Para-VM på ski 2017

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

Para-VM på ski 2017 ble arrangert fra 10. til 19. februar 2017, i Finsterau i Tyskland.

Øvelser[rediger | rediger kilde]

Det konkurreres i langrenn og skiskyting:[1]

Skiskyting sprint:

  • Kvinner 6 km
    • Stående, sittende, synshemmede
  • Herrer 7,5 km
    • Stående, sittende, synshemmede

Skiskyting mellomdistanse:

  • Kvinner 10 km
    • Stående, sittende, synshemmede
  • Herrer 12,5 km
    • Stående, sittende, synshemmede

Skiskyting individuelt:

  • Kvinner 12,5 km
    • Stående, sittende, synshemmede
  • Herrer 15 km
    • Stående, sittende, synshemmede

Langrenn sprint:

  • Kvinner/menn
    • Stående, sittende, synshemmede

Langrenn mellomdistanse:

  • Kvinner 7,5 km
    • Stående, sittende, synshemmede
  • Herrer 10 km
    • Stående, sittende, synshemmede

Langrenn mellomdistanse:

  • Kvinner 12 km
    • Stående, sittende, synshemmede
  • Herrer 15 km
    • Stående, sittende, synshemmede

Langrenn stafett:

  • Mix 2,5 km C + 2,5 km F
  • Åpen klasse 2,5 km C + 2,5 km F

Resultater[rediger | rediger kilde]

Skiskyting sprint[rediger | rediger kilde]

Menn, sittende[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Maksym Yarovyi Ukraina Ukraina LW10 86 25:07,1 21:36,1 1+0
Sølvmedalje Taras Rad Ukraina Ukraina LW12 100 21:48,9 21:48,9 0+0
Bronsemedalje Martin Fleig Tyskland Tyskland LW11,5 96 22:44,8 21:50,2 0+0
4 Andrew Soule USA USA LW12 100 22:59,1 22:59,1 0+1
5 Aaron Pike USA USA LW11,5 96 24:04,3 23:06,5 0+0
6 Sin Eui-hyun Sør-Korea Sør-Korea LW12 100 23:13,2 23:13,2 1+1
7 Dzmitry Loban Hviterussland Hviterussland LW12 100 23:35,3 23:35,3 1+2
8 Kamil Rosiek Polen Polen LW12 100 24:08,7 24:08,7 0+0
9 Trygve Steinar Larsen Norge Norge LW12 100 24:22,2 24:22,2 2+1
10 Derek Zaplotinsky Canada Canada LW11 94 26:03,2 24:29,4 0+0

Menn, stående[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Mark Arendz Canada Canada LW6 95 19:28,4 18:30,0 0+0
Sølvmedalje Ihor Reptyukh Ukraina Ukraina LW8 96 19:19,0 18:32,6 0+0
Bronsemedalje Benjamin Daviet Frankrike Frankrike LW2 91 20:49,7 18:57,2 0+1
4 Grygorii Vovchynskyi Ukraina Ukraina LW8 96 19:58,4 19:10,5 1+0
5 Nils Erik Ulset Norge Norge LW3 89 21:58,4 19:33,4 0+0
6 Siarhei Silchanka Hviterussland Hviterussland LW8 96 21:49,3 20:56,9 1+0
7 Witold Skupien Polen Polen LW5/7 88 24:06,6 21:13,0 0+3
8 Serhii Romaniuk Ukraina Ukraina LW8 96 22:59,2 22:04,0 1+3
9 Vitalii Sytnyk Ukraina Ukraina LW6 95 23:14,5 22:04,8 1+2
10 Steffen Lehmker Tyskland Tyskland LW8 96 23:35,7 22:39,1 2+2

Menn, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Anatolii Kovalevskyi
Guide: Oleksandr Mukshyn
Ukraina Ukraina B2 99 20:08,0 19:55,9 1+0
Sølvmedalje Vasili Shaptsiaboi
Guide: Mikhail Lebedzeu
Hviterussland Hviterussland B2 99 20:27,7 20:15,4 2+0
Bronsemedalje Anthony Chalencon
Guide: Simon Valverde
Frankrike Frankrike B1 88 23:25,9 20:37,2 0+1
4 Vitaliy Lukyanenko
Guide: -
Ukraina Ukraina B3 100 20:39,4 20:39,4 0+0
5 Iurii Utkin
Guide: Ruslan Perekhoda
Ukraina Ukraina B2 99 21:02,6 20:50,0 2+0
6 Iaroslav Reshetynskiy
Guide: Artur Gergardt
Ukraina Ukraina B2 99 21:04,8 20:52,2 2+0
7 Oleksandr Kazik
Guide: Sergiy Kucheryaviy
Ukraina Ukraina B1 88 24:07,9 21:14,2 1+0
8 Yury Holub
Guide: Dzmitry Budzilovich
Hviterussland Hviterussland B3 100 21:37,9 21:37,9 2+2
9 Nico Messinger
Guide: Christian Winker
Tyskland Tyskland B2 99 21:37,9 21:40,9 0+0
10 Dmytro Suiarko
Guide: Vasyl Potapenko
Ukraina Ukraina B2 99 21:59,5 21:46,3 4+1

