Mal:JSTOR

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk
Dokumentasjonsikon Maldokumentasjon[vis] [rediger] [historikk] [oppdater]

Lager en lenke til en JSTOR-artikkel eller journal bestemt av en gitt parameter. Hovedhensikten er å bruke den som en del av et id-alternativ i en {{cite journal}}-referanse.

Eksempler[rediger | rediger kilde]

For å referere til en enkelt artikkel, er den foretrukne metoden å bruke tallet fra den stabile url-en (f.eks. http://www.jstor.org/stable/3562296). Denne kan finnes for en hvilken som helst artikkel under lenken Item Information:

{{JSTOR|3562296}}

som gir JSTOR 3562296. Alternativt er det mulig å bruke Serial Item and Contribution Identifier, disse har imidlertid en tendens til å være veldig lange og ubekvemme:

{{JSTOR|sici=0093-0334(198907/08)19:4<C19:AALWAOT>2.0.CO;2-B}}

og resulterer i JSTOR SICI 0093-0334(198907/08)19:4<C19:AALWAOT>2.0.CO;2-B. For å referere til selve journalen, bruk ISSN-nummeret:

{{JSTOR|issn=00930334}}

som resulterer i JSTOR ISSN 00930334.

Eksempler med siteringsmaler[rediger | rediger kilde]

For å sitere en artikkel om Fermats siste teorem i en journal og lenke den til dens JSTOR-oppføring:

{{cite journal
  | last = Wiles
  | first =  Andrew
  | authorlink = Andrew Wiles
  | title = Modular elliptic curves and Fermat's Last Theorem
  | journal = [[Annals of Mathematics]]
  | volume = 141
  | year = 1995
  | issue = 3
  | pages = 443–551
  | jstor = 2118559
  | mr = 96d:11071
  | zbl = 0823.11029
}}

Den resulterende formaterte siteringen:

Wiles, Andrew (1995). «Modular elliptic curves and Fermat's Last Theorem». Annals of Mathematics, 141 (3), s. 443–551. JSTOR 2118559. MR 96d:11071. Zbl 0823.11029. 

På samme måte,

{{citation
  | last = Wiles
  | first =  Andrew
  | authorlink = Andrew Wiles
  | title = Modular elliptic curves and Fermat's Last Theorem
  | journal = [[Annals of Mathematics]]
  | volume = 141
  | year = 1995
  | issue = 3
  | pages = 443–551
  | jstor = 2118559
  | mr = 96d:11071
  | zbl = 0823.11029
}}

gir

Wiles, Andrew (1995), «Modular elliptic curves and Fermat's Last Theorem», Annals of Mathematics 141 (3): 443–551, JSTOR 2118559, MR 96d:11071, Zbl 0823.11029