Ungdomsmesterskapet i friidrett 2012
Ungdomsmesterskapet i friidrett 2012 var et uoffisielt norgesmesterskap i friidrett for ungdom i alderen 15 til 19 år. Det ble arrangert på Ravnanger Idrettspark på Askøy 31. august – 2. september. Arrangør var Ask IL.
Resultater[rediger | rediger kilde]
Jenter 15 år[rediger | rediger kilde]
Øvelse | Vinner | Andreplass | Tredjeplass | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Alice Ulla Berg | Ålesunds FIK | 12,66 | Maren Møllerud Hauen | FIK Ren-Eng | 12,80 | Grace Ogoti | Nesbyen IL | 12,81 |
200 meter | Alice Ulla Berg | Ålesunds FIK | 25,66 | Maren Møllerud Hauen | FIK Ren-Eng | 26,34 | Jenny Marie Labråten | IL Tyrving | 26,47 |
800 meter | Amalie Manshaus Sæten | Kristiansands IF | 2,20,77 | Emilie Larsen | FIK Orion | 2,22,60 | Kristine Gundersen | Børsa IL | 2,23,97 |
2000 meter | Amalie Manshaus Sæten | Kristiansands IF | 7,00,44 | Linn-Kristine Bloch Børke | Trondheim Friidrett | 7,02,43 | Stina Meinicke | IL Jutul | 7,04,16 |
80 m hekk | Oda Mohus | IL Runar | 12,27 | Jasmin Søderlund | Fredrikstad IF | 12,75 | Synnøve Bjørgo Adam | Fagernes IL | 12,84 |
300 m hekk | Nora Kollerød Wold | Fredrikstad IF | 45,36 | Oda Mohus | IL Runar | 45,98 | Emilie Berge | Iveland IL | 47,65 |
1500 m hinder | Anna Serine Røssland | IL Gneist | 5,25,81 | Clara Sagnes Wågan | Namsen FIF | 5,39,31 | Kristin Helland-Hansen | IL Tyrving | 5,39,66 |
2000 m kappgang | Sigrid Setsaas Hoven | Selbu IL | 10,46,30 | Lida Jordal Aase | TIF Viking | 11,39,77 | Marthe Johanne Mehus | Stord IL | 13,33,93 |
Høyde | Malin Engan Wiseth | Børsa IL | 1,68 | Elise Nedberg | IL Sandvin | 1,62 | Kari Strømhaug | IL Tyrving | 1,57 |
Stav | Kari Strømhaug | IL Tyrving | 3,21 | Tiril Malm Sunde | Moelven IL | 2,81 | Karoline Weea Johansen | Moelven IL | 2,81 |
Lengde | Grace Ogoti | Nesbyen IL | 5,10 | Emilie Berge | Iveland IL | 5,06 | Synnøve Bjørgo Adam | Fagernes IL | 5,03 |
Tresteg | Malin Engan Wiseth | Børsa IL | 11,54 | Anna Eikebrokk | IL Tyrving | 10,88 | Emilie Berge | Iveland IL | 10,62 |
Kule | Birgith Kolstad Åsegg | Namdalseid IL | 11,94 | Beatrice Nedberge Llano | Laksevåg TIL | 11,44 | Anette Sollien Nicolaisen | Horten FIK | 11,04 |
Diskos | Beatrice Nedberge Llano | Laksevåg TIL | 37,77 | Anette Sollien Nicolaisen | Horten FIK | 31,39 | Marit Stensåsen | Løten Friidrett | 30,91 |
Slegge | Beatrice Nedberge Llano | Laksevåg TIL | 55,33 | Elisabeth Storsveen | Holum IL | 38,96 | Karoline Weea Johansen | Moelven IL | 37,46 |
Spyd | Mia Erika Johansen | Ski IL | 39,51 | Mali Ingeborg Vollan Marstad | Selbu IL | 38,82 | Ane Rosseland Johansen | Lye IL | 37,17 |
Jenter 16 år[rediger | rediger kilde]
Øvelse | Vinner | Andreplass | Tredjeplass | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Naomi Van den Broeck | TIL Hovding | 12,14 | Vilde Gjesbakk | Rana FIK | 12,36 | Signe Onstad Sævareid | Asker Skiklubb | 12,36 |
