Junior-NM i friidrett 2022

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

Junior-NM i friidrett 2022 ble arrangert fra 26. til 28. august 2022 i Bærum idrettspark i Bærum. Arrangører var Asker Skiklubb og IL Tyrving.

Bestemannspremiene for beste utøvere ble gitt av Friidrettens Venner, og gikk til Ingeborg Østgård og Abdullahi Dahir Rabi.

Resultater[rediger | rediger kilde]

Menn U20[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
100 meter Kenny Emi Tijani-Ajayi 10,60 Jørgen Evensen Lund 10,92 Simen Nordheim Berg 10,97
200 meter Andreas Grimerud 21,85 Johannes Gulbrandsen Lunde 22,11 Oliver Tollefsen 22,30
400 meter Andreas Grimerud 47,13 Ole Jakob Høsteland Solbu 47,81 Tobias Johansen 48,92
800 meter Ole Jakob Høsteland Solbu 1.47,41 Esten Hansen-Møllerud Hauen 1.49,89 John Petter Stevik 1.51,35
1500 meter Abdullahi Dahir Rabi 3.43,77 Esten Hansen-Møllerud Hauen 3.44,59 Andreas Fjeld Halvorsen 3.45,98
5000 meter Abdullahi Dahir Rabi 13.45,98 Andreas Fjeld Halvorsen 14.16,75 Vegard Warnes 14.24,70
110 m hekk Jonathan Hertwig-Ødegaard 14,78 Adrian Kojen 15,46 Anthony Johnsen 15,61
400 m hekk Bastian Elnan Aurstad 53,29 Sigurd Clementsen 56,42 Vegard Oppedal Rinde 56,83
3000 m hinder Vebjørn Hovdejord 8.55,97 Vegard Warnes 9.08,89 Didrik Jensen 9.27,31
3000 m kappgang Andreas Døske 13.54,66 Kristoffer Randall 15.27,29 Kun to deltakere
Høyde Tobias Heldal 1,97 Sondre Jahren 1,97 Teodor Heldal 1,94
Stav Philip Andreas Kubon 4,80 Sebastian Røed Hovland 4,60 Adrian Kojen 4,20
Lengde Christian André Thomassen 6,92 Magnus Reigstad 6,87 Simen Gimnes 6,68
Tresteg Christian André Thomassen 15,06 Oscar Barikmo Stuhr 14,19 Linus August Rygh 13,19
Kule Steffen Melheim 17,29 Mathias Reksten Dale 16,90 Henrik From Vesterlid 16,25
Diskos Steffen Melheim 56,82 Håkon Hansesæter 54,14 Anders Vik 53,58
Slegge Truls Engen Olsen 65,56 Øystein Solheim Hytten 64,65 Håkon Hansesæter 54,68
Spyd Tommi Aslaksrud Pasanen 58,44 Thomas Brattaule 55,21 Felix Maxmillian Skare 50,89
1000 meter stafett IL Tyrving
Markus Le Fjeld
Jonathan Hertwig-Ødegaard
Christian Nicholas Wright
Sigurd Clementsen
1.59,55 Ranheim IL
Aksel Wormdahl
Martin Haugen Skårild
Emil Vestre
Ole Sivert Røyrhus
2.02,88 IL i BUL
Aksnathan Nadarajah
Sander Werge Nilsen
Simon Stornes
Halvard Grape Fladby
2.05,11

