Svømming under EM i svømmesport 2016 – 200 meter individuell medley menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
EM langbane i svømming 2016
Sample picture of the event (unofficial)
Frisvømming
50 m   menn   kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
Ryggsvømming
50 m   menn   kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
Brystsvømming
50 m   menn   kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
Butterfly
50 m   menn   kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
Individuell medley
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
Fristafetter
4×100 m menn kvinner
4×200 m menn kvinner
Medleystafetter
4×100 m menn kvinner
Mixedstafetter
4×100 m fri medley

200 meter indivuduell medley menn var en svømmeøvelse som ble arrangert under Langbane-EM i svømming 2016 i London i Storbritannia. Øvelsen ble svømt den 17. mai 2016. 44 deltakere fra 27 nasjoner deltok i øvelsen.[1][2]

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Gull Sølv Bronse
Andreas Vazaios
Hellas Hellas
Gal Nevo
Israel Israel
Alexis Santos
Portugal Portugal

Rekorder[rediger | rediger kilde]

Før konkurransen var gjeldende verdens-, europa- og mesterskapsrekord som følger:

Navn Nasjon Tid Sted Dato
Verdensrekord Ryan Lochte USA USA 1.54,00 Shanghai 24. juli 2011
Europarekord László Cseh Ungarn Ungarn 1.55,18 Roma 29. juli 2009
Mesterskapsrekord László Cseh Ungarn Ungarn 1.56,66 Debrecen 23. mai 2012

Resultater[rediger | rediger kilde]

Forsøksheat[rediger | rediger kilde]

Forsøksheatene ble avholdt den 17. mai fra kl. 10.39 lokal tid.[3]

Plass Heat Bane Navn Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 3 4 László Cseh Ungarn Ungarn 1.58,17
2 4 2 Alexis Santos Portugal Portugal 1.59,90 Q
3 3 5 Andreas Vazaios Hellas Hellas 2.00,00 Q
4 3 2 Gal Nevo Israel Israel 2.00,24 Q
5 5 7 Raphaël Stacchiotti Luxembourg Luxembourg 2.00,66 Q
6 3 3 Diogo Carvalho Portugal Portugal 2.00,68 Q
7 5 6 Federico Turrini Italia Italia 2.00,85 Q
8 2 3 Phillipp Forster Tyskland Tyskland 2.00,89 Q
9 3 6 Max Litchfield Storbritannia Storbritannia 2.01,13 Q
10 5 4 Daniel Wallace Storbritannia Storbritannia 2.01,28 Q
11 4 7 Alexander Osipenko Russland Russland 2.01,49 Q
11 5 5 Eduardo Solaeche Spania Spania 2.01,49 Q
13 3 0 Benjámin Grátz Ungarn Ungarn 2.01,51 Q
14 3 8 Pavel Janeček Tsjekkia Tsjekkia 2.01,72 Q
14 4 3 Ieuan Lloyd Storbritannia Storbritannia 2.01,72
16 2 9 Petter Fredriksson Sverige Sverige 2.01,84 Q
17 4 8 Jakub Maly Østerrike Østerrike 2.01,97 Q
18 2 6 Alpkan Örnek Tyrkia Tyrkia 2.01,99 Q
19 4 4 Marcin Tarczyński Polen Polen 2.02,09
20 3 7 Ganesh Pedurand Frankrike Frankrike 2.02,12
20 5 0 Gabriel Lopes Portugal Portugal 2.02,12
22 5 2 Semen Makovich Russland Russland 2.02,20
23 5 3 Jeremy Desplanches Sveits Sveits 2.02,43
24 3 1 Etay Gurevich Israel Israel 2.02,51
25 4 1 Sebastian Steffan Østerrike Østerrike 2.02,89
26 4 9 Heiko Gigler Østerrike Østerrike 2.02,92
27 5 1 Kevin Wedel Tyskland Tyskland 2.03,00
28 2 2 Marcin Tarczyński Polen Polen 2.03,06
29 2 5 Viktor Bromer Danmark Danmark 2.03,07
30 5 8 Andrey Zhilkin Russland Russland 2.03,32
31 4 0 Martin Liivamägi Estland Estland 2.03,37
32 2 1 Marko Blaževski Nord-Makedonia Makedonia 2.03,66
33 2 7 Christoph Meier Liechtenstein Liechtenstein 2.03,95
34 3 9 Sindri Jakobsson Norge Norge 2.04,07
35 5 9 Povilas Strazdas Litauen Litauen 2.04,11
36 2 8 Tomas Veloso Portugal Portugal 2.05,74
37 1 5 Nikola Dimitrov Bulgaria Bulgaria 2.05,95
38 2 0 Pavol Jelenák Slovakia Slovakia 2.06,03
39 2 4 Ergecan Gezmiş Tyrkia Tyrkia 2.06,18
40 1 3 Irakli Bolkvadze Georgia Georgia 2.06,55
41 1 4 Luca Pfyffer Sveits Sveits 2.06,69
42 1 7 Osvald Nitski Estland Estland 2.06,71
43 1 2 Silver Hein Estland Estland 2.08,64
44 1 6 Alvi Hjelm Færøyene Færøyene 2.10,32
- 4 5 Yakov Toumarkin Israel Israel DNS
- 4 6 Duncan Scott Storbritannia Storbritannia DNS

Semifinaler[rediger | rediger kilde]

Semifinalene ble avholdt den 17. mai fra kl. 18.50 lokal tid.[4]

Semifinale 1[rediger | rediger kilde]

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 4 Andreas Vazaios Hellas Hellas 1.58,47 Q
2 3 Federico Turrini Italia Italia 2.00,57 Q
3 5 Raphaël Stacchiotti Luxembourg Luxembourg 2.00,72 Q
4 6 Max Litchfield Storbritannia Storbritannia 2.00,86 Q
5 7 Benjámin Grátz Ungarn Ungarn 2.00,90
6 2 Eduardo Solaeche Spania Spania 2.01,74
7 1 Petter Fredriksson Sverige Sverige 2.02,37
8 8 Alpkan Örnek Tyrkia Tyrkia 2.02,74

Semifinale 2[rediger | rediger kilde]

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 4 Alexis Santos Portugal Portugal 1.59,93 Q
2 3 Diogo Carvalho Portugal Portugal 2.00,07 Q
3 5 Gal Nevo Israel Israel 2.00,32 Q
4 2 Daniel Wallace Storbritannia Storbritannia 2.00,74 Q
5 7 Alexander Osipenko Russland Russland 2.01,13
6 6 Phillipp Forster Tyskland Tyskland 2.01,17
7 1 Pavel Janeček Tsjekkia Tsjekkia 2.02,37
8 8 Jakub Maly Østerrike Østerrike 2.02,55

Finale[rediger | rediger kilde]

Finalen ble avholdt den 18. mai kl. 19.26 lokal tid.[5]

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Kommentarer
Gull 1 4 Andreas Vazaios Hellas Hellas 1.58,18
Sølv 2 6 Gal Nevo Israel Israel 1.59,69
Bronse 3 5 Alexis Santos Portugal Portugal 1.59,76
4 2 Federico Turrini Italia Italia 2.00,28
5 3 Diogo Carvalho Portugal Portugal 2.00,29
6 7 Raphaël Stacchiotti Luxembourg Luxembourg 2.00,56
7 8 Max Litchfield Storbritannia Storbritannia 2.00,71
8 1 Daniel Wallace Storbritannia Storbritannia 2.00,92

Referanser[rediger | rediger kilde]