200 meter | Naomi Van den Broeck | TIL Hovding | 25,07 | Runa Opheim | Selsbakk IF | 25,43 | Signe Onstad Sævareid | Asker Skiklubb | 25,54 |
800 meter | Elisabeth Angell Bergh | Haugesund IL | 2,20,45 | Irene Johansen | Sørum IL | 2,20,69 | Marthe Olsen | Selsbakk IF | 2,21,50 |
3000 meter | Elisabeth Angell Bergh | Haugesund IL | 10,25,58 | Marthe Olsen | Selsbakk IF | 10,26,13 | Irene Johansen | Sørum IL | 10,26,76 |
80 m hekk | Ida Planke Berg | IL Tyrving | 12,25 | Johanne Eline Larsen | Urædd | 12,47 | Hanne Andve | IK Våg | 12,62 |
300 m hekk | Runa Opheim | Selsbakk IF | 44,55 | Hanne Andve | IK Våg | 45,08 | Caroline Fleischer | Oppegård IL | 45,65 |
1500 m hinder | Marthe Olsen | Selsbakk IF | 5,14,77 | Ida Holtskog | IF Herkules | 5,18,45 | Mari Aarskog Nesse | Stord IL | 5,25,34 |
Høyde | Caroline Fleischer | Oppegård IL | 1,65 | Elin Dale | IF Herkules | 1,63 | Jenny Nyborg | Steinkjer FIK | 1,61 |
Stav | Johanne Eline Larsen | Urædd | 3,21 | Katarina Fallsen | Moelven IL | 2,81 | bare to deltakere | ||
Lengde | Sofie Olsholt | IL Tyrving | 5,22 | Jenny Nyborg | Steinkjer FIK | 5,21 | Caroline Fleischer | Oppegård IL | 5,13 |
Tresteg | Monika Benserud | IL Gneist | 11,44 | Sofie Olsholt | IL Tyrving | 11,39 | Julie Gaustad | IL i BUL | 11,23 |
Kule | Helene Sofie Ingvaldsen | IL Norna-Salhus | 14,13 | Vanessa Sunde Hoel | Gloppen FIL | 14,11 | Matilde Roe | FRI IL | 13,53 |
Diskos | Matilde Roe | FRI IL | 40,63 | Helene Sofie Ingvaldsen | IL Norna-Salhus | 38,72 | Elise Sanden Kvisgaard | IL Norna-Salhus | 33,08 |
Slegge | Helene Sofie Ingvaldsen | IL Norna-Salhus | 54,60 | Elise Sanden Kvisgaard | IL Norna-Salhus | 40,86 | Kari Markussen | Moss IL | 31,96 |
Spyd | Marie-Therese Obst | Moss IL | 49.55 | Rebekka Engen | IL i BUL | 40.01 | Dina Storvik | Nittedal IL | 33.97 |
Jenter 17 år[rediger | rediger kilde]
Øvelse | Vinner | Andreplass | Tredjeplass | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Nadia Akpana Assa | IL i BUL | 12,31 | Sidsel Bjørgo Adam | Fagernes IL | 12,51 | Elise Una Mikkelsen | Bjarg IL | 12,77 |
200 meter | Eline Netland | Sandnes IL | 26,25 | Susanne Sofie Olsen | Fredrikstad IF | 26,86 | Monica Skretting | SK Snøgg | 26,95 |
400 meter | Eline Netland | Sandnes IL | 59,58 | Aurora Dybedokken | IL Tyrving | 1,00,08 | Ane Bakken Hodt | IF Hellas | 1,00,46 |
800 meter | Aurora Dybedokken | IL Tyrving | 2,11,99 | Ida Elise Nymoen Eltervaag | Skjalg IL | 2,12,33 | Ane Bakken Hodt | IF Hellas | 2,15,01 |
3000 meter | Ida Meli Narbuvoll | FIK Ren-Eng | 9,46,68 | Aurora Dybedokken | IL Tyrving | 9,49,15 | Heidi Mårtensson | Modum FIK | 10,09,78 |
100 m hekk | Mari Forbord Anderssen | Kristiansands IF | 14,26 | Anne Engen Andersen | Frol IL | 14,27 | Sidsel Bjørgo Adam | Fagernes IL | 14,52 |