Kvinner, stående[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Liudmyla Liashenko Ukraina Ukraina LW8 96 10:11,0 18:25,0 0+0
Sølvmedalje Oleksandra Kononova Ukraina Ukraina LW8 96 20:03,3 19:15,2 2+0
Bronsemedalje Iryna Bui Ukraina Ukraina LW8 96 20:12,6 19:24,1 0+0
4 Bodhana Konashuk Ukraina Ukraina LW8 96 21:17,8 20:26,7 2+0
5 Yurika Abe Japan Japan LW6 95 21:37,1 20:32,2 0+1
6 Iuliia Batenova Ukraina Ukraina LW6 95 21:46,6 20:41,3 1+1
7 Momoko Dekijima Japan Japan LW6 95 22:08,6 21:02,2 0+0
8 Emily Young Canada Canada LW8 96 22:04,0 21:11,0 0+1
9 Iweta Faron Polen Polen LW8 96 22:08,7 21:15,6 1+1
10 Brittany Hudak Canada Canada LW8 96 23:27,2 22:30,9 2+0

Kvinner, sittende[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Oksana Masters USA USA LW12 100 20:56,2 20:56,2 1+1
Sølvmedalje Anja Wicker Tyskland Tyskland LW10,5 90 23:43,3 21:21,0 1+0
Bronsemedalje Lidziya Hrafeyeva Hviterussland Hviterussland LW12 100 21:48,0 21:48,0 1+2
4 Andrea Eskau Tyskland Tyskland LW11 94 24:44,0 23:15,0 3+2
5 Krisztina Lorincz Ungarn Ungarn LW10,5 90 42:21,6 38:07,4 3+4

Kvinner, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Oksana Shyshkova
Guide: Vitalii Kazakov
Ukraina Ukraina B2 99 20:28,0 20:15,7 3+0
Sølvmedalje Clara Klug
Guide: Martin Hartl
Tyskland Tyskland B1 88 23:27,7 20:38,8 0+0
Bronsemedalje Olga Prylutska
Guide: Volodymyr Ivanov
Ukraina Ukraina B2 99 21:55,5 21:42,3 1+2
4 Natalia Rubanovska
Guide: Lada Nesterenko
Ukraina Ukraina B2 99 26:33,1 26:17,2 3+1

Skiskyting mellomdistanse[rediger | rediger kilde]

Menn, sittende[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Martin Fleig Tyskland Tyskland LW11,5 96 39:04,8 37:31,0 1+0+0+0
Sølvmedalje Taras Rad Ukraina Ukraina LW12 100 37:52,2 37:52,2 2+0+0+0
Bronsemedalje Sin Eui-hyun Sør-Korea Sør-Korea LW12 100 39:37,4 39:37,4 2+1+1+0
4 Trygve Steinar Toskedal Larsen Norge Norge LW12 100 39:54,2 39:54,2 1+1+1+1
5 Collin Cameron Canada Canada LW12 100 40:02,0 40:02,0 0+1+0+0
6 Andrew Soule USA USA LW12 100 40:10,4 40:10,4 1+2+0+2
7 Kamil Rosiek Polen Polen LW12 100 42:28,1 42:28,1 1+2+2+2
8 Dzmitry Loban Hviterussland Hviterussland LW12 100 42:30,7 42:30,7 3+0+5+4
9 Derek Zaplotinsky Canada Canada LW11 94 45:50,8 43:05,8 1+0+3+0
10 Yauheni Lukyanenka Hviterussland Hviterussland LW12 100 45:00,7 45:00,7 3+5+1+4

Menn, stående[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Mark Arendz Canada Canada LW6 95 32:16,1 30:39,3 0+0+0+0
Sølvmedalje Benjamin Daviet Frankrike Frankrike LW2 91 34:19,7 31:14,3 0+0+1+1
Bronsemedalje Grygorii Vovchynskyi Ukraina Ukraina LW8 96 32:41,2 31:22,8 0+1+0+1
4 Keiichi Sato Japan Japan LW8 96 34:03,6 32:41,9 0+0+0+0
5 Nils Erik Ulset Norge Norge LW3 89 37:25,7 33:18,7 0+0+0+0
6 Ihor Reptyukh Ukraina Ukraina LW8 96 34:53,2 33:29,5 0+1+2+2
7 Vitalii Sytnyk Ukraina Ukraina LW6 95 37:43,9 35:50,7 2+1+0+1
8 Steffen Lehmker Tyskland Tyskland LW8 96 38:49,5 37:16,3 1+1+1+1
9 Serhii Romaniuk Ukraina Ukraina LW8 96 39:06,8 37:32,9 2+2+0+3
10 Siarhei Silchanka Hviterussland Hviterussland LW8 96 39:31,1 37:56,3 2+2+2+1

Menn, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Iruii Utkin Ukraina Ukraina B2 99 33:10,6 32:50,7 0+0+0+0
Sølvmedalje Anatolii Kovalevskyi Ukraina Ukraina B2 99 33:27,5 33:07,4 0+0+0+0
Bronsemedalje Dmytro Suiarko Ukraina Ukraina B2 99 34:12,4 33:51,9 1+0+0+0
4 Vitaliy Lukyanenko Ukraina Ukraina B3 100 33:53,1 33:53,1 0+0+0+1
5 Anthony Chalenkon Canada Canada B1 88 38:35,6 33:57,7 0+0+0+0
6 Vasili Shaptsiaboi Hviterussland Hviterussland B2 99 36:12,6 35:50,9 1+2+2+2
7 Iaroslav Reshetynskiy Ukraina Ukraina B2 99 37:50,1 37:27,4 2+1+0+1
8 Oleksandr Kazik Ukraina Ukraina B1 88 43:42,3 38:27,6 1+3+1+3
9 Zebastian Modin Sverige Sverige B1 88 44:15,8 38:57,1 2+2+3+2
10 Oleksandr Makhotkin Ukraina Ukraina B3 100 40:14,4 40:14,4 0+1+1+2

