Hopp til innhold

Ligue 1 2011–2012

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Ligue 1 2011/12
Avdelinger1
Lag20
Nedrykk tilLigue 2 2012/13
Øvrige ligaer
Nivå 1Ligue 1
Nivå 2Ligue 2

Denne sesongen var den 74. sesongen av Ligue 1. Sesongen startet lørdag 6. august 2011 og ble avsluttet søndag 20. mai 2012. Det var en vinterpause fra 22. desember 2011 til 14. januar 2012. De tre nyopprykkede lagene var Évian, Ajaccio og Dijon.

Plass Lag Kamper Vunnet Uavgjort Tap Mål for Mål mot Poeng
1Montpellier382576683482
2PSG3823105754179
3 Lille3821116723974
4Lyon3819712645164
5Bordeaux3816139534161
6Rennes3817912534460
7Saint-Étienne3816913494557
8Toulouse FC38151112373456
9Évian38131114545550
10Marseille38121214454148
11Nancy38111215384845
12Valenciennes3812719405043
13Nice38101216394642
14Sochaux3811918406042
15Brest3881713313841
16 Ajaccio3891415406141
17Lorient3891217354939
18Caen3891118395938
19Dijon389920386336
20Auxerre3871318465734

Stadioner

[rediger | rediger kilde]
Klubb Hjemby Stadion Kapasitet
Ajaccio Ajaccio Stade François Coty 10,660
Auxerre Auxerre Stade de l'Abbé-Deschamps 24,493
Bordeaux Bordeaux Stade Chaban-Delmas 34,462
Brest Brest Stade Francis-Le Blé 16,000
Caen Caen Stade Michel d'Ornano 21,500
Dijon Dijon Stade Gaston Gérard 15,998
Évian Annecy Parc des Sports 12,243
Lille Villeneuve-d'Ascq Stadium Nord Lille Métropole 18,185
Lorient Lorient Stade du Moustoir 18,890
Lyon Lyon Stade de Gerland 41,842
Marseille Marseille Stade Vélodrome 60,013
Montpellier Montpellier Stade de la Mosson 32,900
Nancy Tomblaine Stade Marcel Picot 20,085
Nice Nice Stade du Ray 17,415
Paris Saint-Germain Paris Parc des Princes 48,712
Rennes Rennes Stade de la Route de Lorient 31,127
Saint-Étienne Saint-Étienne Stade Geoffroy-Guichard 35,616
Sochaux Montbéliard Stade Auguste Bonal 20,005
Toulouse Toulouse Stadium Municipal 35,470
Valenciennes Valenciennes Stade Nungesser II 25,000

Topscorere

[rediger | rediger kilde]
Nummer Spiller Klubb Mål
1 Frankrikes flagg Olivier Giroud Montpellier 21
1 Brasils flagg Nenê Paris Saint-Germain 21
3 Belgias flagg Eden Hazard Lille 20
4 Gabons flagg Pierre-Emerick Aubameyang Saint-Étienne 16
4 Argentinas flagg Lisandro López Lyon 16
Autoritetsdata