Verdenscupen i skihopping 2018/19

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

Verdenscupen i skihopping 2018/19 ble organisert av Det internasjonale skiforbundet (FIS). Mennenes sesong startet i Wisła 16. november 2018 og ble avsluttet i Planica 24. mars 2019. Kvinnenes sesong startet på Lillehammer 29. november 2018, og ble avsluttet i Tsjajkovskij 24. mars 2019.[1]

Menn[rediger | rediger kilde]

Kalender[rediger | rediger kilde]

LH – Storbakke / FH – Skiflyvning
Nr. Sesong Dato Sted Bakke Øvelse 1.-plass 2.-plass 3.-plass Sammenlagtleder Ref.
948 1 18. november 2018   Polen Wisła Malinka HS134 (kveld) LH 675 Russland Jevgenij Klimov Tyskland Stephan Leyhe Japan Ryōyū Kobayashi Russland Jevgenij Klimov [2]
949 2 24. november 2018   Finland Ruka Rukatunturi HS142 (kveld)[Note 1] LH 676 Japan Ryōyū Kobayashi Polen Kamil Stoch Polen Piotr Żyła Japan Ryōyū Kobayashi [3]
950 3 25. november 2018   Finland Ruka Rukatunturi HS142 (kveld) LH 677 Japan Ryōyū Kobayashi Tyskland Andreas Wellinger Polen Kamil Stoch [4]
951 4 1. desember 2018   Russland Nizjnij Tagil Tramplin Stork HS134 (kveld) LH 678 Norge Johann André Forfang Polen Piotr Żyła Japan Ryōyū Kobayashi [5]
952 5 2. desember 2018   Russland Nizjnij Tagil Tramplin Stork HS134 (kveld) LH 679 Japan Ryōyū Kobayashi Norge Johann André Forfang Polen Piotr Żyła [6]
9. desember 2018   Tyskland Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 (kveld) LH Avlyst pga. regn og mildvær, flyttet til Oberstdorf[7]
953 6 15. desember 2018   Sveits Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS140 (kveld) LH 680 Tyskland Karl Geiger Polen Piotr Żyła Østerrike Daniel Huber [8]
954 7 16. desember 2018   Sveits Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS140 LH 681 Japan Ryōyū Kobayashi Polen Piotr Żyła Polen Kamil Stoch [9]
955 8 30. desember 2018   Tyskland Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 (kveld) LH 682 Japan Ryōyū Kobayashi Tyskland Markus Eisenbichler Østerrike Stefan Kraft Japan Ryōyū Kobayashi
956 9 1. januar 2019   Tyskland Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 LH 683 Japan Ryōyū Kobayashi Tyskland Markus Eisenbichler Polen Dawid Kubacki
957 10 4. januar 2019   Østerrike Innsbruck Bergiselschanze HS130 LH 684 Japan Ryōyū Kobayashi Østerrike Stefan Kraft Norge Andreas Stjernen
958 11 6. januar 2019   Østerrike Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 (kveld) LH 685 Japan Ryōyū Kobayashi Polen Dawid Kubacki Østerrike Stefan Kraft
Hoppuka 2018/19 (30. desember 2018—6. januar 2019) Japan Ryōyū Kobayashi Tyskland Markus Eisenbichler Tyskland Stephan Leyhe
959 12 13. januar 2019   Italia Val di Fiemme Trampolino Giuseppe dal Ben HS135[Note 2] LH 686 Japan Ryōyū Kobayashi Polen Dawid Kubacki Polen Kamil Stoch Japan Ryōyū Kobayashi
960 13 14. januar 2019   Italia Val di Fiemme Trampolino Giuseppe dal Ben HS135[Note 2] LH 687 Polen Dawid Kubacki Østerrike Stefan Kraft Polen Kamil Stoch
961 14 20. januar 2019   Polen Zakopane Wielka Krokiew HS140 (kveld) LH 688 Østerrike Stefan Kraft Norge Robert Johansson Japan Yukiya Satō
962 15 26. januar 2019   Japan Sapporo Okurayama-bakken HS137 (kveld) LH 689 Østerrike Stefan Kraft Polen Kamil Stoch Norge Robert Johansson
963 16 27. januar 2019   Japan Sapporo Okurayama-bakken HS137 LH 690 Østerrike Stefan Kraft Slovenia Timi Zajc Japan Ryōyū Kobayashi