Kvinner, stående[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Oleksandra Kononova Ukraina Ukraina LW8 96 33:00,7 31:41,5 1+0+1+1
Sølvmedalje Liudmyla Liashenko Ukraina Ukraina LW8 96 34:28,4 33:05,7 2+1+2+0
Bronsemedalje Yurika Abe Japan Japan LW6 95 36:02,4 34:14,3 1+0+0+0
4 Momoko Dekijama Japan Japan LW6 95 37:12,2 35:20,6 0+1+0+1
5 Iuliia Batenkova Hviterussland Hviterussland LW6 95 37:46,3 35:53,0 0+2+1+2
6 Iweta Faron Polen Polen LW8 96 37:42,5 36:12,0 2+1+1+0
7 Bohdana Konashuk Ukraina Ukraina LW8 96 38:06,7 36:35,2 1+2+1+1
8 Brittany Hudak Canada Canada LW8 96 38:10,8 36:39,2 0+0+0+0
9 Iryna Bui Ukraina Ukraina LW8 96 40:06,3 38:30,0 2+3+5+0
10 Emily Young Canada Canada LW8 96 41:06,9 39:28,2 0+2+0+3

Kvinner, sittende[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Lidziya Hrafeyeva Hviterussland Hviterussland LW12 100 34:46,0 34:46,0 0+1+0+0
Sølvmedalje Anja Wicker Tyskland Tyskland LW10,5 90 40:24,6 36:22,1 1+0+1+0
Bronsemedalje Andrea Eskau Tyskland Tyskland LW11 94 39:09,5 36:48,5 1+0+0+0
4 Oksana Masters USA USA LW12 100 36:53,7 36:53,7 1+2+1+1
5 Sini Pyy Finland Finland LW11 94 52:47,4 49:37,4 5+4+5+4
6 Krisztina Lorincz Ungarn Ungarn LW10,5 90 1:26:13,9 1:17:36,5 3+3+3+5

Kvinner, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom
Gullmedalje Olga Prylutska Ukraina Ukraina B2 99 33:31,5 33:11,4 1+0+1+0
Sølvmedalje Oksana Shyshkova Ukraina Ukraina B2 99 33:38,7 33:18,5 0+0+1+0
Bronsemedalje Clara Klug Tyskland Tyskland B1 88 41:49,0 36:47,9 1+0+1+0
4 Natalia Rubanovska Ukraina Ukraina B2 99 39:39,4 39:15,6 2+0+2+2

Skiskyting individuelt[rediger | rediger kilde]

Menn, sittende[rediger | rediger kilde]

Resultater:[2]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom Resultat
Gullmedalje Martin Fleig Tyskland Tyskland LW11,5 96 45:28,5 43:39,4 0+0+1+0 44:39,4
Sølvmedalje Taras Rad Ukraina Ukraina LW12 100 44:01,3 44:01,3 2+1+0+1 48:01,3
Bronsemedalje Trygve Steinar Toskedal Larsen Norge Norge LW12 100 46:07,9 46:07,9 2+0+0+1 49:07,9
4 Aaron Pike USA USA LW11,5 96 48:05,6 46:10,2 1+0+1+3 51:10,2
5 Derek Zaplotinsky Canada Canada LW11 94 52:37,5 49:28,1 0+1+2+1 53:28,1
6 Dzmitry Loban Hviterussland Hviterussland LW12 100 45:52,9 45:52,9 2+3+1+2 53:52,9
7 Andrew Soule USA USA LW12 100 45:26,7 45:26,7 2+2+2+3 54:26,7
8 Yauheni Lukyanenka Hviterussland Hviterussland LW12 100 45:48,3 45:48,3 3+3+5+0 56:48,3
9 Lee Jeong-min Sør-Korea Sør-Korea LW12 100 47:38,1 47:38,1 5+2+4+5 1:03:38,1

Menn, stående[rediger | rediger kilde]

Resultater:[3]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom Resultat
Gullmedalje Benjamin Daviet Frankrike Frankrike LW2 91 41:16,6 37:33,7 0+0+0+1 38:33,7
Sølvmedalje Mark Arendz Canada Canada LW6 95 40:23,0 38:21,9 0+0+1+1 39:21,9
Bronsemedalje Nils Erik Ulset Norge Norge LW3 89 43:11,8 38:26,7 1+0+1+0 40:26,7
4 Keiichi Sato Japan Japan LW8 96 42:11,7 40:30,4 1+1+0+0 42:30,4
5 Grygorii Vovchynskyi Ukraina Ukraina LW8 96 42:19,2 40:37,6 0+0+0+2 42:37,6
6 Ihor Reptyukh Ukraina Ukraina LW8 96 39:14,6 37:40,4 3+2+3+0 45:40,4
7 Serhii Romaniuk Ukraina Ukraina LW8 96 44:18,0 42:31,7 1+2+1+1 47:31,7
8 Vitalii Sytnyk Ukraina Ukraina LW6 95 44:57,7 42:42,8 0+1+1+3 47:42,8
9 Juha Harkonen Finland Finland LW4 97 48:58,6 47:30,4 1+0+0+1 49:30,4
10 Siarhei Silchanka Hviterussland Hviterussland LW8 96 44:15,5 42:29,3 4+3+3+3 55:29,3

