Afrikamesterskapet i friidrett 2016 – 1500 meter menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Øvelser ved Afrikamesterskapet
i friidrett 2016

Athletics pictogram.svg
Løpsøvelser
100 m   menn   kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
5000 m menn kvinner
10,000 m menn kvinner
100 m hekk kvinner
110 m hekk menn
400 m hekk menn kvinner
3000 m
hinder
menn kvinner
4x100 m stafett menn kvinner
4x400 m stafett menn kvinner
Landevei
20 km kappgang menn kvinner
Tekniske øvelser
Høydehopp menn kvinner
Stavsprang menn kvinner
Lengdehopp menn kvinner
Tresteg menn kvinner
Kulestøt menn kvinner
Diskos menn kvinner
Sleggekast menn kvinner
Spydkast menn kvinner
Mangekamp
Sjukamp kvinner
Tikamp menn

1500 meter for menn ved Afrikamesterskapet i friidrett 2016 ble arrangert 25. og 26. juni i Kings Park Stadium.[1]

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Gull Sølv Bronse
Fouad El Kaam
Marokko Marokko
Timothy Cheruiyot
Kenya Kenya
Vincent Letting
Kenya Kenya

Resultater[rediger | rediger kilde]

Innledningsheat[rediger | rediger kilde]

Kvalifisering: 5 beste i hvert heat (Q) og de 2 neste med raskest tid (q) ble kvalifisert til finalen.

Plass Heat Navn Nasjonalitet Tid Noter
1 2 Timothy Cheruiyot Kenya Kenya 3:44,44 Q
2 2 Taresa Tolosa Etiopia Etiopia 3:44,58 Q
3 2 Eric Kiptanui Kenya Kenya 3:44,66 Q
4 2 Younés Essalhi Marokko Marokko 3:44,70 Q
5 1 Fouad El Kaam Marokko Marokko 3:46,48 Q
6 2 Santino Kenyi Sør-Sudan Sør-Sudan 3:47,31 Q
7 1 Vincent Letting Kenya Kenya 3:47,80 Q
8 1 Birhanu Sorsa Etiopia Etiopia 3:48,43 Q
9 2 Dey Dey Sør-Sudan Sør-Sudan 3:48,43 q
10 1 Dumisani Hlaselo Sør-Afrika Sør-Afrika 3:50,58 Q
11 2 Oskear Komeya Namibia Namibia 3:51,55
12 1 Wellington Varevi Zimbabwe Zimbabwe 3:51,70 Q
13 1 Sylvester Koko Botswana Botswana 3:52,31
14 1 Mohammad Dookun Mauritius Mauritius 3:54,48
15 1 Moussa Camara Mali Mali 3:54,76
16 1 Abraham Matet Sør-Sudan Sør-Sudan 3:55,14
17 2 Johan Cronje Sør-Afrika Sør-Afrika 3:56,12 q
18 1 Benjamín Enzema Ekvatorial-Guinea Ekvatorial-Guinea 4:11,87
1 Benedicto Makumba Malawi Malawi DNS
1 Daud Mohamed Abubakar Somalia Somalia DNS
1 Zemen Addis Etiopia Etiopia DNS
1 Raoul Yeguelet Yeliti Den sentralafrikanske republikk Den sentralafrikanske republikk DNS
2 Abubaker Kaki Khamis Sudan Sudan DNS
2 Alex Ngouari Mouissi Republikken Kongo Republikken Kongo DNS
2 Lamin Keita Gambia Gambia DNS
2 Patrick Nibafasha Burundi Burundi DNS
2 Nyasha Mutsetse Zimbabwe Zimbabwe DNS
2 Yach Wol Sør-Sudan Sør-Sudan DNS

Finale[rediger | rediger kilde]

Plass Athlete Nasjonalitet Tid Noter
1 Fouad El Kaam Marokko Marokko 3:39,49
2 Timothy Cheruiyot Kenya Kenya 3:39,71
3 Vincent Letting Kenya Kenya 3:40,78
4 Younés Essalhi Marokko Marokko 3:41,34
5 Taresa Tolosa Etiopia Etiopia 3:42,23
6 Birhanu Sorsa Etiopia Etiopia 3:43,56
7 Eric Kiptanui Kenya Kenya 3:43,81
8 Dumisani Hlaselo Sør-Afrika Sør-Afrika 3:44,53
9 Johan Cronje Sør-Afrika Sør-Afrika 3:45,26
10 Santino Kenyi Sør-Sudan Sør-Sudan 3:45,34 NR
11 Wellington Varevi Zimbabwe Zimbabwe 3:48,40
12 Dey Dey Sør-Sudan Sør-Sudan 3:48,70

Referanser[rediger | rediger kilde]