300 m hekk | Eline Netland | Sandnes IL | 45,91 | Sigrid Semmingsen | IL i BUL Tromsø | 48,24 | Kristine Rabe Skarstein | IL Norna-Salhus | 50,29 |
2000 m hinder | Heidi Mårtensson | Modum FIK | 7,29,60 | Julie Strøm | Laksevåg TIL | 8,11,29 | Stine Nes Mæland | IL Norna-Salhus | 8,54,71 |
Høyde | Anne Engen Andersenn | Frol IL | 1,62 | Ellinor Maurstad | FIK Orion | 1,55 | Sigrid Skjelstad | Stjørdal FIK | 1,51 |
Stav | Paula Nedberge Llano | Laksevåg TIL | 3,81 | Malin Vik Gregor | FIK Orion | 3,46 | Marianne Benserud | IL Gneist | 3,31 |
Lengde | Nadia Akpana Assa | IL i BUL | 5,68 | Anne Engen Andersen | Frol IL | 5,57 | Karoline Klemp Petersen | IL i BUL | 5,45 |
Tresteg | Karoline Klemp Petersen | IL i BUL | 11,68 | Mari Cecilie Hansen | Ås IL | 10,99 | Mai Brit Berge | Iveland IL | 10,94 |
Kule | Mona Ekroll Jaidi | IL Norna-Salhus | 11,67 | Kine Terese Skarland | Overhalla IL | 10,51 | Sigrid Borge | Osterøy IL | 10,25 |
Diskos | Mona Ekroll Jaidi | IL Norna-Salhus | 41,27 | Kaisa Bovollen Rokne | Nittedal IL | 35,87 | Solveig Barstad Thoresen | Halden IL | 34,92 |
Slegge | Mona Ekroll Jaidi | IL Norna-Salhus | 48,85 | Marianne Skjeggenes | Aurskog-Høland FIL | 44,00 | Kristin Eide Øien | Eide IL | 42,45 |
Spyd | Sigrid Borge | Osterøy IL | 42,76 | Mona Ekroll Jaidi | IL Norna-Salhus | 40,31 | Susanne Pernille Johnsen | Minerva | 39,60 |
Jenter 18/19 år[rediger | rediger kilde]
Øvelse | Vinner | Andreplass | Tredjeplass | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Ida Bakke Hansen | IL Runar | 12,21 | Line Gjerde | Urædd | 12,21 | Christine Bjelland Jensen | Bjarg IL | 12,39 |
200 meter | Ida Bakke Hansen | IL Runar | 24,77 | Eline Breilid | Kristiansands IF | 25,64 | Agathe Holtan Wathne | FRI IL | 26,17 |
400 meter | Frida Thorsås | Urædd | 57,77 | Marlén Aakre | Fredrikstad IF | 59,63 | Veronica Undseth | IF Herkules | 1,00,22 |
800 meter | Frida Thorsås | Urædd | 2,12,39 | Veronica Undseth | IF Herkules | 2,14,09 | Solveig Onstad | Laksevåg TIL | 2,16,82 |
3000 meter | Marie Synnøve Qvale | Bøler IF | 10,36,64 | Marte Reitan | Steinkjer FIK | 10,40,27 | Rebecca Snekkenes | Tjalve IK | 11,02,11 |
100 m hekk | Line Gjerde | Urædd | 14,27 | Eline Breilid | Kristiansands IF | 14,28 | Ida Bakke Hansen | IL Runar | 14,31 |
400 m hekk | Amalie Iuel | IL Tyrving | 1,01,47 | Agathe Holtan Wathne | FRI IL | 1,03,03 | Marlén Aakre | Fredrikstad IF | 1,03,44 |
2000 m hinder | Solveig Onstad | Laksevåg TIL | 7,40,83 | bare en deltaker | |||||
2000 m kappgang | Kristiane Rygg | Hyen IL | 10,34,92 | bare en deltaker | |||||
Høyde | Martine Bye | Ogndal IL | 1,70 | Amalie Iuel | IL Tyrving | 1,68 | Annika Tollefsen | Aurskog-Høland FIL | 1,58 |
Stav | Julie Farseth Berg | IL i BUL | 3,61 | Martine Bye | Ogndal IL | 2,91 | Stine Grong Ruud | Stjørdal FIK | 2,81 |