Menn, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Resultater:[4]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom Resultat
Gullmedalje Vasili Shaptsiaboi
Guide: Dzmitry Budzilovich
Hviterussland Hviterussland B2 99 40:11,4 39:47,3 0+0+0+1 40:47,3
Sølvmedalje Anatolii Kovalevskyi
Guide: Oleksandr Mukshyn
Ukraina Ukraina B2 99 41:20,0 40:55,2 0+1+0+0 41:55,2
Bronsemedalje Vitaliy Lukyanenko
Guide: Ivan Marchyshak
Ukraina Ukraina B3 100 41:21,2 41:21,2 1+0+0+0 42:21,2
4 Iurii Utkin
Guide: Ruslan Perekhoda
Ukraina Ukraina B2 99 41:47,9 41:22,8 0+0+0+1 42:22,8
5 Dmytro Suiarko
Guide: Vasyl Potapenko
Ukraina Ukraina B2 99 41:26,7 41:01,8 0+0+3+0 44:01,8
6 Iaroslav Reshetynskiy
Guide: Artur Gergardt
Ukraina Ukraina B2 99 42:01,3 41:36,1 0+2+0+1 44:36,1
7 Anthony Chalencon
Guide: Simon Valverde
Frankrike Frankrike B1 88 48:29,6 42:40,4 0+0+0+3 45:40,4
8 Oleksandr Kazik
Guide: Sergiy Kucheryaviy
Ukraina Ukraina B1 88 48:12,6 42:25,5 1+0+3+4 50:25,5
9 Piotr Garbowski
Guide: Janusz Penar
Polen Polen B3 100 48:24,5 48:24,5 2+1+1+1 53:24,5
10 Kazuto Takamura
Guide: Yuhei Fujita
Japan Japan B1 88 56:48,4 49:59,4 1+1+1+1 53:59,4

Kvinner, stående[rediger | rediger kilde]

Resultater:[5]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom Resultat
Gullmedalje Liudmyla Liashenko Ukraina Ukraina LW8 96 39:45,4 38:10,0 1+0+0+0 39:10,0
Sølvmedalje Liudmyla Liashenko Ukraina Ukraina LW8 96 34:28,4 33:05,7 2+1+2+0 42:49,3
Bronsemedalje Yurika Abe Japan Japan LW6 95 36:02,4 34:14,3 1+0+0+0 43:53,1
4 Yurika Abe Japan Japan LW6 95 43:02,6 40:53,5 2+0+0+1 43:53,5
5 Brittany Hudak Canada Canada LW8 96 45:03,0 43:14,9 0+1+0+0 44:14,9
6 Iweta Faron Polen Polen LW8 96 42:35,7 40:53,5 2+0+1+2 45:53,5
7 Iuliia Batenkova Ukraina Ukraina LW6 95 42:04,7 39:58,5 4+1+1+0 45:58,5
8 Oleksandra Kononova Ukraina Ukraina LW8 96 38:36,7 37:04,0 4+1+1+3 46:04,0

Kvinner, sittende[rediger | rediger kilde]

Resultater:[6]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom Resultat
Gullmedalje Anja Wicker Tyskland Tyskland LW10,5 90 46:48,1 42:07,3 0+0+1+0 43:07,3
Sølvmedalje Lidziya Hrafeyeva Hviterussland Hviterussland LW12 100 43:05,2 43:05,2 0+2+1+0 46:05,2
Bronsemedalje Oksana Masters USA USA LW12 100 42:43,7 42:43,7 2+2+0+0 46:43,7
4 Andrea Eskau Tyskland Tyskland LW11 94 47:27,8 44:36,9 3+0+1+0 48:36,9

Kvinner, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Resultater:[7]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid Bom Resultat
Gullmedalje Oksana Shyshkova
Guide: Vitalii Kazakov
Ukraina Ukraina B2 99 38:49,9 38:26,6 0+0+0+0 38:26,6
Sølvmedalje Clara Klug
Guide: Martin Hartl
Tyskland Tyskland B1 88 47:41,6 41:58,2 0+0+0+2 43:58,2
Bronsemedalje Olga Prylutska
Guide: Volodymyr Ivanov
Ukraina Ukraina B2 99 39:39,8 39:16,0 1+4+0+1 45:16,0
4 Natalia Rubanovska
Guide: Lada Nesterenko
Ukraina Ukraina B2 99 45:25,1 44:57,8 1+2+1+1 49:57,8

Langrenn sprint[rediger | rediger kilde]

Menn, sittende[rediger | rediger kilde]

Resultater:[8]

Plass Utøver Nasjon Klasse %
Gullmedalje Maksym Yarovyi Ukraina Ukraina LW10 86
Sølvmedalje Andrew Soule USA USA LW12 100
Bronsemedalje Trygve Steinar Toskedal Larsen Norge Norge LW12 100
4 Collin Cameron Canada Canada LW12 100
5 Sin Eui-huyn Sør-Korea Sør-Korea LW12 100
6 Kamil Rosiek Polen Polen LW12 100
7 Yauheni Lukyanenka Hviterussland Hviterussland LW12 100
8 Taras Rad Ukraina Ukraina LW12 100
9 Aaron Pike USA USA LW11,5 96
10 Lww Jeong-min Sør-Korea Sør-Korea LW12 100
11 Martin Fleig Tyskland Tyskland LW11,5 96
12 Dzmitry Loban Hviterussland Hviterussland LW12 100

Utøvere på plassene 7 til 12 ble slått ut i semifinalene.

