Friidrett under Sommer-OL 2012 – 800 meter kvinner

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Friidrett ved
Sommer-OL 2012
Athletics pictogram.svg
Løpsøvelser
100 m   menn   kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
5000 m menn kvinner
10 000 m menn kvinner
100 m hekk kvinner
110 m hekk menn
400 m hekk menn kvinner
3000 m
hinder
menn kvinner
4×100 m stafett menn kvinner
4×400 m stafett menn kvinner
Landeveisøvelser
Maraton menn kvinner
20 km kappgang menn kvinner
50 km kappgang menn
Tekniske øvelser
Lengdehopp menn kvinner
Tresteg menn kvinner
Høydehopp menn kvinner
Stavsprang menn kvinner
Kulestøt menn kvinner
Diskoskast menn kvinner
Spydkast menn kvinner
Sleggekast menn kvinner
Sammensatte øvelser
Sjukamp kvinner
Tikamp menn
Forrige: Beijing 2008
Neste: Rio De Janeiro 2016

Damenes 800 meter finner sted den 8.-11. august 2012Olympiastadion.

Resultater[rediger | rediger kilde]

Runde 1[rediger | rediger kilde]

Kvalifikasjonsregel: Første 3 i hvert heat (Q) pluss utøverne med de 6 raskeste tidene (q) kvalifiserte seg.

Heat 1[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Alysia Johnson Montano USA USA 2:00.47 Q
2 Caster Semenya Sør-Afrika Sør-Afrika 2:00.71 Q
3 Halima Hachlaf Marokko Marokko 2:00.99 Q
4 Rose Mary Almanza Cuba Cuba 2:01.19 q
5 Annabelle Lascar Mauritius Mauritius 2:05.45 PB
6 Elena Popescu Moldova Moldova 2:06.94
N/A Noura Elsayed Egypt Egypt N/A DNS

Heat 2[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Marija Savinova Russland Russland 2:01.56 Q
2 Alice Schmidt USA USA 2:01.65 Q
3 Tintu Luka India India 2:01.75 Q
4 Malika Akkaoui Marokko Marokko 2:01.78 q
5 Andrea Ferris Panama Panama 2:05.59
6 Haley Nemra Marshalløyene Marshalløyene 2:14.90 SB
7 Merve Aydın Tyrkia Tyrkia 3:24.35

Heat 3[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Francine Niyonsaba Burundi Burundi 2:07.57 Q
2 Jessica Smith Canada Canada 2:07.75 Q
3 Genzeb Shumi Bahrain Bahrain 2:07.77 Q
4 Amina Bakhit Sudan Sudan 2:09.78
5 Amy Atkinson Guam Guam 2:18.53 NR
N/A Liliya Lobanova Ukraina Ukraina N/A DNS
N/A Fantu Magiso Etiopia Etiopia N/A DNS
N/A Kenia Sinclair Jamaica Jamaica N/A DNS

Heat 4[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Pamela Jelimo Kenya Kenya 2:00.54 Q
2 Lynsey Sharp Storbritannia Storbritannia 2:01.41 Q
3 Eleni Filandra Hellas Hellas 2:02.29 Q
4 Geena Gall USA USA 2:03.85 q
5 Cavela Felismina Angola Angola 2:10.95 PB
6 Rabia Ashiq Pakistan Pakistan 2:17.39
N/A Yuliya Krevsun Ukraina Ukraina N/A DNF

Heat 5[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Nataliia Lupu Ukraina Ukraina 2:08.35 Q
2 Elena Arzhakova Russland Russland 2:08.39 Q
3 Cherono Koech Kenya Kenya 2:08.43 Q
4 Maryna Arzamasava Hviterussland Hviterussland 2:08.45
5 Lenka Masna Tsjekkia Tsjekkia 2:08.68
6 Melissa Bishop Canada Canada 2:09.33
7 Aicha Fall Mauritania Mauritania 2:27.97 NR
8 Woroud Sawalha Palestina Palestina 2:29.16 PB

Heat 6[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Janeth Jepkosgei Busienei Kenya Kenya 2:01.04 Q
2 Ekaterina Poistogova Russland Russland 2:01.08 Q
3 Rosibel Garcia Colombia Colombia 2:01.30 Q
4 Elena Mirela Lavric Romania Romania 2:01.65 q
5 Margarita Matsko Kasakhstan Kasakhstan 2:02.12 q
6 Neisha Bernard-Thomas Grenada Grenada 2:03.23 q
7 Elisabeth Mandaba Den sentralafrikanske republikk Den sentralafrikanske republikk 2:12.56
8 Sarah Attar Saudi-Arabia Saudi-Arabia 2:44.95 NR

Semifinaler[rediger | rediger kilde]

Kvalifikasjonsregel: Første 2 i hvert heat (Q) pluss utøverne med de 2 raskeste tidene (q) kvalifiserte seg.

Heat 1[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Pamela Jelimo Kenya Kenya 1:59.42 Q
2 Ekaterina Poistogova Russland Russland 1:59.45 Q
3 Rosibel Garcia Colombia Colombia 2:00.16 SB
4 Alice Schmidt USA USA 2:01.63
5 Nataliia Lupu Ukraina Ukraina 2:01.63
6 Rose Mary Almanza Cuba Cuba 2:01.70
7 Lynsey Sharp Storbritannia Storbritannia 2:01.78
8 Eleni Filandra Hellas Hellas 2:04.42

Heat 2[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Caster Semenya Sør-Afrika Sør-Afrika 1:57.67 Q
2 Elena Arzhakova Russland Russland 1:58.13 Q
3 Janeth Jepkosgei Busienei Kenya Kenya 1:58.26 q
4 Alysia Johnson Montano USA USA 1:58.42 q
5 Halima Hachlaf Marokko Marokko 1:58.84 SB
6 Tintu Luka India India 1:59.69 SB
7 Elena Mirela Lavric Romania Romania 2:00.46
8 Neisha Bernard-Thomas Grenada Grenada 2:00.68 SB

Heat 3[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Marija Savinova Russland Russland 1:58.57 Q
2 Francine Niyonsaba Burundi Burundi 1:58.67 Q, NR
3 Margarita Matsko Kasakhstan Kasakhstan 1:59.20 PB
4 Malika Akkaoui Marokko Marokko 2:00.32
5 Cherono Koech Kenya Kenya 2:00.53 SB
6 Genzeb Shumi Bahrain Bahrain 2:01.76
7 Jessica Smith Canada Canada 2:01.90
8 Geena Gall USA USA 2:05.76

Finale[rediger | rediger kilde]

Plassering Lane Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
Gull 1 5 Marija Savinova Russland Russland 1:56.19 WL
Sølv 2 7 Caster Semenya Sør-Afrika Sør-Afrika 1:57.23 SB
Bronse 3 2 Ekaterina Poistogova Russland Russland 1:57.53 PB
4 6 Pamela Jelimo Kenya Kenya 1:57.59
5 4 Alysia Johnson Montano USA USA 1:57.93
6 9 Elena Arzhakova Russland Russland 1:59.21
7 3 Francine Niyonsaba Burundi Burundi 1:59.63
8 8 Janeth Jepkosgei Busienei Kenya Kenya 2:00.19

Referanser[rediger | rediger kilde]