Viktor Sukhorukov
Utseende
| Viktor Sukhorukov | |||
|---|---|---|---|
| Født | 10. nov. 1951[1][2] Orekhovo-Zujevo (Moskva oblast) | ||
| Beskjeftigelse | Skuespiller, filmskuespiller | ||
| Utdannet ved | Russlands teateruniversitet | ||
| Nasjonalitet | Sovjetunionen Russland | ||
| Utmerkelser | Folkets artist i Russland (2008) Vennskapsordenen (2011) Merited Artist of Russia (2002) Æresordenen (2019) | ||
| Aktive år | 1973– | ||
| Nettsted | http://actor-1.narod.ru/ | ||
| IMDb | IMDb | ||
Viktor Sukhorukov (russisk Виктор Иванович Сухоруков, født 1951) er en russisk skuespiller.
Sukhorukov fikk i 2008 tittelen folkekunstner av Russland.
Filmer i utvalg
[rediger | rediger kilde]- 2006 Øya
- 2017 Dima
- 2022 Svoja vojna. Sjtorm v pustyne
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ↑ Gemeinsame Normdatei, besøkt 13. mai 2014[Hentet fra Wikidata]
- ↑ filmportal.de, oppført som Viktor Suchorukov, Filmportal-ID 18758f72d67d4f7486f7a813e7ef3361, besøkt 9. oktober 2017[Hentet fra Wikidata]
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (en) Viktor Sukhorukov på Internet Movie Database
- (sv) Viktor Sukhorukov i Svensk Filmdatabas
- (fr) Viktor Sukhorukov på Allociné
- (en) Viktor Sukhorukov på AllMovie
- (en) Viktor Sukhorukov hos The Movie Database
Denne artikkelen er en spire. Du kan hjelpe Wikipedia ved å utvide den.