Menn, stående[rediger | rediger kilde]

Resultater:[8]

Plass Utøver Nasjon Klasse %
Gullmedalje Ihor Reptyukh Ukraina Ukraina LW8 96
Sølvmedalje Witold Skupien Polen Polen LW5/7 88
Bronsemedalje Grygorii Vovchynskyi Ukraina Ukraina LW8 96
4 Haitao Du Kina Kina LW5/7 88
5 Ilkka Tuomisto Finland Finland LW8 96
6 Yoshihiro Nitta Japan Japan LW8 96
7 Alexandr Gerlits Kasakhstan Kasakhstan LW6 95
8 Håkon Olsrud Norge Norge LW8 96
9 Wu Junbao Kina Kina LW5/7 88
10 Keiichi Sato Japan Japan LW8 96
11 Ganbold Batmunkh Mongolia Mongolia LW6 95
12 Steffen Lehmker Tyskland Tyskland LW8 96

Utøvere på plassene 7 til 12 ble slått ut i semifinalene.

Menn, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Resultater:[8]

Plass Utøver Nasjon Klasse %
Gullmedalje Zebastian Modin Sverige Sverige B1 88
Sølvmedalje Iurii Utkin Ukraina Ukraina B2 99
Bronsemedalje Thomas Clarion Frankrike Frankrike B1 88
4 Oleksandr Kazik Ukraina Ukraina B1 88
5 Eirik Bye Norge Norge B3 100
6 Vasili Shaptsiaboi Hviterussland Hviterussland B2 99
7 Yury Holub Hviterussland Hviterussland B3 100
8 Dmytro Suiarko Ukraina Ukraina B2 99

Utøvere på plassene 5 til 8 ble slått ut i semifinalene.

Kvinner, stående[rediger | rediger kilde]

Resultater:[9]

Plass Utøver Nasjon Klasse %
Gullmedalje Liudmyla Liashenko Ukraina Ukraina LW8 96
Sølvmedalje Oleksandra Kononova Ukraina Ukraina LW8 96
Bronsemedalje Iryna Bui Ukraina Ukraina LW8 96
4 Juliia Batenkova Ukraina Ukraina LW6 95
5 Vilde Nilsen Norge Norge LW4 97
6 Emily Young Canada Canada LW8 96
7 Iweta Faron Polen Polen LW8 96
8 Bohdana Konashuk Ukraina Ukraina LW8 96

Utøvere på plassene 7 til 8 ble slått ut i semifinalene.

Kvinner, sittende[rediger | rediger kilde]

Resultater:[9]

Plass Utøver Nasjon Klasse %
Gullmedalje Oksana Masters USA USA LW12 100
Sølvmedalje Andrea Eskau Tyskland Tyskland LW11 94
Bronsemedalje Lidziya Hrafeyeva Hviterussland Hviterussland LW12 100
4 Liudmila Vauchok Hviterussland Hviterussland LW11 94
5 Birgit Skarstein Norge Norge LW11 94
6 Anja Wicker Tyskland Tyskland LW10,5 90
7 Jin Yawei Kina Kina LW10,5 90
8 Chu Beibei Kina Kina LW12 100
9 Valiantsina Shyts Hviterussland Hviterussland LW10,5 90
10 Sini Pyy Finland Finland LW11 94
11 Nan Yuyu Kina Kina LW11,5 96
12 Hou Jiabao Kina Kina LW12 100

Utøvere på plassene 7 til 12 ble slått ut i semifinalene.

Kvinner, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Resultater:[9]

Plass Utøver Nasjon Klasse %
Gullmedalje Carina Edlinger Østerrike Østerrike B2 99
Sølvmedalje Oksana Shyshkova Ukraina Ukraina B2 99
Bronsemedalje Sviatlana Sakhanenka Hviterussland Hviterussland B2 99
4 Olga Prylutska Ukraina Ukraina B2 99
5 Clara Klug Tyskland Tyskland B1 88
6 Natalia Rubanovska Ukraina Ukraina B2 99
7 Zhu Daqing Kina Kina B2 99

Utøvere på plassene 5 til 6 ble slått ut i semifinalene, Zhu ble slått ut i kvalifiseringen.

Langrenn mellomdistanse[rediger | rediger kilde]

Menn, sittende[rediger | rediger kilde]

Resultater:[10]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Maksym Yarovyi Ukraina Ukraina LW10 86 22:51.4 19:39,4
Sølvmedalje Dxmitry Loban Hviterussland Hviterussland LW12 100 19:53,3 19:53,3
Bronsemedalje Andrew Soule USA USA LW12 100 20:10,4 20:10,4
4 Sin Eui-hyun Sør-Korea Sør-Korea LW12 100 20:12,7 20:12,7
5 Martin Fleig Tyskland Tyskland LW11,5 96 21:06,4 20:15,7
6 Taras Rad Ukraina Ukraina LW12 100 20:19,3 20:19,3
7 Yauheni Lukyanenka Hviterussland Hviterussland LW12 100 20:26,9 20:26,9
8 Aaron Pike USA USA LW11,5 96 21:50,5 20:58,1
9 Trygve Steinar Larsen Norge Norge LW12 100 20:58,7 20:58,7
10 Kamil Rosiek Polen Polen LW12 100 21:21,4 21:21,4

Menn, stående[rediger | rediger kilde]

