Panarabiske leker 2004

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Panarabiske leker 2004
Generell informasjon
ArrangørUnion of Arab National Olympic Committees
VertsbyAlger
VertslandAlgerie Algerie
Arena(er)Alger
Dato2004
Utgavenummer10

Panarabiske leker 2004 ble arrangert i Alger i Algerie i 2004.[1]

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

      Vertsnasjon (Algerie)

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1Algerie Algerie (ALG)918987267
2Egypt Egypt (EGY)815249182
3Tunisia Tunisia (TUN)463947132
4Syria Syria (SYR)24303690
5Marokko Marokko (MAR)213841100
6Saudi-Arabia Saudi-Arabia (SAU)16201854
7Irak Irak (IRQ)13243471
8Jordan Jordan (JOR)11193161
9Libya Libya (LBA)52310
10De forente arabiske emirater De forente arabiske emirater (UAE)451019
11Kuwait Kuwait (KUW)361827
12Qatar Qatar (QAT)351826
13Libanon Libanon (LBN)33511
14Jemen Jemen (YEM)3148
15Sudan Sudan (SUD)26311
16Bahrain Bahrain (BHR)2136
17Palestina Palestina (PLE)0112
18Oman Oman (OMN)0101
Totalt 18 land3283424081078

Referanser[rediger | rediger kilde]