Lengde | Eline Breilid | Kristiansands IF | 5,48 | Frida Thorsås | Urædd | 5,44 | Ingeborg Rønningen | Ski IL | 5,29 |
Tresteg | Celina Solend | Stord IL | 12,10 | Andrea Breilid | Kristiansands IF | 11,71 | Ida Marie Hjelmeland | IL Norna-Salhus | 11,46 |
Kule | Frida Thorsås | Urædd | 12,54 | Turid Aspheim | Breimsbygda IL | 10,64 | Ane Dahlen | IL Tyrving | 10,52 |
Diskos | Kristine Berge | Iveland IL | 35,63 | Frida Thorsås | Urædd | 32,79 | Julie Elders | Halden IL | 32,17 |
Slegge | Silje Stenersrød | Halden IL | 46,10 | Jeanett Therese Brurås | IL Norna-Salhus | 41,72 | Åshild Tiller | Trondheim Friidrett | 34,67 |
Spyd | Maria Børstad Jensen | Stjørdal FIK | 43,43 | Ane Dahlen | IL Tyrving | 41,41 | Frida Thorsås | Urædd | 40,59 |
Gutter 15 år[rediger | rediger kilde]
Øvelse | Vinner | Andreplass | Tredjeplass | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Abou Granli Diomandè | FIK Orion | 11,66 | Kenneth Vik Gulbrandsen | Asker Skiklubb | 11,75 | Nicolas Roppen Masters | Dimna IL | 11,78 |
200 meter | Damian Steinke | Molde Olymp | 23,57 | Abou Granli Diomandè | FIK Orion | 23,94 | Kenneth Vik Gulbrandsen | Asker Skiklubb | 23,96 |
800 meter | Abdurrahman Hir | Selsbakk IF | 2,01,28 | Lars Lunde | Stord IL | 2,03,33 | Thomas Bucher-Johannessen | IL Tyrving | 2,03,99 |
2000 meter | Lars Lunde | Stord IL | 5,43,25 | Thomas Bucher-Johannessen | IL Tyrving | 5,49,64 | Stian Øvergaard Aarvik | IL Gneist | 5,52,87 |
100 m hekk | Petter Sørum Hagen | Veldre Friidrett | 15,79 | bare en deltaker med resultat | |||||
300 m hekk | Christian Steen Orbekk | Laksevåg TIL | 42,67 | Tobias Skavnes Våge | Dimna IL | 42,83 | Sebastian Andre Haugland | Osterøy IL | 44,11 |
1500 m hinder | Lars Lunde | Stord IL | 4,32,27 | Magnar Fosbakken Lundberg | Hommelvik IL | 4,46,74 | Sondre Strøm | Laksevåg TIL | 4,50,03 |
2000 m kappgang | Vegard Nordbø | Flekkefjord IF | 12,29,29 | bare en deltaker | |||||
Høyde | Per Inge Brenno Gagnås | Børsa IL | 1,73 | Eric Menchini Pedersen | Moss IL | 1,73 | Håkon Elvsås Hovland | Moss IL | 1,71 |
Stav | Thorbjørn Vika Tholo | Bergens TF | 3,51 | bare en deltaker med gyldig resultat | |||||
Lengde | Erik Lund | Brandbu IF | 6,21 | Thomas Mardal | Sandane TIL | 6,03 | Håkon Elvsås Hovland | Moss IL | 5,93 |
Tresteg | Erik Lund | Brandbu IF | 13,23 | Simen Gjerde | IL Norna-Salhus | 12,42 | Henrik Almenningen | Fana IL | 11,93 |
Kule | Magnus Thom | Asker Skiklubb | 14,80 | Håkon Elvsås Hovland | Moss IL | 14,19 | Ådne Galguften | Overhalla IL | 13,62 |
Diskos | Thomas Mardal | Sandane TIL | 48,65 | Ådne Galguften | Overhalla IL | 42,40 | Magnus Thom | Asker Skiklubb | 36,91 |
Slegge | Thomas Mardal | Sandane TIL | 50,85 | Hans Holm | Steinkjer FIK | 43,77 | Ådne Galguften | Overhalla IL | 39,14 |
