Sardar Azmoun
Utseende
| سردار آزمون | |||
|---|---|---|---|
| Født | 1. jan. 1995[1] Gonbad-e Kavus | ||
| Beskjeftigelse | Fotballspiller | ||
| Nasjonalitet | Iran | ||
| Idrettsgren(er) | fotball[2] | ||
| Høyde | 186 centimeter | ||
| Posisjon | Ving, angrepsspiller | ||
| Klubbinformasjon | |||
| Spiller for | Shabab Al-Ahli | ||
| Draktnr. | 77 | ||
| Ungdomsklubb | |||
| År | Klubber | ||
| 2004–2008 | Oghab Gonbad | ||
| 2008–2009 | Shamoushak Gorgan | ||
| 2009–2010 | Etka Gorgan | ||
| 2010–2013 | Sepahan | ||
| Klubber* | |||
| År | Klubber | Kamper (mål) | |
| 2011–2013 | Sepahan | 0 (0) | |
| 2013–2016 | Rubin Kazan | 27 (5) | |
| 2015–2016 | → Rostov (lån) | 35 (12) | |
| 2016–2017 | Rostov | 27 (7) | |
| 2017–2019 | Rubin Kazan | 40 (9) | |
| 2019–2022 | Zenit | 79 (52) | |
| 2022–2024 | Bayer Leverkusen | 32 (5) | |
| 2023–2024 | → Roma (lån) | 23 (3) | |
| 2024– | Shabab Al-Ahli | 0 (0) | |
| Landslag** | |||
| År | Lag | Kamper (mål) | |
| 2009–2011 | Iran U17 | 6 (7) | |
| 2011–2014 | Iran U20 | 19 (19) | |
| 2015 | Iran U23 | 4 (4) | |
| 2014– | Iran | 68 (41) | |
* Antall seriekamper og -mål er sist oppdatert 26. mai 2024. ** Antall landskamper og -mål er sist oppdatert 29. november 2022. | |||
Sardar Azmoun (født 1995) er en iransk fotballspiller som spiller for den emiratarabiske klubben Shabab Al-Ahli Club.
Landslaget
[rediger | rediger kilde]Han ble tatt ut i Irans tropp til VM i fotball 2018 i Russland.[3]
Han ble tatt ut i Irans tropp til VM i fotball 2022 i Qatar.[4]
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ↑ transfermarkt.com, Transfermarkt spiller-ID 180337, besøkt 9. oktober 2017[Hentet fra Wikidata]
- ↑ (på ca, es, en) BDFutbol, BDFutbol player ID 41735, Wikidata Q5715639, https://www.bdfutbol.com/
- ↑ World Cup 2018: Iran head coach Carlos Queiroz names final squad
- ↑ Her er alle troppene til fotball-VM i Qatar
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (de) Sardar Azmoun – Tysklands fotballforbund
- (en) Sardar Azmoun – Transfermarkt
- (en) Sardar Azmoun – FIFA
- (en) Sardar Azmoun – UEFA
- (en) Sardar Azmoun – Soccerway
- (en) Sardar Azmoun – FBref
- (fr) Sardar Azmoun – LÉquipe
- (en) Sardar Azmoun – national-football-teams.com
- (en) Sardar Azmoun – WorldFootball.net
- (en) Sardar Azmoun – Soccerbase.com
Kategorier:
- Fødsler i 1995
- Iranske fotballspillere
- Spillere i Fotball-VM 2018
- Spillere i Fotball-VM 2022
- Fotballspillere for Sepahan Isfahan FC
- Fotballspillere for FK Rubin Kazan
- Fotballspillere for FK Rostov
- Fotballspillere for TSV Bayer 04 Leverkusen
- Fotballspillere for AS Roma
- Fotballspillere for Shabab Al-Ahli Club
- Personer fra provinsen Golestan
