Zheng Xingjuan
Utseende
| Zheng Xingjuan | |||
|---|---|---|---|
| Født | 20. mars 1989[1] Fuqing | ||
| Beskjeftigelse | Høydehopper | ||
| Nasjonalitet | Kina | ||
| Sport | Friidrett | ||
| Høyde | 188 centimeter[2] | ||
Zheng Xingjuan (født 20. mars 1989 fra Fuqing i provinsen Fujian i Folkerepublikken Kina) er en kinesisk friidrettsutøver, som konkurrerer i høydehopp. Hun representerte Kina under Sommer-OL 2008, der hun ble nummer 10 og utslått i kvalifiseringen.
Referanser
[rediger | rediger kilde]Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (en) Zheng Xingjuan – Olympedia
- (cn) Zheng Xingjuan – Kinas olympiske komité
- (en) Zheng Xingjuan – InterSportStats.com
- (en) Zheng Xingjuan – World Athletics
- (en) Zheng Xingjuan – Diamond League
- (en) Zheng Xingjuan – Track and Field Statistics
Denne artikkelen er en spire. Du kan hjelpe Wikipedia ved å utvide den.
Kategorier:
- Fødsler i 1989
- Kinesiske høydehoppere
- Deltakere for Kina under Sommer-OL 2008
- Friidrettsutøvere under Sommer-OL 2008
- Deltakere for Kina under Sommer-OL 2012
- Friidrettsutøvere under Sommer-OL 2012
- Deltakere for Kina under VM i friidrett 2015
- Personer fra Fuzhou
- Deltakere for Kina under Asiamesterskapet i friidrett 2011
- Deltakere for Kina under Asiamesterskapet i friidrett 2015