Spyd | Even Weiglin | IL Koll | 53,77 | Jarl Bernhard Bjørklund | Halden IL | 51,77 | Eirik Teien | IL Sandvin | 51,61 |
Gutter 16 år[rediger | rediger kilde]
Øvelse | Vinner | Andreplass | Tredjeplass | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Karsten Warholm | Dimna IL | 11,05 | Eric Alberto Marhaug | Bodø FIK | 11,17 | Even Meinseth | Sørild FIK | 11,22 |
200 meter | Karsten Warholm | Dimna IL | 22,15 | Eric Alberto Marhaug | Bodø FIK | 22,15 | Even Meinseth | Sørild FIK | 22,82 |
800 meter | Sondre Dingsør Skogen | Bergens TF | 1,58,58 | Sigurd Blom Breivik | IL Sandvin | 1,58,76 | Mathias Berntzen Engevik | Nittedal IL | 1,59,33 |
3000 meter | Endre Wigaard | IL i BUL | 9,04,29 | Benjamin Schøn | Tønsberg FIK | 9,07,93 | Kristoffer By Vollset | Strindheim IL | 9,09,03 |
100 m hekk | Karsten Warholm | Dimna IL | 13,61 | Eric Alberto Marhaug | Bodø FIK | 14,14 | Adrian Hovland | Nesodden IF | 14,50 |
300 m hekk | Karsten Warholm | Dimna IL | 38,64 | Sigurd Blom Breivik | IL Sandvin | 40,24 | Johannes Lerdahl | Ranheim IL | 40,63 |
1500 m hinder | Sigurd Blom Breivik | IL Sandvin | 4,37,23 | Mathias Berntzen Engevik | Nittedal IL | 4,37,49 | Sigurd Mjøen | Vollan IK | 4,44,25 |
Høyde | Karsten Warholm | Dimna IL | 2,01 | Eric Alberto Marhaug | Bodø FIK | 1,89 | Sverre Blom Breivik | IL Sandvin | 1,89 |
Stav | Jonas Bergkvist Melå | Moelven IL | 3,51 | Steinar Sollien Nicolaisen | Horten FIK | 3,21 | Jon Simen Mangseth Hilstad | Moelven IL | 3,21 |
Lengde | Karsten Warholm | Dimna IL | 7,09 | Ingar Kiplesund | Trondheim Friidrett | 6,81 | Amund Høie Sjursen | IL Gneist | 6,59 |
Tresteg | Karsten Warholm | Dimna IL | 14,24 | Ingar Kiplesund | Trondheim Friidrett | 13,26 | Marius Bull Hjeltnes | Ulvik IL | 13,23 |
Kule | Thor Olav Rosvold | Asker Skiklubb | 14,82 | Erlend Ulvestad | IL Brodd | 12,95 | Jon Nerdal | IL Norna-Salhus | 12,95 |
Diskos | Thor Olav Rosvold | Asker Skiklubb | 50,76 | Erlend Ulvestad | IL Brodd | 42,67 | Tarald Strømsnes | Ask IL | 41,33 |
Slegge | Joachim Heier | Laksevåg TIL | 53,93 | Hans Sande | IL Brodd | 53,67 | Thor Olav Rosvold | Asker Skiklubb | 45,00 |
Spyd | Jørund Løken | Stord IL | 60,64 | Benjamin Lundeby | Holum IL | 54,45 | Mikael Flekke | Oppegård IL | 49,50 |
Gutter 17 år[rediger | rediger kilde]
Øvelse | Vinner | Andreplass | Tredjeplass | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Ousman Touray | IL i BUL | 11,24 | Hans Christian Walker | IL i BUL | 11,26 | Ådne Karstad | IL Runar | 11,26 |
200 meter | Henrik Nilsen | Malvik IL | 22,40 | Joachim Sandberg | Sandnes IL | 22,42 | Ådne Karstad | IL Runar | 22,58 |
400 meter | Henrik Nilsen | Malvik IL | 50,75 | Jon Erik Nesse | Bryne FIK | 52,14 | Jørgen Elisenberg | FIK Orion | 52,57 |
800 meter | Gustav Follerås | Lillehammer IF | 1,59,38 | Jørgen Elisenberg | FIK Orion | 2,00,18 | Harald Aarskog | IL Skarphedin | 2,00,21 |