Menn U23[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
100 meter Jacob Vaula 10,53 Per Fremstad-Waldron 10,62 Jonas Berggård Skåden 10,81
200 meter Andreas Ofstad Kulseng 21,54 Jacob Vaula 22,08 Per Fremstad-Waldron 22,15
400 meter Håvard Bentdal Ingvaldsen 45,98 Andreas Ofstad Kulseng 46,24 Leon Mjaaland 48,67
800 meter Sigurd Tveit 1.51,06 Sander Aae Skotheim 1.55,18 Sondre Rishøi 1.55,51
1500 meter Sigurd Tveit 3.52,96 Kristoffer Sagli 3.53,86 Sondre Rishøi 3.54,69
5000 meter Ibrahim Buras 14.05,36 Kristoffer Sagli 14.23,04 Trym Tønnesen 14.33,16
110 m hekk Herman Ellingsen 14,66 Gjert Høie Sjursen 14,97 Oscar Alm Harestad 15,88
400 m hekk Andreas Joseph Dixon 54,47 Alfred Hauane 56,58 Herman Ellingsen 58,31
3000 m hinder Jesper Lundin 8.55,70 André Seliussen 10.21,54 Kun to deltakere
Høyde Vetle Raa Ellingsen 1,80 Gjert Høie Sjursen
Fredrik Haraldstad
1,75 -
Stav Gjert Høie Sjursen 3,75 Kun en deltaker
Lengde Henrik Flåtnes 7,68 Sander Aae Skotheim 7,52 Gjert Høie Sjursen 7,00
Tresteg Sander Aae Skotheim 15,58 Sondre Vie Ytrearne 14,83 Viljar Helgestad Gjerde 14,68
Kule Erlend Bergfjord Næss 13,61 Gjert Høie Sjursen 12,58 Muamba Caleb Kongolo 11,96
Diskos Fabian Weinberg 51,25 Erlend Bergfjord Næss 46,28 Sander Aae Skotheim 43,71
Slegge Håkon Eik Litland 61,60 Håkon Hjelle Roset 54,65 Erlend Bergfjord Næss 45,47
Spyd Marcus Henriksen 64,32 Daniel Thrana 63,79 Elias Hovden Nilsen 63,29
1000 meter stafett Moelven IL
Lavrans Kongssund
Sondre Matias Rudi
Andreas Grimerud
Håvard Bentdal Ingvaldsen
1.51,60 IL Gneist
Ilunga Josue Kongolo
Herman Ellingsen
Gjert Høie Sjursen
Oscar Alm Harestad
1.54,50 IL i BUL
Bereket Geda Wayu
Per Fremstad-Waldron
Theodore Fremstad-Waldron
Leon Mjaaland
1.55,45

Kvinner U20[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
100 meter Henriette Jæger 11,67 Nora Aune 12,28 Hedda Sandvik Kjetland 12,46
200 meter Henriette Jæger 24,07 Nora Aune 25,25 Hannah Murai-Ubby 25,32
400 meter Line Safaa Al-Saiddi 54,63 Mari Skraastad 56,95 Lisa Maylen Stensøy 57,21
800 meter Ingeborg Østgård 2.06,04 Malin Hoelsveen 2.06,08 Ina Halle Haugen 2.10,23
1500 meter Ingeborg Østgård 4.17,54 Ina Halle Haugen 4.17,71 Malin Hoelsveen 4.18,25
3000 meter Ina Halle Haugen 9.43,19 Malin Søtorp Solberg 9.56,57 Oda Rosland Gjerstad 10.01,64
100 m hekk Lovise Skarbøvik Andresen 14,07 Kajsa Rooth 14,56 Sunniva Indahl 14,88
400 m hekk Mari Skraastad 1.01,71 Cassandra Ødegård Nilsen 1.03,17 Sarah Safaa Al-Saiddi 1.03,88
3000 m hinder Anna Marie Sirevåg 10.54,95 Tuva Meinke Kylland 11.37,38 Kun to deltakere
3000 m kappgang Maren Karlsen Bekkestad 14.03,56 Amanda Totland Osa 16.23,20 Kun to deltakere
Høyde Hedvig Kallåk 1,75 Michelle Marie Nyberget 1,69 Jamila Isman 1,66
Stav Embla Matilde Njerve 3,60 Agnes Elisabeth Morud 3,50 Sarah Saunes Moldskred 3,50
Lengde Henriette Jæger 5,86 Frida Rimstad 5,59 Kaja Carlsen-Brown 5,51
Tresteg Mathilde Klokseth 12,03 Hannah Murai-Ubby 11,60 Susanne Tveit Amundsen 11,44
Kule Mariell Hetlesæter Morken 13,40 Helene Mariel Ramslien 12,35 Hanna Emilie Hjeltnes 12,22
Diskos Helene Mariel Ramslien 43,75 Hanna Emilie Hjeltnes 42,70 Mariell Hetlesæter Morken 36,97
Slegge Tiril Lappegård 52,57 Aurora Fremnesvik 50,46 Henrikke Antonsen 47,03
Spyd Inga Rabben Reimers 44,18 Linea Steiro-Darén 42,84 Lana Weinberg 40,95
1000 meter stafett IL Skjalg
Oda Asdal Hansen
Sarah Safaa Al-Saiddi
Line Safaa Al-Saiddi
Marin Stray Gautadottir
2.13,38 Ranheim IL
Agnes Elisabeth Morud
Ella Njaastad Skjesol
Hannah Murai-Ubby
Nora Aune
2.13,47 IF Herkules
Linnea Birkelid Lekman
Thea Lovise Nordanger
Eilén Brenne
Lisa Maylen Stensøy
2.19,02

