Friidrett under Sommer-OL 2012 – 110 meter hekk menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk
Friidrett ved
Sommer-OL 2012
Athletics pictogram.svg
Løpsøvelser
100 m   menn   kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
5000 m menn kvinner
10 000 m menn kvinner
100 m hekk kvinner
110 m hekk menn
400 m hekk menn kvinner
3000 m
hinder
menn kvinner
4×100 m stafett menn kvinner
4×400 m stafett menn kvinner
Landeveisøvelser
Maraton menn kvinner
20 km kappgang menn kvinner
50 km kappgang menn
Tekniske øvelser
Lengdehopp menn kvinner
Tresteg menn kvinner
Høydehopp menn kvinner
Stavsprang menn kvinner
Kulestøt menn kvinner
Diskoskast menn kvinner
Spydkast menn kvinner
Sleggekast menn kvinner
Sammensatte øvelser
Sjukamp kvinner
Tikamp menn
Forrige: Beijing 2008
Neste: Rio De Janeiro 2016

110 meter hekk damer under sommer-OL 2012 i London ble arrangert den 7. - 8. august 2012 på Olympiastadion.

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Gull Sølv Bronse
USA Aries Merritt, USA USA Jason Richardson, USA Jamaica [[Hansle Parchment ]], Jamaica
12.92 13.04 13.12

Program[rediger | rediger kilde]

Dato Tid Runde
Tirsdag, 7. august 2012 10:10 Heat
Onsdag, 8 august 2012 19:15
21:15
Semifinaler
Finale

Resultater[rediger | rediger kilde]

Finale[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjonalitet Tid Merknad
Gullmedalje Aries Merritt USA USA 12.92 WL, PB
Sølvmedalje Jason Richardson USA USA 13.04
Bronsemedalje Hansle Parchment Jamaica Jamaica 13.12 NR
4 Lawrence Clarke Storbritannia Storbritannia 13.39
5 Ryan Brathwaite Barbados Barbados 13.40
6 Orlando Ortega Cuba Cuba 13.43
7 Lehann Fourie Sør-Afrika Sør-Afrika 13.53
N/A Dayron Robles Cuba Cuba N/A DNF

Semifinale[rediger | rediger kilde]

Heat 1[rediger | rediger kilde]

Vind: Heat 1: -0.5 m/s

Plass Utøver Nasjonalitet Tid Merknad
1 Jason Richardson USA USA 13.13 Q
2 Orlando Ortega Cuba Cuba 13.26 Q
3 Lawrence Clarke Storbritannia Storbritannia 13.31 q, PB
4 Adrien Deghelt Belgia Belgia 13.42 PB
5 Garfield Darien Frankrike Frankrike 13.48
6 Wayne Davis Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago 13.49
7 Konstadínos Douvalídis Hellas Hellas 13.77
- Gregory Sedoc Nederland Nederland DNF

Heat 2[rediger | rediger kilde]

Vind: Heat 2: +0.1 m/s

Plass Utøver Nasjonalitet Tid Merknad
1 Aries Merritt USA USA 12.94 Q
2 Ryan Brathwaite Barbados Barbados 13.23 Q, SB
3 Xie Wenjun Kina Kina 13.34 PB
4 Andy Turner Storbritannia Storbritannia 13.42
5 Selim Nurudeen Nigeria Nigeria 13.55
6 Dimitri Bascou Frankrike Frankrike 13.55
7 Paulo Villar Colombia Colombia 13.63
8 Konstantin Shabanov Russland Russland 13.65
- Richard Phillips Jamaica Jamaica DNF

Heat 3[rediger | rediger kilde]

Vind: Heat 3: +0.1 m/s

Plass Utøver Nasjonalitet Tid Merknad
1 Dayron Robles Cuba Cuba 13.10 Q, SB
2 Hansle Parchment Jamaica Jamaica 13.14 Q, NR
3 Lehann Fourie Sør-Afrika Sør-Afrika 13.28 q, PB
4 Emanuele Abate Italia Italia 13.35
5 Jeff Porter USA USA 13.41
6 Sergey Shubenkov Russland Russland 13.41
7 Maksim Lynsha Hviterussland Hviterussland 13.45 PB
8 Ladji Doucouré Frankrike Frankrike 13.74


Runde 1[rediger | rediger kilde]

Kval. refler: første 3 i hvert heat (Q) og de påfølgende 6 raskeste tidene (q) går videre til semifinalen.

