Roing under Sommer-OL 2012 – Singlesculler kvinner

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Soccerball current event.svg
Trenger oppdatering: Denne sportsartikkelen er ikke oppdatert med ny informasjon. Du kan hjelpe Wikipedia med å oppdatere den.
 
Roing ved
Sommer-OL 2012
Roing
Singlesculler   menn   kvinner
Toer uten styrmann menn kvinner
Dobbeltsculler menn kvinner
Dobbeltsculler, lettvekt menn kvinner
Firer uten styrmann menn
Dobbeltfirer menn kvinner
Åtter menn kvinner
Firer, lettvekt menn

Singlesculler for kvinner er en øvelse under Sommer-OL 2012 i London som vil finne sted på Dorney Lake. De innledende heatene vil begynne lørdag 28. juli og finalen og medaljeseremonien avholdes lørdag 4. august.

Resultater[rediger | rediger kilde]

Heat[rediger | rediger kilde]

De tre første i hvert heat kvalifiserer seg til kvartfinalene, de resterende ror oppsamlingsheat.

Heat 1[rediger | rediger kilde]

Plassering Roer Nasjon Tid Kommentarer
1 Emma Twigg Flag of New Zealand.svg New Zealand 7.40,24 Q
2 Donata Vištartaitė Flag of Lithuania.svg Litauen 7.43,07 Q
3 Sanita Puspure Flag of Ireland.svg Irland 7.49,35 Q
4 Kissya da Costa Flag of Brazil.svg Brasil 8.07,75 Q
5 Lucia Palermo Flag of Argentina.svg Argentina 8.07,89 O
6 Soulmaz Abbasi Flag of Iran.svg Iran 8.17,46 O

Heat 2[rediger | rediger kilde]

Plassering Roer Nasjon Tid Kommentarer
1 Kim Crow Flag of Australia.svg Australia 7.41,18 Q
2 Natalija Mustafajeva Flag of Azerbaijan.svg Aserbajdsjan 7.46,01 Q
3 Micheen Thornycroft Flag of Zimbabwe.svg Zimbabwe 7.47,10 Q
4 Yariulvis Cobas Flag of Cuba.svg Cuba 7.48,58 Q
5 Camila Vargas Palomo Flag of El Salvador.svg El Salvador 8.01,60 O
6 Kim Ye-Ji Flag of South Korea.svg Sør-Korea 8.04,68 O

Heat 3[rediger | rediger kilde]

Plassering Roer Nasjon Tid Kommentarer
1 Miroslava Knapková Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkia 7.24,17 Q
2 Fie Udby Erichsen Flag of Denmark.svg Danmark 7.29,37 Q
3 Marie Louise Dräger Flag of Germany.svg Tyskland 7.44,23 Q
4 Phuttharaksa Neegree Rodenburg Flag of Thailand.svg Thailand 7.52,62 Q
5 Svetlana Germanovich Flag of Kazakhstan.svg Kasakhstan 8.01,94 O
6 Racha Soula Flag of Tunisia.svg Tunisia 8.19,31 O

Heat 4[rediger | rediger kilde]

Plassering Roer Nasjon Tid Kommentarer
1 Zhang Xiuyun Flag of the People's Republic of China.svg Kina 7.21,49 Q
2 Frida Svensson Flag of Sweden.svg Sverige 7.32,61 Q
3 Gabriela Mosqueira Benitez Flag of Paraguay.svg Paraguay 7.52,07 Q
4 Haruna Sakakibara Flag of Japan.svg Japan 7.52,98 Q
5 Shwe Zin Latt Flag of Myanmar.svg Myanmar 8.10,15 O

Heat 5[rediger | rediger kilde]

Plassering Roer Nasjon Tid Kommentarer
1 Ekaterina Karsten Flag of Belarus.svg Hviterussland 7.30,31 Q
2 Julija Levina Flag of Russia.svg Russland 7.32,06 Q
3 Genevra Stone Flag of the United States.svg USA 7.33,68 Q
4 Debora Oakley Gonzalez Flag of Mexico.svg Mexico 8.00,17 Q
5 Amina Rouba Flag of Algeria.svg Algerie 8.15,94 O

Oppsamlingsheat[rediger | rediger kilde]

De to første i hvert heat kvalifiserte seg til kvartfinalene.

