VM i skyting 2018

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
VM i skyting 2018
Generell informasjon
VertsbyChangwon
VertslandSør-Korea Sør-Korea
Dato31. august til 14. september 2018
Nettsted Offisielt nettsted Redigere på wikidata

VM i skyting 2018 ble arrangert i Changwon i Sør-Korea fra 31. august til 14. september 2018.[1]

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Event Gull Sølv Bronse
10 m luftpistol Sør-Korea Jin Jong-oh (KOR) 241.5
S-off: 10.3
Russland Artem Chernousov (RUS) 241.5
S-off: 9.5
Sør-Korea Lee Dae-myung (KOR) 220.6
10 m luftpistol lag[2] Sør-Korea Sør-Korea
Lee Dae-myung
Jin Jong-oh
Han Seung-woo
1747 India India
Abhishek Verma
Om Prakash Mitharwal
Shahzar Rizvi
1738 Russland Russland
Artem Chernousov
Denis Koulakov
Anton Gourianov
1736
25 m grovpistol Brasil Júlio Almeida (BRA) 591 Tyskland Christian Reitz (GER) 588 Ukraina Pavlo Korostylov (UKR) 586
25 m grovpistol lag[3] Sør-Korea Sør-Korea
Kim Young-min
Kim Jin-il
Jang Dae-kyu
1743 Frankrike Frankrike
Clément Bessaguet
Alban Pierson
Boris Artaud
1737 Kina Kina
Yao Zhaonan
Jin Yongde
Zhao Xiankun
1735
25 m silhuettpistol Kina Lin Junmin (CHN) 32 Kina Zhang Jian (CHN) 31 Frankrike Jean Quiquampoix (FRA) 24
25 m silhuettpistol lag[4] Kina Kina
Lin Junmin
Zhang Jian
Yao Zhaonan
1756
WR
Tyskland Tyskland
Oliver Geis
Christian Reitz
Christian Freckmann
1751 Sør-Korea Sør-Korea
Kim Jun-hong
Song Jong-ho
Park Jun-woo
1745
25 m standardpistol Ukraina Pavlo Korostylov (UKR) 581 India Gurpreet Singh (IND) 579
22x
Sør-Korea Kim Jun-hong (KOR) 579
19x
25 m standardpistol lag[5] Frankrike Frankrike
Clément Bessaguet
Boris Artaud
Alban Pierson
1716 Sør-Korea Sør-Korea
Kim Jun-hong
Kim Young-min
Jang Dae-kyu
1709 Ukraina Ukraina
Pavlo Korostylov
Volodymyr Pasternak
Oleksandr Petriv
1704
10 m luftrifle Russland Sergey Kamenskiy (RUS) 248.4 Kroatia Petar Gorša (CRO) 247.5 Kroatia Miran Maričić (CRO) 227.3
10 m luftrifle lag[6] Kina Kina
Yang Haoran
Hui Zicheng
Yu Haonan
1887.4
WR
Russland Russland
Sergey Kamenskiy
Vladimir Maslennikov
Alexander Dryagin
1884.0 Sør-Korea Sør-Korea
Nam Tae-yun
Kim Hyeon-jun
Song Soo-joo
1878.5
50 m pistol India Om Prakash Mitharwal (IND) 564 Serbia Damir Mikec (SRB) 562 Sør-Korea Lee Dae-myung (KOR) 560
50 m pistol lag[7] Sør-Korea Sør-Korea
Lee Dae-myung
Park Dae-hun
Han Seung-woo
1670 Serbia Serbia
Damir Mikec
Dusko Petrov
Dimitrije Grgić
1667 Kina Kina
Wu Jiayu
Pu Qifeng
Zhang Bingchen
1661
50 m rifle liggende Danmark Steffen Olsen (DEN) 628.2 Norge Stian Bogar (NOR) 627.8 Østerrike Thomas Mathis (AUT) 627.1
50 m rifle liggende lag[8] Tyskland Tyskland
Daniel Brodmeier
Christoph Kaulich
Maximilian Dallinger
1869.5 USA USA
Matthew Emmons
Lucas Kozeniesky
Michael McPhail
1868.0 Kina Kina
Zhao Zhonghao
Sun Jian
Liu Gang
1866.8
50 m rifle helmatch Polen Tomasz Bartnik (POL) 460.4 Kroatia Petar Gorša (CRO) 457.4 USA Michael McPhail (USA) 446.9
50 m rifle helmatch lag[9] Russland Russland
Nazar Louginets
Vladimir Maslennikov
Sergey Kamenskiy
3535
WR
Kina Kina
Yang Haoran
Hui Zicheng
Yao Yuncong
3532 Hviterussland Hviterussland
Yury Shcherbatsevich
Vitali Bubnovich
Illia Charheika
3526
300 m standardrifle Finland Aleksi Leppa (FIN) 580 Sverige Karl Olsson (SWE) 576
21x
Norge Odd Arne Brekne (NOR) 576
13x
300 m standardrifle lag[10] Norge Norge
Odd Arne Brekne
Kim Andre Lund
Ole-Kristian Bryhn
1722 Sør-Korea Sør-Korea
Choi Young-jeon
Lee Won-gyu