964 17 1. februar 2019   Tyskland Oberstdorf Heini-Klopfer-Skiflugschanze HS235[Note 3] FH 120 Slovenia Timi Zajc Polen Dawid Kubacki Tyskland Markus Eisenbichler
965 18 2. februar 2019   Tyskland Oberstdorf Heini-Klopfer-Skiflugschanze HS235 FH 121 Japan Ryōyū Kobayashi Tyskland Markus Eisenbichler Østerrike Stefan Kraft
966 19 3. februar 2019   Tyskland Oberstdorf Heini-Klopfer-Skiflugschanze HS235 FH 122 Polen Kamil Stoch Russland Jevgenij Klimov Polen Dawid Kubacki [10]
967 20 10. februar 2019   Finland Lahtis Salpausselkä HS130 LH 691 Polen Kamil Stoch Japan Ryōyū Kobayashi Norge Robert Johansson
kvalifisering 15. februar 2019   Tyskland Willingen Mühlenkopfschanze HS145 (kveld) LH ___ Tyskland Markus Eisenbichler Polen Piotr Żyła Østerrike Stefan Kraft kvalifisering
968 21 16. februar 2019   Tyskland Willingen Mühlenkopfschanze HS145 (kveld) LH 692 Tyskland Karl Geiger Polen Kamil Stoch Japan Ryōyū Kobayashi Japan Ryōyū Kobayashi
969 22 17. februar 2019   Tyskland Willingen Mühlenkopfschanze HS145 LH 693 Japan Ryōyū Kobayashi Tyskland Markus Eisenbichler Polen Piotr Żyła
Willingen Five 2019 (15.–17. februar) Japan Ryōyū Kobayashi Polen Piotr Żyła Tyskland Karl Geiger
kvalifisering 8. mars 2019   Norge Oslo Holmenkollbakken HS134 (kveld) LH ___ Norge Robert Johansson Polen Kamil Stoch Slovenia Timi Zajc kvalifisering
lagkonkurranse 9. mars 2019   Norge Oslo Holmenkollbakken HS134 LH ___ Norge Robert Johansson Japan Ryōyū Kobayashi Tyskland Markus Eisenbichler lagresultater
970 23 10. mars 2019   Norge Oslo Holmenkollbakken HS134 LH 694 Norge Robert Johansson Østerrike Stefan Kraft Slovenia Peter Prevc Japan Ryōyū Kobayashi
kvalifisering 11. mars 2019   Norge Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 (kveld) LH ___ Japan Junshirō Kobayashi Japan Ryōyū Kobayashi Norge Johann André Forfang kvalifisering
971 24 12. mars 2019   Norge Lillehammer Lysgårdsbakken HS140 (kveld) LH 695 Østerrike Stefan Kraft Norge Robert Johansson Japan Ryōyū Kobayashi Japan Ryōyū Kobayashi
kvalifisering 13. mars 2019   Norge Trondheim Granåsen HS140 (kveld) LH ___ Østerrike Stefan Kraft Japan Ryōyū Kobayashi Polen Dawid Kubacki kvalifisering
972 25 14. mars 2019   Norge Trondheim Granåsen HS140 (kveld) LH 696 Japan Ryōyū Kobayashi Norge Andreas Stjernen Østerrike Stefan Kraft Japan Ryōyū Kobayashi
kvalifisering 15. mars 2019   Norge Vikersund Vikersundbakken HS240 (kveld) FH ___ Japan Ryōyū Kobayashi Østerrike Stefan Kraft Tyskland Markus Eisenbichler kvalifisering
lagkonkurranse 16. mars 2019   Norge Vikersund Vikersundbakken HS240 (kveld) LH ___ Slovenia Domen Prevc Østerrike Stefan Kraft Japan Ryōyū Kobayashi lagresultater
973 26 17. mars 2019   Norge Vikersund Vikersundbakken HS240 FH 123 Slovenia Domen Prevc Japan Ryōyū Kobayashi Østerrike Stefan Kraft Japan Ryōyū Kobayashi
Raw Air 2019 (9.–18. mars) Japan Ryōyū Kobayashi Østerrike Stefan Kraft Norge Robert Johansson
974 27 22. mars 2019   Slovenia Planica Letalnica bratov Gorišek HS240 FH 124 Tyskland Markus Eisenbichler Japan Ryōyū Kobayashi Polen Piotr Żyła Japan Ryōyū Kobayashi
975 28 24. mars 2019   Slovenia Planica Letalnica bratov Gorišek HS240 FH 125 Japan Ryōyū Kobayashi Slovenia Domen Prevc Tyskland Markus Eisenbichler