Resultater:[11]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Benjamin Daviet Frankrike Frankrike LW2 91 24:02,8 21:52,9
Sølvmedalje Ihor Reptyukh Ukraina Ukraina LW8 96 23:18,9 22:22,9
Bronsemedalje Mark Arendz Canada Canada LW6 95 24:22,0 23:08,9
4 Witold Skupien Polen Polen LW5/7 88 26:19,5 23:10,0
5 Grygorii Vovchynskyi Ukraina Ukraina LW8 96 24:10,4 23:12,4
6 Nils Erik Ulset Norge Norge LW3 89 26:13,3 23:20,2
7 Ilkka Tuomisto Finland Finland LW8 96 25:25,9 24:24,9
8 Håkon Olsrud Norge Norge LW8 96 25:38,6 24:37,1
9 Alexandr Gerlits Kasakhstan Kasakhstan LW6 95 26:05,4 24:47,1
10 Keiichi Sato Japan Japan LW8 96 25:55,6 24:53,4

Menn, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Resultater:[12]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Brian McKeever
Guide: Graham Nishikawa
Canada Canada B3 100 22:15,1 22:15,1
Sølvmedalje Thomas Clarion
Guide: Antoine Bollet
Frankrike Frankrike B1 88 25:51,8 22:45,6
Bronsemedalje Yury Holub
Guide: Dzmitry Budzilovich
Hviterussland Hviterussland B3 100 22:48,1 22:48,1
4 Zebastian Modin
Guide: Johannes Andersson
Sverige Sverige B1 88 26:20,4 23:10,8
5 Anthony Chalencon
Guide: Simon Valverde
Frankrike Frankrike B1 88 26:29,5 23:18,8
6 Dmytro Suiarko
Guide: Vasyl Potapenko
Ukraina Ukraina B2 99 23:34,7 23:20,6
7 Anatolii Kovalevskyi
Guide: Oleksandr Mukshyn
Ukraina Ukraina B2 99 24:15,8 24:01,2
8 Vasili Shaptsiaboi
Guide: Mikhail Lebedzeu
Hviterussland Hviterussland B2 99 24:25,5 24:10,8
9 Iurii Utkin
Guide: Ruslan Perekhoda
Ukraina Ukraina B2 99 24:27,1 24:12,4
10 Eirik Bye
Guide: Arvid Nelson
Norge Norge B3 100 24:20,6 24:20,6

Kvinner, stående[rediger | rediger kilde]

Resultater:[13]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Oleksandra Kononova Ukraina Ukraina LW8 96 20:19,5 19:30,7
Sølvmedalje Liudmyla Liashenko Ukraina Ukraina LW8 96 20:36,0 19:46,6
Bronsemedalje Iuliia Batenkova Ukraina Ukraina LW6 95 21:24,5 20:20,3
4 Bohdana Konashuk Ukraina Ukraina LW8 96 21:40,4 20:48,4
5 Iryna Bui Ukraina Ukraina LW8 96 21:55,5 21:02,9
6 Iweta Faron Polen Polen LW8 96 22:16,6 21:23,1
7 Emily Young Canada Canada LW8 96 22:24,3 21:30,5
8 Yurika Abe Japan Japan LW6 95 22:50,5 21:42,0
9 Momoko Hudak Canada Canada LW8 96 22:59,6 21:50,6
10 Brittany Hudak Canada Canada LW8 96 24:30,5 23:31,7

Kvinner, sittende[rediger | rediger kilde]

Resultater:[14]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Oksana Masters USA USA LW12 100 14:15,5 14:15,5
Sølvmedalje Andrea Eskau Tyskland Tyskland LW11 94 15:26,1 14:30,5
Bronsemedalje Birgit Skarstein Norge Norge LW11 94 15:38,7 14:42,4
4 Liudmila Vauchok Hviterussland Hviterussland LW11 94 15:49,2 14:52,2
5 Lidziya Hrafeyeva Hviterussland Hviterussland LW12 100 15:10,1 15:10,1
6 Yawei Jin Kina Kina LW10,5 90 17:40,8 15:54,7
7 Valiantsina Shyts Hviterussland Hviterussland LW10,5 90 17:55,5 16:08,0
8 Beibei Chu Kina Kina LW12 100 16:13,9 16:13,9
9 Anja Wicker Tyskland Tyskland LW10,5 90 18:14,7 16:25,2
10 Sini Pyy Finland Finland LW11 94 17:48,2 16:44,1

Kvinner, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Resultater:[15]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Oksana Shyshkova
Guide: Vitalii Kazakov
Ukraina Ukraina B2 99 20:35,6 20:23.2
Sølvmedalje Sviatlana Sakhenenka
Guide: Iryna Nafranovich
Hviterussland Hviterussland B2 99 21:18,7 21:05,9
Bronsemedalje Carina Edlinger
Guide: Julian Josef Edlinger
Østerrike Østerrike B2 99 21:24,3 21:11,5
4 Yadviha Skorabahataya
Guide: Aliaksei Lukyanau
Hviterussland Hviterussland B2 99 23:22,2 23:08,2
5 Natalia Rubanovska
Guide: Lada Nesterenko
Ukraina Ukraina B2 99 23:35,4 23:21,2

DNF: Zhu Daqing (Kina), Clara Klug (Tyskland) og Olga Prylutska (Ukraina).

