Konrad Laimer
Utseende
| Konrad Laimer | |||
|---|---|---|---|
| Født | 27. mai 1997[1][2][3] Salzburg | ||
| Beskjeftigelse | Fotballspiller | ||
| Nasjonalitet | Østerrike | ||
| Idrettsgren(er) | fotball | ||
| Høyde | 179 centimeter | ||
| Posisjon | Midtbanespiller, back | ||
| Klubbinformasjon | |||
| Spiller for | Bayern München | ||
| Draktnr. | 27 | ||
| Ungdomsklubb | |||
| År | Klubber | ||
| –2014 | Red Bull Salzburg | ||
| Klubber* | |||
| År | Klubber | Kamper (mål) | |
| 2014–2016 | Liefering | 20 (0) | |
| 2014–2017 | Red Bull Salzburg | 57 (4) | |
| 2017–2023 | RB Leipzig | 130 (10) | |
| 2023– | Bayern München | 36 (0) | |
| Landslag** | |||
| År | Lag | Kamper (mål) | |
| 2013 | Østerrike U16 | 2 (0) | |
| 2012–2014 | Østerrike U17 | 12 (0) | |
| 2014 | Østerrike U18 | 1 (0) | |
| 2014–2016 | Østerrike U19 | 18 (0) | |
| 2015 | Østerrike U20 | 5 (0) | |
| 2016–2018 | Østerrike U21 | 13 (2) | |
| 2019– | Østerrike | 44 (5) | |
* Antall seriekamper og -mål er sist oppdatert 2. november 2024. ** Antall landskamper og -mål er sist oppdatert 13. oktober 2024 [4]. | |||
Konrad Laimer (født 1997) er en østerriksk fotballspiller som spiller for den tyske klubben Bayern München.[5]
Landslaget
[rediger | rediger kilde]Han ble tatt ut i Østerrikes EM-tropp til EM i fotball 2021.[6]
Han ble tatt ut i Østerrikes EM-tropp til EM i fotball 2024.[7]
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ↑ As, AS.com atlet-ID laimer/26444[Hentet fra Wikidata]
- ↑ FBref, FBref spiller-ID c1b7847c[Hentet fra Wikidata]
- ↑ transfermarkt.com, Transfermarkt spiller-ID 223967, besøkt 9. oktober 2017[Hentet fra Wikidata]
- ↑ Konrad Laimer oefb.at
- ↑ Konrad Laimer pens deal until 2027
- ↑ Franco Foda fixiert 26 Spieler umfassenden EURO-Kader
- ↑ Nationalteam-Kader für UEFA EURO 2024 fixiert
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (de) Konrad Laimer – Munzinger Sportsarchiv
- (de) Konrad Laimer – Tysklands fotballforbund
- (en) Konrad Laimer – Transfermarkt
- (en) Konrad Laimer – UEFA
- (en) Konrad Laimer – Soccerway
- (en) Konrad Laimer – Sofascore
- (en) Konrad Laimer – FBref
- (fr) Konrad Laimer – LÉquipe
- (en) Konrad Laimer – national-football-teams.com
- (en) Konrad Laimer – WorldFootball.net