Lag menn[rediger | rediger kilde]

Nr. Sesong Dato Sted Bakke Øvelse 1.-plass 2.-plass 3.-plass Sammenlagtleder Ref.
96 1 17. november 2018   Polen Wisła Malinka HS134 (kveld) LH 073 Polen Polen
Tyskland Tyskland
Østerrike Østerrike
Polen Polen [11]
97 2 8. desember 2018   Tyskland Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 (kveld) LH 074 Avlyst pga. regn og mildvær, flyttet til Willingen [7]
98 3 19. januar 2019   Polen Zakopane Wielka Krokiew HS140 (kveld) LH 075 Tyskland Tyskland
Østerrike Østerrike
Polen Polen
Polen Polen [12]
99 4 9. februar 2019   Finland Lahtis Salpausselkä HS130 (kveld) LH 076 Østerrike Østerrike
Tyskland Tyskland
Japan Japan
100 5 15. februar 2019   Tyskland Willingen Mühlenkopfschanze HS145 (kveld)[Note 4] LH 077 Polen Polen
Tyskland Tyskland
Slovenia Slovenia
100 6 9. mars 2019   Norge Oslo Holmenkollbakken HS134 LH 078 Norge Norge
Japan Japan
Østerrike Østerrike
Polen Polen
101 7 16. mars 2019   Norge Vikersund Vikersundbakken HS240 (kveld) FH 022 Slovenia Slovenia
Tyskland Tyskland
Østerrike Østerrike
102 8 23. mars 2019   Slovenia Planica Letalnica bratov Gorišek HS240 FH 023 Polen Polen
Tyskland Tyskland
Slovenia Slovenia
Polen Polen

Verdenscupstilling[rediger | rediger kilde]

Oversikten viser de 10 beste utøverne, i tillegg til de øvrige norske plasseringene.

Sammenlagt
# Navn Poeng
1. Japan Ryōyū Kobayashi (JPN) 2085
2. Østerrike Stefan Kraft (AUT) 1349
3. Polen Kamil Stoch (POL) 1288
4. Polen Piotr Żyła (POL) 1131
5. Polen Dawid Kubacki (POL) 988
6. Norge Robert Johansson (NOR) 974
7. Tyskland Markus Eisenbichler (GER) 937
8. Norge Johann André Forfang (NOR) 892
9. Slovenia Timi Zajc (SLO) 833
10. Tyskland Karl Geiger (GER) 765
··· ··· ···
15. Norge Halvor Egner Granerud (NOR) 422
19. Norge Andreas Stjernen (NOR) 335
35. Norge Daniel-André Tande (NOR) 106
36. Norge Anders Fannemel (NOR) 103
41. Norge Robin Pedersen (NOR) 54
44. Norge Marius Lindvik (NOR) 49
67. Norge Thomas Aasen Markeng (NOR) 4
Nasjonscupen
# Nasjon Poeng
1. Polen Polen 6083
2. Tyskland Tyskland 5650
3. Japan Japan 4813
4. Østerrike Østerrike 4530
5. Norge Norge 3943
6. Slovenia Slovenia 3736
7. Sveits Sveits 1467
8. Tsjekkia Tsjekkia 1056
9. Russland Russland 867
10. Finland Finland 396

