis Fenton 385


50 m rifle, lagskyting[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 USA USA Dennis Fenton
Willis Lee
Lawrence Nuesslein
Arthur Rothrock
Ollie Schriver
1899
2 Sverige Sverige Oscar Eriksson
Sigvard Hultcrantz
Leonard Lagerlöf
Erik Ohlsson
Ragnar Stare
1873
3 Norge Norge Albert Helgerud
Sigvart Johansen
Anton Olsen
Olaf Sletten
Østen Østensen
1866


30 m silhuettpistol[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 Brasil Brasil Guilherme Paraense 274
2 USA USA Raymond Bracken 272
3 Sveits Sveits Fritz Zulauf 269


50 m pistol[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 USA USA Karl Frederick 496
2 Brasil Brasil Afranio da Costa 489
3 USA USA Alfred Lane 481


30 m militærrevolver, lagskyting[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1. USA USA Karl Frederick
Louis Harant
Michael Kelly
Alfred Lane
James Snook
1310
2. Hellas Hellas Georgios Moraitinis
Alexandros Theofilakis
Ioannis Theofilakis
Alexandros Vrasivanopoulos
Iason Zappas
1285
3. Sveits Sveits Gustave Amoudruz
Hans Egli
Domenico Giambonini
Joseph Jehle
Fritz Zulauf
1270


50 m militærrevolver, lagskyting[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 USA USA Raymond Bracken
Karl Frederick
Michael Kelly
Alfred Lane
James Snook
2372
2 Sverige Sverige Anders Andersson
Gunnar Gabrielsson
Sigvard Hultcrantz
Anders Johnson
Casimir Reuterskiöld
2289
3 Brasil Brasil Dario Barbosa
Afranio da Costa
Guilherme Paraense
Fernando Soledade
Sebastiao Wolf
2264


300 m rifle, tre stillinger[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 USA USA Morris Fisher 997
2 Danmark Danmark Niels Hansen Larsen 985
3 Norge Norge Østen Østensen 980


300 m rifle 3 stillinger, lagskyting[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1. USA USA Dennis Fenton
Morris Fisher
Willis Lee
Carl Osburn
Lloyd Spooner
2372
Albert Helgerud 2 Norge Norge Ludvig Larsen
Harald Natvig
Otto Olsen
Olaf Sletten
Østen Østensen
2289
3 Sveits Sveits Gustave Amoudruz
Ulrich Fahrner
Fritz Kuchen
Werner Schneeberger
Bernhard Siegenthaler
2264


300 m armégevær, liggende[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 Norge Norge Otto Olsen 60
2 Frankrike Frankrike Léon Johnson 59
3 Sveits Sveits Fritz Kuchen 59


300 m armégevær, liggende, lagskyting[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 USA USA Morris Fisher
Joseph Jackson
Willis Lee
Carl Osburn
Lloyd Spooner
289
2 Frankrike Frankrike Léon Johnson
Achille Paroche
André Parmentier
Georges Roes
Émile Rumeau
283
3 Finland Finland Voitto Kolho
Kaarlo Lappalainen
Veli Nieminen
Vilho Vauhkonen
Magnus Wegelius
281


300 m armégevær, stående[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 USA USA Carl Osburn 56
2 Danmark Danmark Lars Jørgen Madsen 55
3 USA USA Lawrence Nuesslein 54


300 m armégevær, stående, lagskyting[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 Danmark Danmark Niels Hansen Larsen
Lars Jørgen Madsen
Anders Peter Nielsen
Anders Petersen
Erik Sætter-Larsen
289
2 USA USA Thomas Brown
Willis Lee
Lawrence Nuesslein
Carl Osburn
Lloyd Spooner
283
3 Sverige Sverige Olle Ericsson
Mauritz Eriksson
Walfrid Hellman
Carl Hugo Johansson
Leonard Lagerlöf
281


600 m armégevær, liggende[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 Sverige Sverige Carl Hugo Johansson 58
2 Sverige Sverige Mauritz Eriksson 56
3 USA USA Lloyd Spooner 56


600 m armégevær, liggende, lagskyting[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 USA USA Dennis Fenton
Joseph Jackson
Willis Lee
Ollie Schriver
Lloyd Spooner
287
2 Sør-Afrika Sør-Afrika Robert Bodley
Ferdinand Buchanan
George Harvey
Fred Morgan
David Smith
287
3 Sverige Sverige Erik Blomkvist
Mauritz Eriksson
Carl Hugo Johansson
Gustaf Adolf Jonsson
Erik Ohlsson
287


300 m og 600 m armégevær, lagskyting[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 USA USA Joseph Jackson
Willis Lee
Carl Osburn
Ollie Schriver
Lloyd Spooner
287
2 Norge Norge Albert Helgerud
Otto Olsen
Jacob Onsrud
Olaf Sletten
Østen Østensen
287
3 Sveits Sveits Fritz Kuchen
Eugene Addor
Joseph Jehle
Werner Schneeberger
Weibel
287


Trap[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 USA USA Mark Arie 95
2 USA USA Frank Troeh 93
3 USA USA Frank Wright 87


Trap, lagskyting[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 USA USA Mark Arie
Horace Bonser
Forest McNeir
Jay Clark
Frank Troeh
Frank Wright
547
2 Belgia Belgia Albert Bosquet
Joseph Cogels
Émile Dupont
Edouard Fesinger
Henri Quersin
Louis Van Tilt
503
3 Sverige Sverige Per Kinde
Fredric Landelius
Erik Lundquist
Erik Sökjer-Petersén
Karl Richter
Alfred Swahn
500


100 m løpende hjort, enkeltskudd[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 Norge Norge Otto Olsen 43
2 Sverige Sverige Alfred Swahn 41
3 Norge Norge Harald Natvig 41


100 m løpende hjort, enkeltskudd, lagskyting[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 Norge Norge Einar Liberg
Ole Lilloe-Olsen
Harald Natvig
Hans Nordvik
Otto Olsen
178
2 Finland Finland Yrjö Kolho
Kaarlo Lappalainen
Robert Tikkanen
Nestori Toivonen
Magnus Wegelius
159
3 USA USA Thomas Brown
Willis Lee
Lawrence Nuesslein
Carl Osburn
Lloyd Spooner
158


100 m løpende hjort, dobbeltskudd[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 Norge Norge Ole Lilloe-Olsen 82
2 Sverige Sverige Fredric Landelius 77
3 Norge Norge Einar Liberg 71


100 m løpende hjort, dobbeltskudd, lagskyting[rediger | rediger kilde]

Plass Nasjon Utøver Poeng
1 Norge Norge Einar Liberg
Ole Lilloe-Olsen
Thorstein Johansen
Harald Natvig
Hans Nordvik
343
2 Sverige Sverige Edward Benedicks
Bengt Lagercrantz
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Oscar Swahn
336
3 Finland Finland Yrjö Kolho
Robert Tikkanen
Nestori Toivonen
Vilho Vauhkonen
Magnus Wegelius
286