Jelena Vesnina
Utseende
| Jelena Vesnina | |||
|---|---|---|---|
| Født | 1. aug. 1986[1] Lviv[1] | ||
| Beskjeftigelse | Tennisspiller (2002–) | ||
| Nasjonalitet | Russland[1] | ||
| Utmerkelser | Vennskapsordenen (2016) Hedret mester i idrett i Russland (2008) Fedrelandets fortjenstordens medalje av 1. klasse (2021) | ||
Jelena Sergejevna Vesnina, russisk Елена Сергеевна Веснина (født 1. august 1986 i Lviv, Ukraina)[2] er en profesjonell russisk tennisspiller.
Hun tok gull under Sommer-OL 2016.[3]
Grand Slam-titler
[rediger | rediger kilde]
French Open:
- Double damer 2013 (sammen med Jekaterina Makarova)
US Open:
- Double damer: 2014 (sammen med Jekaterina Makarova)
Referanser
[rediger | rediger kilde]- 1 2 3 Women's Tennis Associations nettsider[Hentet fra Wikidata]
- ↑ tennis.com Biografi
- ↑ «2016 Summer Olympics - Medal Tracker». espn.com. Besøkt 15. desember 2016.
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- Offisielt nettsted
- (en) Elena Vesnina – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
- (en) Jelena Vesnina – Olympics.com
- (en) Jelena Vesnina – Olympedia
- (en) Jelena Vesnina – InterSportStats.com
- (en) Jelena Vesnina – WTA Tennis
- (en) Jelena Vesnina – ITF Tennis
- (en) Jelena Vesnina – FedCup
Denne artikkelen er en spire. Du kan hjelpe Wikipedia ved å utvide den.
Kategorier:
- Fødsler i 1986
- Russiske tennisspillere
- Deltakere for Russland under Sommer-OL 2008
- Tennisspillere under Sommer-OL 2008
- Deltakere for Russland under Sommer-OL 2012
- Tennisspillere under Sommer-OL 2012
- Deltakere for Russland under Sommer-OL 2016
- Tennisspillere under Sommer-OL 2016
- Tennisspillere under Sommer-OL 2020
- Medaljevinnere under Sommer-OL 2020
- Deltakere for ROC under Sommer-OL 2020
- Individuelle nøytrale atleter under Sommer-OL 2024
- Tennisspillere under Sommer-OL 2024