Kvinner U23[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
100 meter Andrea Rooth 12,06 Malin Furuhaug 12,27 Maja Emilia Medic 12,39
200 meter Ingrid Pernille Rismark 24,78 Andrea Rooth 24,81 Martine Hjørnevik 25,14
400 meter Pernille Karlsen Antonsen 56,94 Anniken Årebrot 58,44 Kun to deltakere
800 meter Grethe Tyldum 2.08,20 Pernille Karlsen Antonsen 2.08,71 Sara Busic 2.09,71
1500 meter Grethe Tyldum 4.23,32 Sara Busic 4.25,21 Selma Løchen Engdahl 4.25,54
3000 meter Selma Løchen Engdahl 9.24,15 Vilde Våge Henriksen 9.25,09 Kristine Meinert Rød 9.27,55
100 m hekk Martine Hjørnevik 13,67 Ingrid Pernille Rismark 13,85 Kun to deltakere
400 m hekk Ingrid Pernille Rismark 1.03,39 Solveig Bustgård Gran 1,04,05 Kun to deltakere
3000 m hinder Vilde Våge Henriksen 10.27,10 Kun en deltaker
3000 m kappgang Siri Gamst Glittenberg 14.53,88 Kun en deltaker
Høyde Andrea Rooth 1,66 Marie Brekke 1,63 Kun to deltakere
Stav Kitty Augusta Friele Faye 3,70 Adda Hrund Hjalmarsdottir 2,90 Kun to deltakere
Lengde Andrea Rooth 5,92 Rachel Ombeni 5,70 Kornelia Roppen 5,38
Tresteg Rachel Ombeni 12,85 Solveig Bustgård Gran 11,73 Kun to deltakere
Kule Lotta Flatum 14,43 Emelia Tveitå 12,53 Elizabeth Pettersen Turk 11,59
Diskos Lotta Flatum 47,65 Emelia Tveitå 40,29 Julie Noraberg Nilsen 39,46
Slegge Sarah-Christine Mikkelsen 52,94 Oda Marie Myklebust 52,55 Julie Noraberg Nilsen 36,84
Spyd Solveig Bustgård Gran 20,69 Kun en deltaker
1000 meter stafett SK Vidar
Anna Marie Sirevåg
Mia Prøsch Johnsen
Ingrid Pernille Rismark
Pernille Karlsen Antonsen
2.15,76 IL i BUL
Aurora Kristiansen Langbakk
Dorothy Mcmanus Ampong
Lilje Lopes Patey
Solveig Bustgård Gran
2.16,75 Dimna IL
Kornelia Roppen
Sarah Saunes Moldskred
Hedda Sandvik Kjetland
Frida R. Tærum
2.22,10

Se også[rediger | rediger kilde]

Kilder[rediger | rediger kilde]