Cheon Min-ho
1711 Sveits Sveits
Jan Lochbihler
Gilles Dufaux
Andrea Rossi
1708
300 m rifle liggende Slovenia Rajmond Debevec (SLO) 592
31x
Polen Daniel Romańczyk (POL) 592
22x
Kroatia Josip Kuna (CRO) 590
300 m rifle liggende lag[11] Frankrike Frankrike
Remi Moreno Flores
Valérian Sauveplane
Michael d'Halluin
1761 Sveits Sveits
Gilles Dufaux
Jan Lochbihler
Marcel Ackermann
1757 Norge Norge
Ole-Kristian Bryhn
Stian Bogar
Odd Arne Brekne
1755
300 m rifle helmatch Finland Aleksi Leppa (FIN) 1172 Ungarn István Péni (HUN) 1169 Sveits Gilles Dufaux (SUI) 1167
300 m rifle helmatch lag[12] Østerrike Østerrike
Gernot Rumpler
Bernhard Pickl
Stefan Rumpler
3469 Sveits Sveits
Gilles Dufaux
Jan Lochbihler
Andrea Rossi
3461 Frankrike Frankrike
Alexis Raynaud
Michael d'Halluin
Valérian Sauveplane
3459
10 m viltmål Sverige Jesper Nyberg (SWE) 6 Russland Maxim Stepanov (RUS) 3 Russland Vladislav Prianishnikov (RUS) 6
10 m viltmål lag[13] Russland Russland
Vladislav Prianishnikov
Maxim Stepanov
Vladislav Shchepotkin
1734 Nord-Korea Nord-Korea
Pak Myong-won
Kwon Kwang-il
Jo Yong-chol
1722 Sverige Sverige
Jesper Nyberg
Emil Martinsson
Niklas Bergström
1718
10 m viltmål mixed Finland Tomi-Pekka Heikkila (FIN) 388 Polen Łukasz Czapla (POL) 386 Russland Mikhail Azarenko (RUS) 385
10 m viltmål mixed lag[14] Sverige Sverige
Jesper Nyberg
Niklas Bergström
Emil Martinsson
1147 Russland Russland
Mikhail Azarenko
Maxim Stepanov
Vladislav Prianishnikov
1137 Nord-Korea Nord-Korea
Kwon Kwang-il
Jo Yong-chol
Pak Myong-won
1135
50 m viltmål Russland Mikhail Azarenko (RUS) 589
S-off: 20
Polen Łukasz Czapla (POL) 589
S-off: 19
Finland Tomi-Pekka Heikkila (FIN) 587
50 m viltmål lag[15] Russland Russland
Mikhail Azarenko
Dmitry Romanov
Maxim Stepanov
1759 Sverige Sverige
Emil Martinsson
Jesper Nyberg
Niklas Bergström
1756 Sør-Korea Sør-Korea
Ha Kwang-chul
Cho Se-jong
Jeong You-jin
1738
50 m viltmål mixed Sverige Emil Martinsson (SWE) 393 Russland Mikhail Azarenko (RUS) 392 Sverige Jesper Nyberg (SWE) 391
50 m viltmål mixed lag[16] Sverige Sverige
Emil Martinsson
Jesper Nyberg
Niklas Bergström
1171 Russland Russland
Mikhail Azarenko
Dmitry Romanov
Maxim Stepanov
1170 Nord-Korea Nord-Korea
Pak Myong-won
Jo Yong-chol
Kwon Kwang-il
1163
Skeet USA Vincent Hancock (USA) 59
EWR
Norge Erik Watndal (NOR) 55 Italia Riccardo Filippelli (ITA) 46
Skeet[17] Frankrike Frankrike
Emmanuel Petit
Éric Delaunay
Anthony Terras
365 Italia Italia
Riccardo Filippelli
Gabriele Rossetti
Tammaro Cassandro
363 Russland Russland
Anton Astakhov
Alexander Zemlin
Yaroslav Startsev
361
Skeet lag[18] Frankrike Frankrike
Emmanuel Petit
Éric Delaunay
Anthony Terras
365 Italia Italia
Riccardo Filippelli
Gabriele Rossetti
Tammaro Cassandro
363 Russland Russland
Anton Astakhov
Alexander Zemlin
Yaroslav Startsev
361
Trap Spania Alberto Fernández (ESP) 48 Slovakia Erik Varga (SVK) 47 Kuwait Abdulrahman Al-Faihan (KUW) 32
Trap lag[19] Kuwait Kuwait
Abdulrahman Al-Faihan
Talal Al-Rashidi
Khaled Al-Mudhaf
360 USA USA
Glenn Eller
Grayson Davey
Casey Wallace
360 Italia Italia
Mauro De Filippis
Giovanni Pellielo
Valerio Grazini
360
Dobbelt-trap India Ankur Mittal (IND) 140 (+4) Kina Yang Yiyang (CHN) 140 (+3) Slovakia Hubert Olejnik (SVK) 140 (+1)
Dobbelt-trap lag[20] Italia Italia
Andrea Vescovi
Daniele Di Spigino
Marco Innocenti
411 Kina Kina
Yang Yiyang
Liu Anlong
Qi Ying
410 India India
Ankur Mittal
Asab Mohd
Shardul Vihan
409