Langrenn langdistanse[rediger | rediger kilde]

Menn, sittende[rediger | rediger kilde]

Resultater:[16]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Maksym Yarovyi Ukraina Ukraina LW10 86 47:08,4 40:32,4
Sølvmedalje Sin Eui-hyun Sør-Korea Sør-Korea LW12 100 40:56,7 40:56,7
Bronsemedalje Martin Fleig Tyskland Tyskland LW11,5 96 42:48,1 41:05,4
4 Andrew Soule USA USA LW12 100 41:36,4 41:36,4
5 Trygve Steinar Larsen Norge Norge LW12 100 42:07,5 42:07,5
6 Dzmitry Loban Hviterussland Hviterussland LW12 100 42:10,3 42:10,3
7 Collin Cameron Canada Canada LW12 100 42:12,1 42:12,1
8 Denis Petrenko Kasakhstan Kasakhstan LW11 94 46:24,3 43:37,2
9 Yauheni Lukyanenka Hviterussland Hviterussland LW12 100 43:48,9 43:48,9
10 Sebastien Fortier Frankrike Frankrike LW11,5 96 44:29,0 44:29,0

Menn, stående[rediger | rediger kilde]

Resultater:[17]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Ihor Reptyukh Ukraina Ukraina LW8 91 1:03:47,6 58:03,1
Sølvmedalje Ilkka Tuomisto Finland Finland LW8 91 1:04:27,1 58:39,1
Bronsemedalje Yoshihiro Nitta Japan Japan LW8 91 1:04:40,9 58:51,6
4 Grygorii Vovchynskyi Ukraina Ukraina LW8 91 1:05:23,3 59:30,2
5 Mark Arendz Canada Canada LW6 90 1:06:11,5 59:34,4
6 Witold Skupien Polen Polen LW5/7 80 1:15:10,3 1:00:08,2
7 Håkon Olsrud Norge Norge LW8 91 1:07:06,4 1:01:04,0
8 Vitalii Sytnyk Ukraina Ukraina LW6 90 1:08:56,2 1:02:02,6
9 Ganbold Batmunkh Mongolia Mongolia LW6 90 1:09:10,4 1:02:15,4
10 Siarhei Silchanka Hviterussland Hviterussland LW8 91 1:13:16,2 1:06:40,5

Menn, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Resultater:[18]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Brian McKeever
Guide: Graham Nishikawa
Canada Canada B3 100 57:35,4 57:35,4
Sølvmedalje Zebastian Modin
Guide: Johannes Andersson
Sverige Sverige B1 88 1:08:38,9 1:00:24,6
Bronsemedalje Eirik Bye
Guide: Arvid Nelson
Norge Norge B3 100 1:00:58,8 1:00:58,8
4 Yury Holub
Guide: Dzmitry Budzilovich
Hviterussland Hviterussland B3 100 1:01:29,6 1:01:29,6
5 Thomas Clarion
Guide: Antoine Bollet
Frankrike Frankrike B1 88 1:12:45,6 1:04:01,7
6 Iurii Utkin
Guide: Ruslan Perekhoda
Ukraina Ukraina B2 99 1:06:46,3 1:06:06,2
7 Dmytro Suiarko
Guide: Vasyl Potapenko
Ukraina Ukraina B2 99 1:07:37,9 1:06:57,3
8 Lukasz Kubica
Guide: Wojciech Suchwalko
Polen Polen B3 100 1:10:14,6 1:10:14,6

Kvinner, stående[rediger | rediger kilde]

Resultater:[19]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Oleksandra Kononova Ukraina Ukraina LW8 91 57:05,2 51:56,9
Sølvmedalje Iuliia Batenkova Ukraina Ukraina LW6 90 59:35,7 53:38,1
Bronsemedalje Liudmyla Liashenko Ukraina Ukraina LW8 91 59:19,8 53:59,4
4 Emily Young Canada Canada LW8 91 59:43,8 54:21,3
5 Brittany Hudak Canada Canada LW8 91 1:01:25,6 55:53,9
6 Yurika Abe Japan Japan LW6 90 1:03:12,9 56:53,6
7 Helene Ripa Sverige Sverige LW2 92 1:05:47,7 1:00:31,9
8 Larysa Varona Hviterussland Hviterussland LW8 91 1:07:29,6 1:01:25,1
9 Li Yuxin Kina Kina LW8 91 1:23:15,6 1:15:46,0

Kvinner, sittende[rediger | rediger kilde]

Resultater:[20]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Oksana Masters USA USA LW12 100 36:01,0 36:01,0
Sølvmedalje Birgit Skarstein Norge Norge LW11 94 39:12,9 36:51,7
Bronsemedalje Andrea Eskau Tyskland Tyskland LW11 94 39:21,7 37:00,0
4 Liudmila Vauchok Hviterussland Hviterussland LW11 94 39:23,7 37:01,9
5 Lidziya Hrafeyeva Hviterussland Hviterussland LW12 100 38:50,7 38:50,7
6 Jin Yawei Kina Kina LW10,5 90 44:31,7 40:04,5
7 Anja Wicker Tyskland Tyskland LW10,5 90 44:51,1 40:22,0
8 Chu Beibei Kina Kina LW12 100 40:56,9 40:56,9
9 Nan Yuyu Kina Kina LW11,5 96 43:58,3 42:12,8
10 Shan Yilin Kina Kina LW12 100 51:21,8 51:21,8
11 Hou Jiabao Kina Kina LW12 100 57:07,8 57:07,8

Kvinner, synshemmede[rediger | rediger kilde]

Resultater:[21]

Plass Utøver Nasjon Klasse % Reell tid Kalk. tid
Gullmedalje Carina Edlinger
Guide: Julian Josef Edlinger
Østerrike Østerrike B2 99 56:13,8 55:40,1
Sølvmedalje Oksana Shyshkova
Guide: Vitalii Kazakov
Ukraina Ukraina B2 99 57:46,6 57:11,9
Bronsemedalje Olga Prylutska
Guide: Lada Nesterenko
Ukraina Ukraina B2 99 1:00:38,2 1:00:01,8
4 Yadviha Skorabahataya
Guide: Aliaksei Lukyanau
Hviterussland Hviterussland B2 99 1:02:39,0 1:02:01,4

DNF: Zhu Daqing (Kina).

