VM i friidrett 2019 – Maraton menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
VM i friidrett 2019 – Maraton menn
KonkurranseMaraton menn
ArrangementVM i friidrett 2019
StedDoha, Qatar
ArenaKhalifa International Stadium
Dato5. til 6. oktober 2019
Deltakernasjoner42
Deltakere73
Vinnertid2.10.40
Medaljevinnere
Gold medal icon.svg Lelisa Desisa, Etiopia Etiopia
Silver medal icon.svg Mosinet Geremew, Etiopia Etiopia
Bronze medal icon.svg Amos Kipruto, Kenya Kenya

Forrige2017
Neste2022
Øvelser ved
VM i friidrett 2019

Athletics pictogram.svg
Løpsøvelser
100 m   menn   kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
5000 m menn kvinner
10 000 m menn kvinner
100 m hekk kvinner
110 m hekk menn
400 m hekk menn kvinner
3000 m
hinder
menn kvinner
4×100 m stafett menn kvinner
4×400 m stafett menn kvinner
Landeveisøvelser
Maraton menn kvinner
20 km kappgang menn kvinner
50 km kappgang menn kvinner
Tekniske øvelser
Lengdehopp menn kvinner
Tresteg menn kvinner
Høydehopp menn kvinner
Stavsprang menn kvinner
Kulestøt menn kvinner
Diskoskast menn kvinner
Spydkast menn kvinner
Sleggekast menn kvinner
Sammensatte øvelser
Sjukamp kvinner
Tikamp menn

Øvelsen Maraton menn ved VM i friidrett 2019 ble avholdt i Doha 5. til 6. oktober 2019.[1]

Resultater[rediger | rediger kilde]

Finalen startet 5. oktober kl. 23:59 lokal tid.[2]

Plassering Navn Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Lelisa Desisa Etiopia Etiopia 2.10,40 SB
2 Mosinet Geremew Etiopia Etiopia 2.10,44
3 Amos Kipruto Kenya Kenya 2.10,51
4 Callum Hawkins Storbritannia Storbritannia 2.10,57
5 Stephen Mokoka Sør-Afrika Sør-Afrika 2.11,09
6 Zersenay Tadese Eritrea Eritrea 2.11,29 SB
7 El-Hassan El-Abbassi Bahrain Bahrain 2.11,44 SB
8 Hamza Sahli Marokko Marokko 2.11,49
9 Tadesse Abraham Sveits Sveits 2.11,58
10 Daniel Mateo Spania Spania 2.12,15
11 Laban Korir Kenya Kenya 2.12,38
12 Yassine Rachik Italia Italia 2.12,41
13 Fred Musobo Uganda Uganda 2.13,42
14 Geoffrey Kirui Kenya Kenya 2.13,54 SB
15 Eyob Ghebrehiwet Faniel Italia Italia 2.13,57 SB
16 Alphonce Simbu Tanzania Tanzania 2.13,57
17 Tomas Hilifa Rainhold Namibia Namibia 2.14,38
18 Stephen Kiprotich Uganda Uganda 2.15,04
19 Paulo Roberto Paula Brasil Brasil 2.15,09
20 Yang Shaohui Kina Kina 2.15,17
21 Thonakal Gopi India India 2.15,57
22 Félicien Muhitira Rwanda Rwanda 2.16,21
23 Ahmed Osman USA USA 2.16,22 SB
24 Weldu Negash Gebretsadik Norge Norge 2.16,35
25 Hiroki Yamagishi Japan Japan 2.16,43 SB
26 Tiidrek Nurme Estland Estland 2.17,38
27 Malcolm Hicks New Zealand New Zealand 2.17,45
28 Adhanom Abraha Sverige Sverige 2.17,57
29 Yuki Kawauchi Japan Japan 2.17,59
30 Caden Shields New Zealand New Zealand 2.18,08
31 Thijs Nijhuis Danmark Danmark 2.18,10
32 Desmond Mokgobu Sør-Afrika Sør-Afrika 2.18,21
33 Roman Fosti Estland Estland 2.18,30 SB
34 Ngonidzashe Ncube Zimbabwe Zimbabwe 2.18,42
35 Fyodor Shutov ANA ANA 2.18,58
36 John Mason Canada Canada 2.19,21
37 Kohei Futaoka Japan Japan 2.19,23
38 Elkanah Kibet USA USA 2.19,33 SB
39 Julian Spence Australia Australia 2.19,40
40 Tseveenravdangiin Byambajav Mongolia Mongolia 2.20.07
41 Lemawork Ketema Østerrike Østerrike 2.20.45
42 Thomas De Bock Belgia Belgia 2.21.13
43 Stephen Scullion Irland Irland 2.21.31
44 Wellington Bezerra da Silva Brasil Brasil 2.21.49
45 Berhanu Girma Canada Canada 2.22.28
46 Andrew Epperson USA USA 2.23.11
47 Munyaradzi Jari Zimbabwe Zimbabwe 2.23.34
48 Dmitrijs Serjogins Latvia Latvia 2.24.00 PB
49 Andrey Petrov Usbekistan Usbekistan 2.24.54
50 Ihor Porozov Ukraina Ukraina 2.26.11
51 Vagner da Silva Noronha Brasil Brasil 2.26.11
52 Isaac Mpofu Zimbabwe Zimbabwe 2.29.24
53 Uladzislau Pramau Belarus Belarus 2.31.04
54 Bat-Ochiryn Ser-Od Mongolia Mongolia 2.36.01
55 Nicolás Cuestas Uruguay Uruguay 2.40.05
- Evans Chebet Aserbajdsjan Aserbajdsjan DNF
Olivier Irabaruta Burundi Burundi
Benson Seurei Bahrain Bahrain
Duo Bujie Kina Kina
Merhawi Kesete Eritrea Eritrea
Okubay Tsegay Eritrea Eritrea
Mule Wasihun Etiopia Etiopia
Daniele Meucci Italia Italia
Paul Lonyangata Kenya Kenya
Mohamed Reda El Aaraby Marokko Marokko
Derlis Ayala Paraguay Paraguay
Thabiso Benedict Moeng Sør-Afrika Sør-Afrika
Stephano Huche Gwandu Tanzania Tanzania
Augustino Paulo Sulle Tanzania Tanzania
Tony Ah-Thit Payne Thailand Thailand
Polat Kemboi Arıkan Tyrkia Tyrkia
Mert Girmalegesse Tyrkia Tyrkia
Solomon Mutai Uganda Uganda

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ Start list
  2. ^ «Doha 2019 - Marathon Men − Final − Results» (PDF) (engelsk). IAAF. 5. oktober 2019. Besøkt 6. oktober 2019.