Friidrett under Sommer-OL 2012 – 800 meter kvinner

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Friidrett ved
Sommer-OL 2012
Athletics pictogram.svg
Løpsøvelser
100 m   menn   kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
5000 m menn kvinner
10 000 m menn kvinner
100 m hekk kvinner
110 m hekk menn
400 m hekk menn kvinner
3000 m
hinder
menn kvinner
4×100 m stafett menn kvinner
4×400 m stafett menn kvinner
Landeveisøvelser
Maraton menn kvinner
20 km kappgang menn kvinner
50 km kappgang menn
Tekniske øvelser
Lengdehopp menn kvinner
Tresteg menn kvinner
Høydehopp menn kvinner
Stavsprang menn kvinner
Kulestøt menn kvinner
Diskoskast menn kvinner
Spydkast menn kvinner
Sleggekast menn kvinner
Sammensatte øvelser
Sjukamp kvinner
Tikamp menn
Forrige: Beijing 2008
Neste: Rio De Janeiro 2016

Damenes 800 meter finner sted den 8.-11. august 2012Olympiastadion.

Resultater[rediger | rediger kilde]

Runde 1[rediger | rediger kilde]

Kvalifikasjonsregel: Første 3 i hvert heat (Q) pluss utøverne med de 6 raskeste tidene (q) kvalifiserte seg.

Heat 1[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Alysia Johnson Montano Flag of the United States.svg USA 2:00.47 Q
2 Caster Semenya Flag of South Africa.svg Sør-Afrika 2:00.71 Q
3 Halima Hachlaf Flag of Morocco.svg Marokko 2:00.99 Q
4 Rose Mary Almanza Flag of Cuba.svg Cuba 2:01.19 q
5 Annabelle Lascar Flag of Mauritius.svg Mauritius 2:05.45 PB
6 Elena Popescu Flag of Moldova.svg Moldova 2:06.94
N/A Noura Elsayed Flag of Egypt.svg Egypt N/A DNS

Heat 2[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Marija Savinova Flag of Russia.svg Russland 2:01.56 Q
2 Alice Schmidt Flag of the United States.svg USA 2:01.65 Q
3 Tintu Luka Flag of India.svg India 2:01.75 Q
4 Malika Akkaoui Flag of Morocco.svg Marokko 2:01.78 q
5 Andrea Ferris Flag of Panama.svg Panama 2:05.59
6 Haley Nemra Flag of the Marshall Islands.svg Marshalløyene 2:14.90 SB
7 Merve Aydın Flag of Turkey.svg Tyrkia 3:24.35

Heat 3[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Francine Niyonsaba Flag of Burundi.svg Burundi 2:07.57 Q
2 Jessica Smith Flag of Canada.svg Canada 2:07.75 Q
3 Genzeb Shumi Flag of Bahrain.svg Bahrain 2:07.77 Q
4 Amina Bakhit Flag of Sudan.svg Sudan 2:09.78
5 Amy Atkinson Flag of Guam.svg Guam 2:18.53 NR
N/A Liliya Lobanova Flag of Ukraine.svg Ukraina N/A DNS
N/A Fantu Magiso Flag of Ethiopia.svg Etiopia N/A DNS
N/A Kenia Sinclair Flag of Jamaica.svg Jamaica N/A DNS

Heat 4[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Pamela Jelimo Flag of Kenya.svg Kenya 2:00.54 Q
2 Lynsey Sharp Flag of the United Kingdom.svg Storbritannia 2:01.41 Q
3 Eleni Filandra Flag of Greece.svg Hellas 2:02.29 Q
4 Geena Gall Flag of the United States.svg USA 2:03.85 q
5 Cavela Felismina Flag of Angola.svg Angola 2:10.95 PB
6 Rabia Ashiq Flag of Pakistan.svg Pakistan 2:17.39
N/A Yuliya Krevsun Flag of Ukraine.svg Ukraina N/A DNF

Heat 5[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Nataliia Lupu Flag of Ukraine.svg Ukraina 2:08.35 Q
2 Elena Arzhakova Flag of Russia.svg Russland 2:08.39 Q
3 Cherono Koech Flag of Kenya.svg Kenya 2:08.43 Q
4 Maryna Arzamasava Flag of Belarus.svg Hviterussland 2:08.45
5 Lenka Masna Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkia 2:08.68
6 Melissa Bishop Flag of Canada.svg Canada 2:09.33
7 Aicha Fall Flag of Mauritania.svg Mauritania 2:27.97 NR
8 Woroud Sawalha Flag of Palestine.svg Palestina 2:29.16 PB