Langrenn stafett[rediger | rediger kilde]

Mix[rediger | rediger kilde]

Resultater:[22]

Plass Nasjon Utøvere Tid
Gullmedalje Ukraina Ukraina Iurii Utkin, Liudmyla Liashenko, Iuliia Batenkova, Oleksandra Kononova 26:56,5
Sølvmedalje Sverige Sverige Helene Ripa, Zebastian Modin, Helene Ripa, Zebastian Modin +21,0
Bronsemedalje Hviterussland Hviterussland Dzmitry Loban, Sviatlana Sakhanenka, Valiantsina Shyts, Mikita Ladzesau +1:15,8
4 Tyskland Tyskland Clara Klug, Steffen Lehmker, Andrea Eskau, Nico Messinger +1:52,8
5 Norge Norge Trygve Steinar Toskedal Larsen, Vilde Nilsen, Birgit Skarstein, Hilde Nilsen +2:20,5
6 Kina Kina Du Mingyuan, Du Haitao, Nan Yuyu, Du Haitao +2:51,4

Åpen klasse[rediger | rediger kilde]

Resultater:[23]

Plass Nasjon Utøvere Tid
Gullmedalje Frankrike Frankrike Benjamin Daviet, Anthony Chalencon, Benjamin Daviet, Thomas Clarion 23:55,9
Sølvmedalje Norge Norge Nils Erik Ulset, Håkon Olsrud, Nils Erik Ulset, Eirik Bye +23,8
Bronsemedalje Canada Canada Brian McKeever, Emily Young, Mark Arendz, Brian McKeever +57,5
4 Ukraina Ukraina Dmytro Suiarko, Grygorii Vovchynskyi, Maksym Yarovyi, Ihor Reptyukh +1:20,3
5 Hviterussland Hviterussland Yury Holub, Siarhei Silchanka, Lidziya Hrafeyeva, Vasili Shaptsiaboi +1:55,8
6 Kasakhstan Kasakhstan Alexandr Kolyadin, Alexandr Gerlits, Denis Petrenko, Alexandr Gerlits +2:25,5
7 Polen Polen Kamil Rosiek, Witold Skupien, Lukasz Kubica, Witold Skupien +2:42,9
8 Kina Kina Gao Xiaoming, Wang Chenyang, Gao Xiaoming, Wu Junbao +6:08,8

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ IPC - Qualification Guide, besøkt 11. februar 2017.
  2. ^ IPC - Finstreau - Biathlon - Men individual, sitting - Final, besøkt 22. februar 2017.
  3. ^ IPC - Finstreau - Biathlon - Men individual, standing - Final, besøkt 22. februar 2017.
  4. ^ IPC - Finstreau - Biathlon - Men individual, visually impaired - Final, besøkt 22. februar 2017.
  5. ^ IPC - Finstreau - Biathlon - Women individual, standing - Final, besøkt 22. februar 2017.
  6. ^ IPC - Finstreau - Biathlon - Women individual, sitting - Final, besøkt 23. februar 2017.
  7. ^ IPC - Finstreau - Biathlon - Women individual, visually impaired - Final, besøkt 23. februar 2017.
  8. ^ a b c IPC - Finsterau - Men sprint F, besøkt 1. april 2019.
  9. ^ a b c IPC - Finsterau - Women sprint F, besøkt 1. april 2019.
  10. ^ IPC - Finstreau 2017 - Cross Country - Results - Men Middle F,Sitting - Final 1, besøkt 24. februar 2017.
  11. ^ IPC - Finstreau 2017 - Cross Country - Results - Men Middle F,Sitting - Final 1, besøkt 24. februar 2017.
  12. ^ IPC - Finstreau - Biathlon - Men individual, visually impaired - Final, besøkt 22. februar 2017.
  13. ^ IPC - Finstreau 2017 - Cross Country - Results - Women Middle F,Standing - Final 1, besøkt 24. februar 2017.
  14. ^ IPC - Finstreau 2017 - Cross Country - Results - Women Middle F,Sitting - Final 1, besøkt 24. februar 2017.
  15. ^ IPC - Finstreau 2017 - Cross Country - Results - Women Middle F,Visually Imp. - Final 1, besøkt 24. februar 2017.
  16. ^ IPC - Finstreau 2017 - Cross Country - Results - Men Long C, Sitting - Final, besøkt 7. mars 2017.
  17. ^ IPC - Finstreau 2017 - Cross Country - Results - Men Long C, Standing - Final, besøkt 7. mars 2017.
  18. ^ IPC - Finstreau 2017 - Cross Country - Men Long C, visually imp. - Final, besøkt 7. mars 2017.
  19. ^ IPC - Finstreau 2017 - Cross Country - Results - Women Long C, Standing - Final, besøkt 7. mars 2017.
  20. ^ IPC - Finstreau 2017 - Cross Country - Results - Women Long C, Sitting - Final, besøkt 7. mars 2017.
  21. ^ IPC - Finstreau 2017 - Cross Country - Results - Women Long C, Visually Imp. - Final, besøkt 7. mars 2017.
  22. ^ IPC - Results - Mixed Relay - Final 1, besøkt 23. februar 2017.
  23. ^ IPC - Results - Open Relay - Final 1, besøkt 23. februar 2017.

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]