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Event Gull Sølv Bronse
10 m luftpistol Hellas Anna Korakaki (GRE) 241.1 Serbia Zorana Arunović (SRB) 239.8 Sør-Korea Kim Bo-mi (KOR) 218.8
10 m luftpistol lag[21] Kina Kina
Jiang Ranxin
Wang Qian
Ji Xiaojing
1739
WR
Sør-Korea Sør-Korea
Kim Min-jung
Kim Bo-mi
Kwak Jung-hye
1734 Russland Russland
Vitalina Batsarashkina
Margarita Lomova
Svetlana Medvedeva
1720
25 m pistol Ukraina Olena Kostevych (UKR) 37
S-off: 4+4+3
Russland Vitalina Batsarashkina (RUS) 37
S-off: 4+4+2
Tyskland Doreen Vennekamp (GER) 31
25 m pistol lag[22] Kina Kina
Jiang Ranxin
Lin Yuemei
Yao Yushi
1746 Sør-Korea Sør-Korea
Lee Jung-eun
Kim Min-jung
Kwak Jung-hye
1746 Tyskland Tyskland
Monika Karsch
Doreen Vennekamp
Michelle Skeries
1744
10 m luftrifle Sør-Korea Im Ha-na (KOR) 251.1 India Anjum Moudgil (IND) 248.4 Sør-Korea Jung Eun-hea (KOR) 228.0
10 m luftrifle lag[23] Sør-Korea Sør-Korea
Im Ha-na
Jung Eun-hea
Keum Ji-hyeon
1886.2
WR
India India
Anjum Moudgil
Apurvi Chandela
Mehuli Ghosh
1879.0 Tyskland Tyskland
Isabella Straub
Selina Gschwandtner
Julia Simon
1878.4
50 m rifle liggende Storbritannia Seonaid McIntosh (GBR) 623.9 Tyskland Isabella Straub (GER) 623.7 Slovakia Daniela Pešková (SVK) 623.3
50 m rifle liggende lag[24] Tyskland Tyskland
Isabella Straub
Amelie Kleinmanns
Jaqueline Orth
1871.4
WR
Danmark Danmark
Stine Nielsen
Rikke Ibsen
Stephanie Grundsoee
1851.2 Storbritannia Storbritannia
Seonaid McIntosh
Jennifer McIntosh
Zoe Bruce
1850.6
50 m rifle helmatch Russland Yulia Karimova (RUS) 461.1 Tyskland Isabella Straub (GER) 459.5 Kroatia Snježana Pejčić (CRO) 446.4
50 m rifle helmatch lag[25] Tyskland Tyskland
Isabella Straub
Jolyn Beer
Jaqueline Orth
3521
WR
Danmark Danmark
Rikke Ibsen
Stine Nielsen
Stephanie Grundsoee
3518 Russland Russland
Yulia Karimova
Polina Khorosheva
Yulia Zykova
3510
300 m rifle liggende Sør-Korea Bae So-hee (KOR) 592 Tyskland Eva Rösken (GER) 588 Sveits Silvia Guignard (SUI) 586
300 m rifle liggende lag[26] Tyskland Tyskland
Eva Rösken
Lisa Müller
Jolyn Beer
1748 Sør-Korea Sør-Korea
Bae So-hee
Eum Bit-na
Bae Sang-hee
1737
67x
Sveits Sveits