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Kalender[rediger | rediger kilde]

LH – Storbakke; NH – Normalbakke
Nr. Sesong Dato Sted Bakke Øvelse 1.-plass 2.-plass 3.-plass Sammenlagtleder Ref.
112 1 30. november 2018   Norge Lillehammer Lysgårdsbakkene HS98 (kveld) NH 102 Tyskland Juliane Seyfarth Norge Maren Lundby Japan Sara Takanashi Tyskland Juliane Seyfarth [13]
113 2 1. desember 2018   Norge Lillehammer Lysgårdsbakkene HS98 (kveld) NH 103 Russland Lidija Jakovleva Norge Maren Lundby Slovenia Ema Klinec Norge Maren Lundby [14]
114 3 2. desember 2018   Norge Lillehammer Lysgårdsbakkene HS140 LH 011 Tyskland Katharina Althaus Tyskland Ramona Straub Østerrike Daniela Iraschko-Stolz Tyskland Katharina Althaus [15]
Lillehammer Triple 2018 (30. november–2. desember) Tyskland Katharina Althaus Tyskland Juliane Seyfarth Tyskland Ramona Straub
115 4 9. desember 2018   Tyskland Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 LH 012 Avlyst pga. regn og mildvær[7]
116 5 15. desember 2018   Frankrike Prémanon Les Tuffes HS90 NH 104 Tyskland Katharina Althaus Japan Sara Takanashi Slovenia Ema Klinec Tyskland Katharina Althaus [16]
117 6 16. desember 2018   Frankrike Prémanon Les Tuffes HS90 NH 105 Tyskland Katharina Althaus Norge Maren Lundby Japan Sara Takanashi [17]
118 7 12. januar 2019   Japan Sapporo Ōkurayama-bakken HS137 (kveld) LH 013 Østerrike Daniela Iraschko-Stolz Tyskland Juliane Seyfarth Norge Maren Lundby [18]
119 8 13. januar 2019   Japan Sapporo Ōkurayama-bakken HS137 LH 014 Norge Maren Lundby Tyskland Katharina Althaus Tyskland Juliane Seyfarth [19]
120 9 18. januar 2019   Japan Zaō Yamagatabakken HS102 (kveld) NH 106 Østerrike Daniela Iraschko-Stolz Japan Sara Takanashi Tyskland Katharina Althaus [20]
121 10 20. januar 2019   Japan Zaō Yamagatabakken HS102 (kveld) NH 107 Norge Maren Lundby Norge Anna Odine Strøm Tyskland Carina Vogt [21]
122 11 26. januar 2019   Romania Râșnov Trambulina Valea Cărbunării HS97 NH 108 Norge Maren Lundby Tyskland Katharina Althaus Japan Sara Takanashi [22]
123 12 27. januar 2019   Romania Râșnov Trambulina Valea Cărbunării HS97 NH 109 Norge Maren Lundby Tyskland Carina Vogt Tyskland Juliane Seyfarth Norge Maren Lundby [23]
124 13 2. februar 2019   Østerrike Hinzenbach Aigner-Schanze HS94 NH 110 Norge Maren Lundby Tyskland Juliane Seyfarth Tyskland Katharina Althaus [24]