3000 meter | Gustav Follerås | Lillehammer IF | 8,57,59 | Kristian Tjørnhom | Kvinesdal IL | 9,00,02 | Ole Martin Røssland | IL Gneist | 9,02,58 |
110 m hekk | Hallbjørn Thorseth | Dimna IL | 14,88 | Simen Kjensli | IL i BUL | 14,92 | Joachim Sandberg | Sandnes IL | 15,10 |
300 m hekk | Joachim Sandberg | Sandnes IL | 38,75 | Simen Kjensli | IL i BUL | 39,38 | Hallbjørn Thorseth | Dimna IL | 39,92 |
2000 m hinder | Ole Martin Røssland | IL Gneist | 6,37,65 | Kristian Tjørnhom | Kvinesdal IL | 6,43,62 | Thomas Ryngøye | IL Norna-Salhus | 6,48,75 |
2000 m kappgang | Lars Emil Mossefinn | TIF Viking | 11,39,65 | Håvard Rosenlund | Frol IL | 15,12,80 | bare to deltakere | ||
Høyde | Martin Fagelund | IF Sturla | 1,93 | Eirik Greibrokk Dolve | FRI IL | 1,91 | Martin Trane | IL i BUL Tromsø | 1,78 |
Stav | Eirik Greibrokk Dolve | FRI IL | 4,82 | Andreas Gjesdal | IL Koll | 3,76 | Tobias Sommernes | Rana FIK | 2,81 |
Lengde | Haakon Gaukerud Høye | FIK Orion | 6,37 | Stian Løvås Aaen | FIK Orion | 6,30 | Tobias Sommernes | Rana FIK | 6,11 |
Tresteg | Martin Trane | IL i BUL Tromsø | 12,53 | Christian Kongolo | Søndre Land IL | 12,39 | bare to deltakere | ||
Kule | Sven Martin Skagestad | Loddefjord IL | 18,57 | Ola Stunes Isene | IF Sturla | 16,42 | Sondre Kolbjørnsen | IL Norna-Salhus | 13,93 |
Diskos | Sven Martin Skagestad | Loddefjord IL | 58,83 | Ola Stunes Isene | IF Sturla | 56,07 | Sondre Kolbjørnsen | IL Norna-Salhus | 44,05 |
Slegge | Markus Villanger | Ask IL | 58,62 | Sondre Kolbjørnsen | IL Norna-Salhus | 57,05 | Evald Osnes Devik | IL Brodd | 56,66 |
Spyd | Vebjørn Kaldahl Bottenvik | Bryne FIK | 63,45 | Henrik Teien | IL Sandvin | 59,20 | Sven Martin Skagestad | Loddefjord IL | 58,78 |
Gutter 18/19 år[rediger | rediger kilde]
Øvelse | Vinner | Andreplass | Tredjeplass | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Salum Ageze Kashafali | IL Norna-Salhus | 10,73 | Henrik Overvåg | Dimna IL | 10,79 | Even Pettersen | Urædd | 10,89 |
200 meter | Håkon Morken | Lillehammer IF | 21,85 | Henrik Overvåg | Dimna IL | 21,89 | Even Pettersen | Urædd | 21,94 |
400 meter | Roald Hagbart Frøskeland | Steinkjer FIK | 49,34 | Marius Bakken Støle | Sandnes IL | 49,34 | Petter Kristiansen | FIK Ren-Eng | 49,69 |
800 meter | Roald Hagbart Frøskeland | Steinkjer FIK | 1,53,45 | Elias Ottosen | Askim IF | 1,53,53 | Petter Kristiansen | FIK Ren-Eng | 1,53,58 |
3000 meter | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 8,39,81 | Sindre Løchting | FIK Orion | 8,39,98 | Jørgen Frost Bø | Ullensaker/Kisa IL | 8,44,45 |
110 m hekk | Marius Bakken Støle | Sandnes IL | 14,80 | Simen Tjelta Larsen | Skjalg IL | 15,44 | Øystein Larsen | Urædd | 15,76 |
400 m hekk | Marius Bakken Støle | Sandnes IL | 53,51 | Kristian Berg | IL i BUL | 54,83 | Martin Vikse | Laksevåg TIL | 1,02,29 |