Silvia Guignard
Andrea Brühlmann
Marina Schnider
1737
60x
300 m rifle helmatch Tyskland Lisa Müller (GER) 1161
37x
WR
Tyskland Jolyn Beer (GER) 1161
31x
WR
Sverige Elin Ahlin (SWE) 1159
300 m rifle helmatch lag[27] Tyskland Tyskland
Lisa Müller
Jolyn Beer
Eva Rösken
3469
WR
Østerrike Østerrike
Franziska Peer
Olivia Hofmann
Nadine Ungerank
3436 Sveits Sveits
Silvia Guignard
Marina Schnider
Andrea Brühlmann
3429
10 m viltmål Russland Olga Stepanova (RUS) 7 Kina Li Xue Yan (CHN) 5 Ukraina Halyna Avramenko (UKR) 6
10 m viltmål lag[28] Kina Kina
Li Xue Yan
Su Li
Huang Qingqing
1673
WR
Nord-Korea Nord-Korea
Ri Ji-ye
Han Chol-sim
Paek Ok-sim
1672 Russland Russland
Olga Stepanova
Irina Izmalkova
Julia Eydenzon
1668
10 m viltmål mixed Kina Su Li (CHN) 391 Kina Li Xue Yan (CHN) 382 Russland Irina Izmalkova (RUS) 375
10 m viltmål mixed lag[29] Kina Kina
Su Li
Li Xue Yan
Huang Qingqing
1125 Ukraina Ukraina
Viktoriya Rybovalova
Halyna Avramenko
Valentyna Goncharova
1101 Russland Russland
Irina Izmalkova
Olga Stepanova
Julia Eydenzon
1097
Skeet USA Caitlin Connor (USA) 57 USA Kim Rhode (USA) 56 USA Amber English (USA) 46
Skeet lag[30] USA USA
Amber English
Kim Rhode
Caitlin Connor
355
WR
Italia Italia
Katiuscia Spada
Diana Bacosi
Chiara Cainero
347 Republikken Kypros Republikken Kypros
Andri Eleftheriou
Konstantia Nikolaou
Panayiota Andreou
345
Trap Slovakia Zuzana Štefečeková (SVK) 45
S-off: 3
Kina Wang Xiaojing (CHN) 45
S-off: 2
Italia Silvana Stanco (ITA) 36
Trap lag[31] Italia Italia
Silvana Stanco
Jessica Rossi
Alessia Iezzi
343
WR
Spania Spania
Beatriz Martínez
Fátima Gálvez
Francisca Muñoz
342 USA USA
Kayle Browning
Ashley Carroll
Aeriel Skinner
339

Mixed[rediger | rediger kilde]

Event Gull Sølv Bronse
10 m luftrifle Kina Kina
Zhao Ruozhu
Yang Haoran
500.9 Kina Kina
Wu Mingyang
Song Buhan
500.6 Russland Russland
Anastasiia Galashina
Vladimir Maslennikov
434.2
10 m luftpistol Russland Russland
Vitalina Batsarashkina
Artem Chernousov
488.1 Kina Kina
Wang Qian
Wang Meng Yi
480.2 Ukraina Ukraina
Olena Kostevych
Oleh Omelchuk
416.7
Trap

Referanser[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]