Marta of the Lowlands
Utseende
| Marta of the Lowlands | |||
|---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
| Genre | Stumfilm, drama | ||
| Utgivelsesår | 1914 | ||
| Nasjonalitet | USA | ||
| Språk | Engelsk | ||
Bak kamera | |||
| Regi | J. Searle Dawley[1] | ||
| Manus | Àngel Guimerà i Jorge | ||
| Produsent(er) | Daniel Frohman | ||
| Foto | Henry Lyman Broening | ||
Foran kamera | |||
| Medvirkende | Bertha Kalich | ||
Annen informasjon | |||
| Farve/s.hv | Svart-hvitt | ||
| Premiere(r) | 1914 | ||
Eksterne lenker | |||
| IMDb
| |||
Marta of the Lowlands er en amerikansk stumfilm fra 1914, regissert av J. Searle Dawley.[2]
Skuespillere
[rediger | rediger kilde]Referanser
[rediger | rediger kilde]- ↑ http://www.imdb.com/title/tt0004306/; besøksdato: 13. april 2016.
- ↑ Marta of the Lowlands
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (en) Marta of the Lowlands på Internet Movie Database
- (en) Marta of the Lowlands på The Movie Database – film
- (en) Marta of the Lowlands på American Film Institute
- (en) Marta of the Lowlands på Silent Era
Autoritetsdata