Svømming under VM i svømming 2015 – 200 meter ryggsvømming menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
VM i svømmesport 2015
Kazan, Russland
Stuping
Individuelt
1 m menn kvinner
3 m menn kvinner
10 m menn kvinner
Synkron
3 m menn kvinner
10 m menn kvinner
Høydestuping
Maratonsvømming
5 km menn kvinner
10 km menn kvinner
25 km menn kvinner
Lag lag
Svømming
Fristil
50 m menn kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
Ryggsvømming
50 m menn kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
Brystsvømming
50 m menn kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
Butterfly
50 m menn kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
Individuell medley
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
Fristafett
4×100 m menn kvinner
4×200 m menn kvinner
Medleystafett
4×100 m menn kvinner
Synkronsvømming
Solo teknisk fri
Duett teknisk fri
Lag teknisk fri
kombinasjon
Vannpolo

200 meter ryggsvømming menn var en svømmeøvelse som ble arrangert under VM i svømming 2015 i Kazan i Russland den 6. august (forsøksheat og semifinaler) og 7. august (finale).[1]

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Gull Sølv Bronse Bilde av medaljevinnerne
Mitch Larkin
Australia Australia
Radosław Kawęcki
Polen Polen
Evgeny Rylov
Russland Russland
Fra medaljeseremonien

Rekorder[rediger | rediger kilde]

Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:

Navn Nasjon Tid Sted Dato
Verdensrekord
Mesterskapsrekord
Aaron Peirsol USA USA 1.51,92 Italia RomaItalia 31. juli 2009[2][3]

Resultater[rediger | rediger kilde]

Forsøksheat[rediger | rediger kilde]

Forsøksheat ble avholdt 09.56.[4]

Plass Heat Bane Navn Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 4 5 Mitch Larkin Australia Australia 1:55.88 Q
2 3 4 Ryosuke Irie Japan Japan 1:56.68 Q
3 3 5 Ryan Murphy USA USA 1:56.71 Q
4 3 3 Evgeny Rylov Russland Russland 1:56.78 Q
5 2 4 Xu Jiayu Kina Kina 1:56.90 Q
6 4 4 Tyler Clary USA USA 1:56.92 Q
7 4 6 Christian Diener Tyskland Tyskland 1:57.42 Q
8 4 3 Joshua Beaver Australia Australia 1:57.62 Q
9 2 3 Masaki Kaneko Japan Japan 1:57.63 Q
10 3 7 Leonardo de Deus Brasil Brasil 1:57.73 Q
11 4 1 Grigory Tarasevich Russland Russland 1:57.77 Q
12 2 2 Li Guangyuan Kina Kina 1:58.02 Q
13 2 5 Radosław Kawęcki Polen Polen 1:58.09 Q
14 2 1 Corey Main New Zealand New Zealand 1:58.22 Q
15 4 2 Luca Mencarini Italia Italia 1:58.31 Q
16 2 6 Gábor Balog Ungarn Ungarn 1:58.55 Q
17 4 7 Yakov Toumarkin Israel Israel 1:58.64
18 3 6 Christopher Ciccarese Italia Italia 1:58.79
19 3 2 Danas Rapšys Litauen Litauen 1:59.00
20 2 7 Benjamin Stasiulis Frankrike Frankrike 1:59.05
21 1 5 Lavrans Solli Norge Norge 1:59.23
22 3 8 Omar Pinzón Colombia Colombia 1:59.24
23 2 8 Carlos Omana Venezuela Venezuela 1:59.59
24 3 1 Mateusz Wysoczyński Polen Polen 2:00.26
25 4 9 Armando Barrera Cuba Cuba 2:00.92
26 1 3 Rexford Tullius De amerikanske Jomfruøyer De amerikanske Jomfruøyer 2:01.22
27 4 0 Roman Dmytrijev Tsjekkia Tsjekkia 2:01.49
28 3 0 Matias López Paraguay Paraguay 2:01.74
29 2 0 Lukas Rauftlin Sveits Sveits 2:03.00
30 1 6 Lin Shih-chieh Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei 2:04.00
31 1 4 Yeziel Morales Puerto Rico Puerto Rico 2:04.15
32 2 9 Lê Nguyễn Paul Vietnam Vietnam 2:04.78
33 3 9 Vuk Čelić Serbia Serbia 2:05.54
34 1 2 Boris Kirilov Aserbajdsjan Aserbajdsjan 2:06.74
35 1 7 Lushano Lamprecht Namibia Namibia 2:08.14
36 1 1 Driss Lahrichi Marokko Marokko 2:09.14
37 1 8 Rami Elias Sudan Sudan 2:19.53
4 8 Apostolos Christou Hellas Hellas DNS

Semifinaler[rediger | rediger kilde]

Semifinaler ble avholdt kl. 18.57.[5]

Semifinal 1[rediger | rediger kilde]

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 5 Evgeny Rylov Russland Russland 1:55.54 Q
2 4 Ryosuke Irie Japan Japan 1:55.76 Q
3 3 Tyler Clary USA USA 1:56.58 Q
4 7 Li Guangyuan Kina Kina 1:57.12 Q
5 8 Gábor Balog Ungarn Ungarn 1:57.91
6 2 Leonardo de Deus Brasil Brasil 1:57.96
7 6 Joshua Beaver Australia Australia 1:57.99
8 1 Corey Main New Zealand New Zealand 1:59.50

Semifinal 2[rediger | rediger kilde]

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 4 Mitch Larkin Australia Australia 1:54.29 Q, OR
2 5 Ryan Murphy USA USA 1:55.10 Q
3 3 Xu Jiayu Kina Kina 1:55.13 Q
4 1 Radosław Kawęcki Polen Polen 1:55.54 Q
5 6 Christian Diener Tyskland Tyskland 1:57.17
6 2 Masaki Kaneko Japan Japan 1:57.33
7 8 Luca Mencarini Italia Italia 1:57.81
8 7 Grigory Tarasevich Russland Russland 1:58.30

Finale[rediger | rediger kilde]

Finalen ble avhoildt kl. 17.40 den 7. august.[6]

Før finalen (Clary, Kawecki, Xu, Larkin)
Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Kommentarer
Gull 1 4 Mitch Larkin Australia Australia 1:53.58 OR
Sølv 2 2 Radosław Kawęcki Polen Polen 1:54.55
Bronse 3 6 Evgeny Rylov Russland Russland 1:54.60
4 7 Ryosuke Irie Japan Japan 1:54.81
5 5 Ryan Murphy USA USA 1:55.00
6 3 Xu Jiayu Kina Kina 1:55.20
7 1 Tyler Clary USA USA 1:56.26
8 8 Li Guangyuan Kina Kina 1:56.79 VJ

Referanser[rediger | rediger kilde]