2000 m hinder | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 5,49,65 | Erik Udø Pedersen | Holum IL | 5,57,43 | Sander Sekkingstad Terum | Aurland IL | 6,17,81 |
2000 m kappgang | Joakim Sælen | TIF Viking | 8,08,59 | Sindre Ølness | Søfteland TIL | 9,40,50 | Syver Andersen Morvik | TIF Viking | 9,58,51 |
Høyde | Eirik Haugstad | Nesodden IF | 1,94 | Jostein Andre Kvikstad | Bodø FIK | 1,92 | Sindre Gelius Eikje | Haugesund IL | 1,89 |
Stav | Daniel Hessvik Holm | Svelgen T&IF | 4,41 | Bjørn Øivind Berger | IL Pioner | 4,36 | Fredrik Weiseth | Straumsnes IL | 4,06 |
Lengde | Markus Loftås | Osterøy IL | 6,87 | Jostein Andre Kvikstad | Bodø FIK | 6,67 | Brede Solberg Stølen | Tingvoll FIK | 6,56 |
Tresteg | Markus Loftås | Osterøy IL | 13,73 | Thomas Langhelle Trefall | Fana IL | 13,71 | Thorvald Brudvik | Fredrikstad IF | 13,23 |
Kule | Jørgen Austnes | FRI IL | 15,86 | Stig Ove Dahlen Selnes | Namsen FIF | 15,25 | Øystein Larsen | Urædd | 12,31 |
Diskos | Jørgen Austnes | FRI IL | 47,08 | Sondre Øvrebø | Stord IL | 43,29 | Kjetil Røste Ringen | Brandbu IF | 41,82 |
Slegge | Jørgen Austnes | FRI IL | 67,99 | Kjetil Røste Ringen | Brandbu IF | 66,15 | Marius Rasmussen | Tønsberg FIK | 45,08 |
Spyd | Jostein Andre Kvikstad | Bodø FIK | 58,88 | Gardar Johann Fridriksson | Fredrikstad IF | 57,98 | Kim Daniel Berget | SK Snøgg | 56,13 |
1000 meter stafett[rediger | rediger kilde]
Klasse | Vinner | Andreplass | Tredjeplass | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
J15/16 | Ida Planke Berg Jenny Marie Labråten Sofie Olsholt Ingvild Drabløs |
IL Tyrving | 2,23,33 | Ingrid Gloppen Ytrehus Mari Forbord Anderssen Veslemøy Kollstad Amalie Manshaus Sæten |
Kristiansands IF | 2,24,97 | Gro Haarberg Nordskog Ingrid Verpe Elisabeth Angell Bergh Anna Sofie Førre |
Haugesund IL | 2,26,65 |
J17/19 | Susanne Sofie Olsen Madelen Andersen Nora Kollerød Wold Marlén Aakre |
Fredrikstad IF | 2,19,59 | Ellen Kristine Ellertsen Signe Onstad Sævareid Marie Fostvedt Sofie Myhre Holmenes |
Asker Skiklubb | 2,20,63 | Ane Dahlen Mina Marie Anglero Aurora Dybedokken Amalie Iuel |
IL Tyrving | 2,20,68 |
G15/16 | Vemund Lenschow Thomas Karlsnes Eivind Hvistendahl Haavard Olav Herness Lien |
IL Tyrving | 2,05,02 | Yobe Najar Adrian Hovland Knut Joachim Berglyd Grunde Myhrer |
IL i BUL | 2,05,74 | Jonas Haarberg Bolgen Henrik Huser Marius Mellum Markus Einan |
Ullensaker/Kisa IL | 2,06,63 |
G17/19 | Hallbjørn Hasund Thorseth Henrik Overvåg Karsten Warholm Martin Haddal Sæther |
Dimna IL | 1,58,67 | Samuel Gyedu-Nkuah Ousman Touray Eirik Haugstad Kristian Berg |
IL i BUL | 1,59,55 | Endre Eikenes Røsaker Simen Sigurdsen Snorre Holtan Løken Torbjørn Fossum Heldal |
IF Herkules | 1,59,90 |
Kilder[rediger | rediger kilde]
Autoritetsdata