Take Me Home Tonight
| Take Me Home Tonight | |||
|---|---|---|---|
| Nasjonalitet | USA | ||
| Språk | Engelsk | ||
| Sjanger | Romantisk dramakomedie | ||
| Regissør | Michael Dowse | ||
| Produsent | Susan Bowen Ryan Kavanaugh James Whitaker |
||
| Manus | Jackie Filgo Jeff Filgo |
||
| Medvirkende | Topher Grace Anna Faris Dan Fogler Teresa Palmer |
||
| Musikk | Trevor Horn | ||
| Sjeffotograf | Terry Stacey | ||
| Filmselskap | Imagine Entertainment | ||
| Utgivelsesår | 2011 | ||
| Filmformat | 2,35:1 | ||
| Lengde | 94 min | ||
| IMDb-profil | |||
Take Me Home Tonight er en amerikansk romantisk dramakomedie fra 2011. Filmen er regissert av Michael Dowse, og har Topher Grace, Anna Faris, Dan Fogler og Teresa Palmer i hovedrollene.
Innhold |
Handling [rediger]
Vi er i Los Angeles i 1988. Matt Franklin (Topher Grace) er en intelligent ung mann med en lysende fremtid etter å ha gått ut av high school og college med toppkarakterer. Det er bare ett problem: han bor fremdeles hjemme, jobber i den lokale videosjappa og har ingen anelse om hva han skal gjøre i livet, til hans fars (Michael Biehn) store fortvilelse. Hans tvillingsøster Wendy (Anna Faris) planlegger å flytte inn med high school-kjæresten sin, men lurer også på om han er riktig for henne. Hun har også søkt om å gå på Cambridge University i England, men er usikker på om hun vil dra.
Men når Matts gamle high school-besettelse Tori Frederking (Teresa Palmer) kommer inn i sjappa, begynner det å skje ting. Matt samler opp alt motet han har til å spørre henne om hun har lyst til å gå på Labor Day-festen som Wendys kjæreste (Chris Pratt) arrangerer hvert år. Han lyver ved å si at han jobber som bankmann, for å få Toris oppmerksomhet. Hun sier ja, og Matt og hans eksentriske bestekompis Barry (Dan Fogler) begynner å legge opp gale planer for å oppnå det uoppnåelige: å få Tori på kroken.
De ankommer festen, og den ser ut til å starte bra for alle parter; Matt sjarmerer Tori i senk, Wendy blir spurt av kjæresten om hun vil gifte seg med ham, og Barry er i en tåkete tilstand av kokain mens han prøver å dra damer. Men idyllen holder på å sprekke når både Matt og Wendy må møte seg selv i døra og hver for seg vurdere om de gjør de riktige tingene for å nå drømmene sine.
Rolleliste [rediger]
| Rolle | Skuespiller |
|---|---|
| Matt Franklin | Topher Grace |
| Wendy Franklin | Anna Faris |
| Barry Nathan | Dan Fogler |
| Tori Frederking | Teresa Palmer |
| Kyle Masterson | Chris Pratt |
| Bill Franklin | Michael Biehn |
| Libby Franklin | Jeanie Hackett |
| Shelly | Lucy Punch |
| Ashley | Michelle Trachtenberg |
| Carlos | Demetri Martin |
| Pete Bering | Michael Ian Black |
| Mike | Bob Odenkirk |
| Trish Anderson | Angie Everhart |
| Benji | Jay Jablonski |
| Bryce | Edwin Hodge |
| Ally | Candace Kroslak |
| Beth | Nathalie Kelley |
| Broder | Wade Allain-Marcus |
| Tyler 'Dance Machine' Jones | Robert Hoffman |
Trivia [rediger]
- Topher Grace er en stor fan av The Terminator (1984) og Aliens (1986), filmene Michael Biehn slo igjennom i. Grace ringte selv Biehn for å tilby ham rollen som faren hans.
- Anna Faris og Chris Pratt, som spiller kjærester i filmen, er gift i det virkelige liv.
- Filmingen startet så tidlig som i 2007, men den store dopbruken til karakterene i filmen utsatte den i hele fire år. Topher Grace og regissør Michael Dowse ville "gjøre noe som gjorde at filmen føltes som at den faktisk var laget på 80-tallet", og de bestemte seg for at det ikke ville være en ordentlig 80-tallsfilm uten dopbruk. Dette gjorde at studioene nølte med å plukke den opp. Til slutt var det Ron Howard og Brian Grazer i Imagine Entertainment som reddet filmen. De var så bestemte på å få den ut i livet at de ifølge Grace "puttet ting tilbake i filmen i stedet for å kutte det ut."