Liste over Catalonias presidenter

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til: navigasjon, søk

Liste over Catalonias presidenter.

  1. Berenguer de Cruïlles 13591362
  2. Romeu Sescomes 13631364
  3. Ramon Gener 13641365
  4. Bernat Vallès 13651367
  5. Romeu Sescomes 13751376
  6. Joan I d'Empúries 1376
  7. Guillem de Guimerà 13761377
  8. Galceran de Besora 13771378
  9. Ramon Gener 13791380
  10. Felip d'Anglesola 1380
  11. Pere de Santamans 13811383
  12. Arnau Descolomer 13841389
  13. Miquel de Santjoan 13891396
  14. Alfons de Tous 13961413
  15. Marc de Vilalba 14131416
  16. Andreu Bertran 14161419
  17. Joan Desgarrigues 14191422
  18. Dalmau de Cartellà 14221425
  19. Felip de Malla 14251428
  20. Domènec Ram 14281431
  21. Marc de Vilalba 14311434
  22. Pere de Palou 14341437
  23. Pere de Darnius 14371440
  24. Antoni d'Avinyó i de Moles 14401443
  25. Jaume de Cardona i de Gandia 14431446
  26. Pero Ximénez de Urrea 14461449
  27. Bertran Samasó 14491452
  28. Bernat Guillem Samasó 14521455
  29. Nicolau Pujades 14551458
  30. Antoni Pere Ferrer 14581461
  31. Manuel de Montsuar 14611464
  32. Francesc Colom 14641467
  33. Ponç Andreu de Vilar14671470
  34. Miquel Samsó 14701473
  35. Joan Maurici de Ribes 14731476
  36. Miquel Delgado 14761478
  37. Pere Joan Llobera 14781479
  38. Berenguer de Sos 14791482
  39. Pere de Cardona 14821485
  40. Ponç Andreu de Vilar 14851488
  41. Juan Payo Coello 14881491
  42. Joan de Peralta 14911494
  43. Francí Vicenç 14941497
  44. Pedro de Mendoza 14971500
  45. Alfons d'Aragó 15001503
  46. Ferrer Nicolau de Gualbes i Desvalls 15031504
  47. Gonzalo Fernández de Heredia 15041506
  48. Lluís Desplà i d'Oms 15061509
  49. Jordi Sanç 15091512
  50. Joan d'Aragó 15121514
  51. Jaume Fiella 15141515
  52. Esteve de Garret 15151518
  53. Bernat de Corbera 15181521
  54. Joan Margarit i de Requesens 15211524
  55. Lluís de Cardona i Enríquez 15241527
  56. Francesc de Solsona 15271530
  57. Francesc Oliver de Boteller 15301533
  58. Dionís de Carcassona 15331536
  59. Joan Pasqual 15361539
  60. Jeroni de Requesens i Roís de Liori 15391542
  61. Miquel Puig 15421545
  62. Jaume Caçador 15451548
  63. Miquel d'Oms i de Sentmenat 15481551
  64. Onofre de Copons i de Vilafranca 15511552
  65. Miquel de Ferrer i de Marimon 1552
  66. Joan de Tormo 15521553
  67. Miquel de Tormo 15531554
  68. Francesc Jeroni Benet Franc 15541557
  69. Pere Àngel Ferrer i Despuig 15571559
  70. Ferran de Lloances i Peres 15591560
  71. Miquel d'Oms i de Sentmenat 15601563
  72. Onofre Gomis 15631566
  73. Francesc Giginta 15661569
  74. Benet de Tocco 15691572
  75. Jaume Cerveró 15721575
  76. Pere Oliver de Boteller i de Riquer 15751578
  77. Benet de Tocco 15781581
  78. Rafael d'Oms 15811584
  79. Jaume Beuló 1584
  80. Pere Oliver de Boteller i de Riquer 15841587
  81. Martí Joan de Calders 1587
  82. Francesc Oliver de Boteller 15871588
  83. Jaume Caçador i Claret 15901593
  84. Miquel d'Agullana 15931596
  85. Francesc Oliver de Boteller 15961598
  86. Francesc Oliveres 15981599
  87. Jaume Cordelles i Oms 15991602
  88. Bernat de Cardona i de Queralt 16021605
  89. Pere Pau Caçador i d'Aguilar-Dusai 16051608
  90. Onofre d'Alentorn i de Botella 16081611
  91. Francesc de Sentjust i de Castre 16111614
  92. Ramon d'Olmera i d'Alemany 16141616
  93. Miquel d'Aimeric 16161617
  94. Lluís de Tena 16171620
  95. Benet Fontanella 16201623
  96. Pere de Magarola i Fontanet 16231626
  97. Francesc Morillo 16261629
  98. Pere Antoni Serra 16291632
  99. Esteve Salacruz 1632
  100. García Gil de Manrique y Maldonado 16321635
  101. Miquel d'Alentorn i de Salbà 16351638
  102. Pau Claris i Casademunt 16381641
  103. Josep Soler 1641
  104. Bernat de Cardona i de Raset 16411644
  105. Gispert d'Amat i Desbosc de Sant Vicenç 16441647
  106. Andreu Pont 16471650
  107. Pau del Rosso 16501654
  108. Francesc Pijoan 16541656
  109. Joan Jeroni Besora 16561659
  110. Pau d'Àger 16591662
  111. Jaume de Copons i de Tamarit 16621665
  112. Josep de Magarola i de Grau 16651668
  113. Joan Pagès i Vallgornera 16681671
  114. Josep de Camporrells i de Sabater 16711674
  115. Esteve Mercadal i Dou 16741677
  116. Alfonso de Sotomayor 16771680
  117. Josep Sastre i Prats 16801683
  118. Baltasar de Muntaner i de Sacosta 16831686
  119. Antoni de Saiol i de Quarteroni 16861689
  120. Benet Ignasi de Salazar 16891692
  121. Antoni de Planella i de Cruïlles 16921695
  122. Rafael de Pinyana i Galvany 16951698
  123. Climent de Solanell i de Foix 16981701
  124. Josep Antoni Valls i Pandutxo 1701
  125. Antoni de Planella i de Cruïlles 17011704
  126. Francesc de Valls i Freixa 17041705
  127. Josep Grau 17061707
  128. Manuel de Copons i d'Esquerrer 17071710
  129. Francesc Antoni de Solanell i de Montellà 17101713
  130. Josep de Vilamala 17131714
  131. Francesc Macià i Llussà (ERC) 19321933
  132. Lluís Companys i Jover (ERC) 19331940
  133. Josep Irla i Bosch (ERC) 19401954
  134. Josep Tarradellas i Joan (ERC) 19541980
  135. Jordi Pujol i Soley (CiU) 19802003
  136. Pasqual Maragall i Mira (PSC) 2003-2006
  137. José Montilla Aguilera (PSC) 2006-2010
  138. Artur Mas i Gavarró (CiU) 20102016
  139. Carles Puigdemont i Casamajó (JxSí)–nå