125 14 3. februar 2019   Østerrike Hinzenbach Aigner-Schanze HS94 NH 111 Norge Maren Lundby Japan Sara Takanashi Tyskland Katharina Althaus [25]
126 15 8. februar 2019   Slovenia Ljubno Logarska dolina HS94 NH 112 Norge Maren Lundby Japan Sara Takanashi Slovenia Urša Bogataj
127 16 10. februar 2019   Slovenia Ljubno Logarska dolina HS94 NH 113 Japan Sara Takanashi Norge Maren Lundby Tyskland Juliane Seyfarth
128 17 16. februar 2019   Tyskland Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 LH 015 Norge Maren Lundby Tyskland Katharina Althaus Slovenia Urša Bogataj
129 18 17. februar 2019   Tyskland Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 LH 016 Norge Maren Lundby Tyskland Juliane Seyfarth Japan Sara Takanashi
kvalifisering 9. mars 2019   Norge Oslo Holmenkollbakken HS134 LH ___ Norge Maren Lundby Tyskland Katharina Althaus Tyskland Juliane Seyfarth kvalifisering
130 19 10. mars 2019   Norge Oslo Holmenkollbakken HS134 LH 017 Østerrike Daniela Iraschko-Stolz Tyskland Juliane Seyfarth Tyskland Katharina Althaus Norge Maren Lundby
kvalifisering 11. mars 2019   Norge Lillehammer Lysgårdsbakkene HS140 (kveld) LH ___ Norge Maren Lundby Tyskland Katharina Althaus Slovenia Nika Križnar kvalifisering
131 20 12. mars 2019   Norge Lillehammer Lysgårdsbakkene HS140 (kveld) LH 018 Norge Maren Lundby Tyskland Katharina Althaus Østerrike Eva Pinkelnig Norge Maren Lundby
kvalifisering 13. mars 2019   Norge Trondheim Granåsen HS140 LH ___ Norge Maren Lundby Østerrike Eva Pinkelnig Japan Yūki Itō kvalifisering
132 21 14. mars 2019   Norge Trondheim Granåsen HS140 LH 019 Norge Maren Lundby Tyskland Juliane Seyfarth Østerrike Eva Pinkelnig Norge Maren Lundby
Raw Air 2019 (10.–14. mars) Norge Maren Lundby Tyskland Katharina Althaus Tyskland Juliane Seyfarth
133 22 16. mars 2019   Russland Nizjnij Tagil Tramplin Stork HS97 NH 114 Tyskland Juliane Seyfarth Norge Maren Lundby Norge Anna Odine Strøm Norge Maren Lundby
134 23 17. mars 2019   Russland Nizjnij Tagil Tramplin Stork HS97 NH 115 Tyskland Juliane Seyfarth Norge Maren Lundby Tyskland Katharina Althaus
135 24 23. mars 2019   Russland Tsjajkovskij Snezjinka HS102 NH 116 Tyskland Juliane Seyfarth Tyskland Katharina Althaus Japan Sara Takanashi
136 25 24. mars 2019   Russland Tsjajkovskij Snezjinka HS140 LH 020 Norge Maren Lundby Tyskland Juliane Seyfarth Slovenia Nika Križnar
Bluebird Tour 2019 (16.–24. mars)[26] Tyskland Juliane Seyfarth Norge Maren Lundby Tyskland Katharina Althaus

