My Official Wife
Utseende
| My Official Wife | |||
|---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
| Genre | Stumfilm, drama | ||
| Utgivelsesår | 1914 | ||
| Nasjonalitet | USA | ||
| Språk | Engelsk | ||
Bak kamera | |||
| Regi | James Young | ||
| Manus | Marguerite Bertsch | ||
| Basert på | |||
| Foto | David Abel | ||
Foran kamera | |||
| Medvirkende | Clara Kimball Young, Harry T. Morey, Rose Tapley, Mary Anderson, L. Rogers Lytton, Eulalie Jensen, Charles Wellesley, Louise Beaudet, Earle Williams, James W. Morrison, Rudolph Valentino | ||
Annen informasjon | |||
| Filmformat | 1,33:1 | ||
| Farve/s.hv | Svart-hvitt | ||
| Filmselskap | Vitagraph Studios | ||
| Premiere(r) | 1914 | ||
Eksterne lenker | |||
| IMDb
| |||
My Official Wife er en amerikansk stumfilm fra 1914, regissert av James Young.[1]
Handling
[rediger | rediger kilde]Helene Marie er på flukt fra politiet i St. Petersburg, og hun planlegger å ta livet av den russiske tsaren.
Skuespillere
[rediger | rediger kilde]- Clara Kimball Young som Helene Marie
- Harry T. Morey som Arthur Bainbridge Lennox
- Earle Williams som Sacha
- L. Rogers Lytton som Baron Friederich
- Rose Tapley som Laura
- Mary Anderson som Marguerite
- Arthur Cozine som Basile Weletsky
- Eulalie Jensen som Eugenie
- Charles Wellesley som Constantine Weletsky
- Louise Beaudet som Olga
- Helen Connelly som Sophie
Referanser
[rediger | rediger kilde]Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (en) My Official Wife på Internet Movie Database
- (en) My Official Wife på The Movie Database – film
- (en) My Official Wife på American Film Institute
- (en) My Official Wife på Silent Era
Autoritetsdata