Heat 1[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjonalitet Tid Merknad
1 Sergey Shubenkov Russland Russland 13.26 Q
2 Konstadínos Douvalídis Hellas Hellas 13.40 Q
3 Adrien Deghelt Belgia Belgia 13.52 Q
4 Garfield Darien Frankrike Frankrike 13.54 q
5 Paulo Villar Colombia Colombia 13.55 q, SB
6 Matthias Bühler Tyskland Tyskland 13.68
7 Shi Dongpeng Kina Kina 13.78
8 David Ilariani Georgia Georgia 13.90

Heat 2[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjonalitet Tid Merknad
1 Jason Richardson USA USA 13.33 Q
2 Lawrence Clarke Storbritannia Storbritannia 13.42 Q
3 Maksim Lynsha Hviterussland Hviterussland 13.47 Q, SB
4 Wayne Davis Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago 13.52 q
5 Andrew Riley Jamaica Jamaica 13.59
6 João Carlos Almeida Portugal Portugal 13.69
7 Rouhollah Askari Iran Iran 13.97
8 Ronald Forbes Caymanøyene Caymanøyene 14.21
N/A Enrique Llanos Puerto Rico Puerto Rico N/A DNF

Heat 3[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjonalitet Tid Merknad
1 Orlando Ortega Cuba Cuba 13.26 Q
2 Hansle Parchment Jamaica Jamaica 13.32 Q
3 Konstantin Shabanov Russland Russland 13.63 Q
4 Ladji Doucouré Frankrike Frankrike 13.67
5 Mikel Thomas Trinidad og Tobago Trinidad og Tobago 13.74
6 Erik Balnuweit Tyskland Tyskland 13.77
N/A Andrew Pozzi Storbritannia Storbritannia N/A DNF
N/A Shamar Sands Bahamas Bahamas N/A DQ
N/A Ali Kamé Madagaskar Madagaskar N/A DQ

Heat 4[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjonalitet Tid Merknad
1 Dayron Robles Cuba Cuba 13.33 Q
2 Lehann Fourie Sør-Afrika Sør-Afrika 13.49 Q, SB
3 Jeff Porter USA USA 13.53 Q
4 Dimitri Bascou Frankrike Frankrike 13.57 q
5 Greggmar Swift Barbados Barbados 13.62
6 Alexander John Tyskland Tyskland 13.67
7 Fawaz Al-Shammari Kuwait Kuwait 14.00
8 Héctor Cotto Puerto Rico Puerto Rico 14.08
9 Ahmad Hazer Libanon Libanon 14.82

Heat 5[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjonalitet Tid Merknad
1 Aries Merritt USA USA 13.07 Q
2 Ryan Brathwaite Barbados Barbados 13.23 Q, SB
3 Xie Wenjun Kina Kina 13.43 Q
4 Emanuele Abate Italia Italia 13.46 q
5 Richard Phillips Jamaica Jamaica 13.47 q
6 Dániel Kiss Ungarn Ungarn 13.62
7 Aleksey Dremin Russland Russland 13.75 SB
8 Jeffrey Julmis Haiti Haiti 13.87
9 Ronald Bennett Honduras Honduras 14.45

Heat 6[rediger | rediger kilde]

Plass Utøver Nasjonalitet Tid Merknad
1 Andy Turner Storbritannia Storbritannia 13.42 Q
2 Selim Nurudeen Nigeria Nigeria 13.51 Q, PB
3 Gregory Sedoc Nederland Nederland 13.52 Q
4 Balázs Baji Ungarn Ungarn 13.76
5 Jackson Quiñónez Spania Spania 13.76 SB
N/A Shane Brathwaite Barbados Barbados N/A DNF
N/A Liu Xiang Kina Kina N/A DNF
N/A Artur Noga Polen Polen N/A DNF
N/A Moussa Dembele Senegal Senegal N/A DQ

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]