Heat 6[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Janeth Jepkosgei Busienei Flag of Kenya.svg Kenya 2:01.04 Q
2 Ekaterina Poistogova Flag of Russia.svg Russland 2:01.08 Q
3 Rosibel Garcia Flag of Colombia.svg Colombia 2:01.30 Q
4 Elena Mirela Lavric Flag of Romania.svg Romania 2:01.65 q
5 Margarita Matsko Flag of Kazakhstan.svg Kasakhstan 2:02.12 q
6 Neisha Bernard-Thomas Flag of Grenada.svg Grenada 2:03.23 q
7 Elisabeth Mandaba Flag of the Central African Republic.svg Den sentralafrikanske republikk 2:12.56
8 Sarah Attar Flag of Saudi Arabia.svg Saudi-Arabia 2:44.95 NR

Semifinaler[rediger | rediger kilde]

Kvalifikasjonsregel: Første 2 i hvert heat (Q) pluss utøverne med de 2 raskeste tidene (q) kvalifiserte seg.

Heat 1[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Pamela Jelimo Flag of Kenya.svg Kenya 1:59.42 Q
2 Ekaterina Poistogova Flag of Russia.svg Russland 1:59.45 Q
3 Rosibel Garcia Flag of Colombia.svg Colombia 2:00.16 SB
4 Alice Schmidt Flag of the United States.svg USA 2:01.63
5 Nataliia Lupu Flag of Ukraine.svg Ukraina 2:01.63
6 Rose Mary Almanza Flag of Cuba.svg Cuba 2:01.70
7 Lynsey Sharp Flag of the United Kingdom.svg Storbritannia 2:01.78
8 Eleni Filandra Flag of Greece.svg Hellas 2:04.42

Heat 2[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Caster Semenya Flag of South Africa.svg Sør-Afrika 1:57.67 Q
2 Elena Arzhakova Flag of Russia.svg Russland 1:58.13 Q
3 Janeth Jepkosgei Busienei Flag of Kenya.svg Kenya 1:58.26 q
4 Alysia Johnson Montano Flag of the United States.svg USA 1:58.42 q
5 Halima Hachlaf Flag of Morocco.svg Marokko 1:58.84 SB
6 Tintu Luka Flag of India.svg India 1:59.69 SB
7 Elena Mirela Lavric Flag of Romania.svg Romania 2:00.46
8 Neisha Bernard-Thomas Flag of Grenada.svg Grenada 2:00.68 SB

Heat 3[rediger | rediger kilde]

Plassering Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 Marija Savinova Flag of Russia.svg Russland 1:58.57 Q
2 Francine Niyonsaba Flag of Burundi.svg Burundi 1:58.67 Q, NR
3 Margarita Matsko Flag of Kazakhstan.svg Kasakhstan 1:59.20 PB
4 Malika Akkaoui Flag of Morocco.svg Marokko 2:00.32
5 Cherono Koech Flag of Kenya.svg Kenya 2:00.53 SB
6 Genzeb Shumi Flag of Bahrain.svg Bahrain 2:01.76
7 Jessica Smith Flag of Canada.svg Canada 2:01.90
8 Geena Gall Flag of the United States.svg USA 2:05.76

Finale[rediger | rediger kilde]

Plassering Lane Utøver Nasjonalitet Tid Kommentarer
Gull 1 5 Marija Savinova Flag of Russia.svg Russland 1:56.19 WL
Sølv 2 7 Caster Semenya Flag of South Africa.svg Sør-Afrika 1:57.23 SB
Bronse 3 2 Ekaterina Poistogova Flag of Russia.svg Russland 1:57.53 PB
4 6 Pamela Jelimo Flag of Kenya.svg Kenya 1:57.59
5 4 Alysia Johnson Montano Flag of the United States.svg USA 1:57.93
6 9 Elena Arzhakova Flag of Russia.svg Russland 1:59.21
7 3 Francine Niyonsaba Flag of Burundi.svg Burundi 1:59.63
8 8 Janeth Jepkosgei Busienei Flag of Kenya.svg Kenya 2:00.19

Referanser[rediger | rediger kilde]