Pjos Barbos i neobytsjnyj kross

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Pjos Barbos i neobytsjnyj kross
orig. Пёс Барбос и необычный кросс
Generell informasjon
GenreFilmkomedie
Utgivelsesår1961
NasjonalitetSovjetunionen
Lengde10 min.
SpråkRussisk
Bak kamera
RegiLeonid Gajdaj
ManusLeonid Gajdaj
Produsent(er)Leonid Gajdaj
MusikkNikita Bogoslovskij
SjeffotografKonstantin Brovin
Foran kamera
MedvirkendeGeorgij Vitsin, Jevgenij Morgunov, Jurij Nikulin
Annen informasjon
Farve/s.hvFarge
FilmselskapMosfilm
Premiere(r)1961
OppfølgerSamogonsjtsjiki
Eksterne lenker

Pjos Barbos i neobytsjnyj kross (originaltittel: Пёс Барбос и необычный кросс) er en sovjetisk film fra 1961, regissert av Leonid Gajdaj.[1][2]

Handling[rediger | rediger kilde]

En trio av småkriminelle – The Coward, The Fool og The Pro - reiser på fisketur sammen. Men svindlerne ønsker ikke sitte på stranden med en fiskestang og vente tålmodig på at en fisk endelig skal bite. I stedet bestemmer de seg for å gå på jakt; planen deres går ut på å overvelde fisken med dynamitt! de slipper eksplosivene i elven, men den uregjerlige hunden Barbos blander seg inn. Hunden klarer å fiske ut dynamitten som er i ferd med å eksplodere fra elven, og løper sin vei mot de tre kriminelle.

I panikk forsøker skurkene å komme seg unna hunden, men Barbos fortsetter å jage etter dem, og de tre mennene klatrer opp i et høyt tre. Men den utspekulerte hunden kaster dynamitten rett under treet de sitter i, før hunden løper sin vei. Etter et gigantisk smell blir de tre mennene slått sanseløse, og klærne deres er fillete etter smellet.

Skuespillere[rediger | rediger kilde]

  • Yuri Nikulin som The Fool
  • Georgy Vitsin som The Coward
  • Yevgeny Morgunov som The Pro.

Referanser[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]