Oppsamlingsheat 1[rediger | rediger kilde]

Plassering Roer Nasjon Tid Kommentarer
1 Kim Ye-Ji Flag of South Korea.svg Sør-Korea 7:50.64 Q
2 Lucia Palermo Flag of Argentina.svg Argentina 7:52.49 Q
3 Svetlana Germanovich Flag of Kazakhstan.svg Kasakhstan 7:53.63
4 Amina Rouba Flag of Algeria.svg Algerie 8:12.83

Oppsamlingsheat 2[rediger | rediger kilde]

Plassering Roer Nasjon Tid Kommentarer
1 Camila Vargas Palomo Flag of El Salvador.svg El Salvador 7:53.38 Q
2 Soulmaz Abbasi Flag of Iran.svg Iran 8:05.99 Q
3 Shwe Zin Latt Flag of Myanmar.svg Myanmar 8:09.59
4 Racha Soula Flag of Tunisia.svg Tunisia 8:10.76

Kvartfinaler[rediger | rediger kilde]

De tre første båtene i hver kvartfinale kvalifiserte seg til semifinalene.

Kvartfinale 1[rediger | rediger kilde]

Plassering Roer Nasjon Tid Kommentarer
1 Kim Crow Flag of Australia.svg Australia 7:34.29 Q
2 Emma Twigg Flag of New Zealand.svg New Zealand 7:39.07 Q
3 Marie Louise Dräger Flag of Germany.svg Tyskland 7:52.17 Q
4 Debora Oakley Gonzalez Flag of Mexico.svg Mexico 8:10.97
5 Gabriela Mosqueira Benitez Flag of Paraguay.svg Paraguay 8:14.36
6 Soulmaz Abbasi Flag of Iran.svg Iran 8:27.28

Kvartfinale 2[rediger | rediger kilde]

Plassering Roer Nasjon Tid Kommentarer
1 Miroslava Knapková Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkia 7:35.35 Q
2 Genevra Stone Flag of the United States.svg USA 7:39.67 Q
3 Frida Svensson Flag of Sweden.svg Sverige 7.40,64 Q
4 Sanita Puspure Flag of Ireland.svg Irland 7.44,19
5 Yariulvis Cobas Flag of Cuba.svg Cuba 7.56,89
6 Camila Vargas Palomo Flag of El Salvador.svg El Salvador 8.07,67

Kvartfinale 3[rediger | rediger kilde]

Plassering Roer Nasjon Tid Kommentarer
1 Zhang Xiuyun Flag of the People's Republic of China.svg Kina 7.39,58 Q
2 Julija Levina Flag of Russia.svg Russland 7.41,28 Q
3 Donata Vištartaitė Flag of Lithuania.svg Litauen 7.45,68 Q
4 Micheen Thornycroft Flag of Zimbabwe.svg Zimbabwe 7.56,66
5 Lucia Palermo Flag of Argentina.svg Argentina 8.06,47
6 Phuttharaksa Neegree Rodenburg Flag of Thailand.svg Thailand 8.16,50

Kvartfinale 4[rediger | rediger kilde]

Plassering Roer Nasjon Tid Kommentarer
1 Fie Udby Erichsen Flag of Denmark.svg Danmark 7.38,93 Q
2 Ekaterina Karsten Flag of Belarus.svg Hviterussland 7.42,00 Q
3 Natalija Mustafajeva Flag of Azerbaijan.svg Aserbajdsjan 8.00,26 Q
4 Kim Ye-Ji Flag of South Korea.svg Sør-Korea 8.00,26
5 Haruna Sakakibara Flag of Japan.svg Japan 8.12,26
6 Kissya da Costa Flag of Brazil.svg Brasil 8.12,85