Lag kvinner[rediger | rediger kilde]

Nr. Sesong Dato Sted Bakke Øvelse 1.-plass 2.-plass 3.-plass Sammenlagtleder Ref.
3 1 9. januar 2019   Japan Zaō Yamagatabakken HS102 (kveld) NH 003 Tyskland Tyskland
Østerrike Østerrike
Japan Japan
Tyskland Tyskland [27]
4 2 9. februar 2019   Slovenia Ljubno Logarska dolina HS94 NH 004 Tyskland Tyskland
Slovenia Slovenia
Østerrike Østerrike

Verdenscupstilling[rediger | rediger kilde]

Oversikten viser de 10 beste utøverne, i tillegg til de øvrige norske plasseringene.

Sammenlagt
# Navn Poeng
1. Norge Maren Lundby (NOR) 1909
2. Tyskland Katharina Althaus (GER) 1493
3. Tyskland Juliane Seyfarth (GER) 1451
4. Japan Sara Takanashi (JPN) 1190
5. Slovenia Nika Križnar (SLO) 826
6. Østerrike Eva Pinkelnig (AUT) 825
7. Norge Anna Odine Strøm (NOR) 717
8. Østerrike Daniela Iraschko-Stolz (AUT) 701
9. Tyskland Carina Vogt (GER) 686
10. Østerrike Chiara Hölzl (AUT) 644
··· ··· ···
16. Norge Silje Opseth (NOR) 381
38. Norge Ingebjørg Bråten (NOR) 36
Nasjonscupen
# Nasjon Poeng
1. Tyskland Tyskland 5220
2. Norge Norge 3443
3. Østerrike Østerrike 3192
4. Japan Japan 2969
5. Slovenia Slovenia 2751
6. Russland Russland 1753
7. Italia Italia 624
8. Frankrike Frankrike 423
9. USA USA 133
10. Kina Kina 107

Noter[rediger | rediger kilde]

  1. ^ Kvalifisering avlyst og renn utsatt, og 2. omgangen avlyst. 1. omgangens resultater stående.
  2. ^ a b Flyttet fra tsjekkiske Liberec.
  3. ^ Flyttet fra Titisee-Neustadt.
  4. ^ Flyttet fra Titisee-Neustadt.

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ Ski Jumping World Cup Arkivert 27. mai 2018 hos Wayback Machine. FIS
  2. ^ FIS. «FIS Ski Jumping - Wisla (POL) - Event Details». www.fis-ski.com (engelsk). Besøkt 1. desember 2018. 
  3. ^ FIS. «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Ruka (FIN)». www.fis-ski.com (engelsk). Besøkt 1. desember 2018. 
  4. ^ FIS. «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Ruka (FIN)». www.fis-ski.com (engelsk). Besøkt 1. desember 2018. 
  5. ^ FIS. «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Nizhny Tagil (RUS)». www.fis-ski.com (engelsk). Besøkt 1. desember 2018. 
  6. ^ FIS. «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Nizhny Tagil (RUS)». www.fis-ski.com (engelsk). Besøkt 1. desember 2018. 
  7. ^ a b c «Skisprung-Weltcup in Titisee-Neustadt abgesagt». Südwestrundfunk Sport (tysk). 4. desember 2018. Besøkt 4. desember 2018. 
  8. ^ FIS. «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Engelberg (SUI)». www.fis-ski.com (engelsk). Besøkt 16. desember 2018. 
  9. ^ FIS. «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Engelberg (SUI)». www.fis-ski.com (engelsk). Besøkt 16. desember 2018. 
  10. ^ «Viessmann Ski Jumping World Cup Oberstdorf (GER)». FIS. Besøkt 3. februar 2019. 
  11. ^ «FIS Ski Jumping - Wisla (POL) - Event Details». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 3. desember 2018. 
  12. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping Zakopane (POL)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 3. februar 2019. 
  13. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Lillehammer (NOR)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 1. desember 2018. 
  14. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Lillehammer (NOR)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 2. desember 2018. 
  15. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Lillehammer (NOR)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 2. desember 2018. 
  16. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Premanon (FRA)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 16. desember 2018. 
  17. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Premanon (FRA)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 16. desember 2018. 
  18. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Sapporo (JPN)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 2. februar 2019. 
  19. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Sapporo (JPN)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 2. februar 2019. 
  20. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Zaō (JPN)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 2. februar 2019. 
  21. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Zaō (JPN)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 2. februar 2019. 
  22. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Râșnov (ROU)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 2. februar 2019. 
  23. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Râșnov (ROU)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 2. februar 2019. 
  24. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Hinzenbach (AUT)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 2. februar 2019. 
  25. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Hinzenbach (AUT)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 2. februar 2019. 
  26. ^ «Two new competition series for ladies». www.fis-ski.com (engelsk). Besøkt 1. desember 2018. 
  27. ^ «Viessmann FIS Ski Jumping World Cup Zaō (JPN)». www.fis-ski.com (engelsk). FIS. Besøkt 2. februar 2019.