Hopp til innhold

VM i friidrett 2011 – Spydkast kvinner

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
VM i friidrett 2011 – Spydkast kvinner
KonkurranseSpydkast kvinner
ArrangementVM i friidrett 2011
StedDaegu, Sør-Korea
ArenaDaegu Stadium
Dato1. september (kvalifisering)
2. september 2019 (Finale)
Resultat71,58
Medaljevinnere
Kelsey-Lee Barber, Australias flagg Australia
Liu Shiying, Kinas flagg Kina
Lü Huihui, Kinas flagg Kina

Forrige2009
Neste2013
Øvelser ved
VM i friidrett 2011

Løpsøvelser
100 m   menn   kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
5000 m menn kvinner
10 000 m menn kvinner
100 m hekk kvinner
110 m hekk menn
400 m hekk menn kvinner
3000 m
hinder
menn kvinner
4×100 m stafett menn kvinner
4×400 m stafett menn kvinner
Landeveisøvelser
Maraton menn kvinner
20 km kappgang menn kvinner
50 km kappgang menn
Tekniske øvelser
Lengdehopp menn kvinner
Tresteg menn kvinner
Høydehopp menn kvinner
Stavsprang menn kvinner
Kulestøt menn kvinner
Diskoskast menn kvinner
Spydkast menn kvinner
Sleggekast menn kvinner
Sammensatte øvelser
Sjukamp kvinner
Tikamp menn

Øvelsen Spydkast kvinner ved VM i friidrett 2011 ble avholdt på Daegu Stadium i Doha, Qatar 1. september og 2. september 2019.[1][2][3]

Resultater

[rediger | rediger kilde]

Kvalifisering

[rediger | rediger kilde]

Nøkkel:

  • Q = Klarte kvalgrensen på 61,00
  • q = Klarte ikke kravgrensen, men var blant de 12 beste i kvaliken
  • PB = Personlig rekord
  • SB = Personlig årsbeste
  • NM = Ingen gyldige forsøk
PlasseringOmgangUtøverNasjonalitet#1#2#3ResultatKommentarer
1AChristina ObergföllTysklands flagg Tyskland68.7668.76Q
2BSunette ViljoenSør-Afrikas flagg Sør-Afrika65.3465.34Q
3AKatharina MolitorTysklands flagg Tyskland63.5263.52Q
4BBarbora ŠpotákováTsjekkias flagg Tsjekkia63.4063.40Q
5AGoldie SayersStorbritannias flagg Storbritannia56.6162.1962.19Q
6BMartina RatejSlovenias flagg Slovenia61.5861.58Q
7BKimberley MickleAustralias flagg Australia60.5057.8060.1260.50q
8BLinda StahlTysklands flagg Tyskland60.2159.8558.2560.21q
9AYuki EbiharaJapans flagg Japan57.3659.6659.8859.88q
10AMadara PalameikaLatvias flagg Latvia59.78x59.3359.78q
11AJarmila KlimešováTsjekkias flagg Tsjekkia55.9059.6556.0159.65q
12AÁsdís HjálmsdóttirIslands flagg Island59.1557.62x59.15SB
13BZahra BaniItalias flagg Italiaxx58.9258.92
14ARachel YurkovichUSAs flagg USA58.8458.0157.9258.84
15BVira RebrykUkrainas flagg Ukrainax55.6958.5058.50
16BMercedes ChillaSpanias flagg Spania58.34x52.0158.34
17BSinta Ozoliņa-KovalaLatvias flagg Latvia56.1858.1554.0258.15
18AJustine RobbesonSør-Afrikas flagg Sør-Afrika57.8755.2758.0858.08
19BLiu ChunhuaKinas flagg Kina56.7356.3757.5257.52
20BKara PattersonUSAs flagg USA56.4155.2557.1457.14
21AIndrė JakubaitytėLitauens flagg Litauenx56.0156.9256.92
22AYanet CruzCubas flagg Cuba55.9156.7355.4856.73
23BTatjana JelačaSerbias flagg Serbia56.68x54.5856.68
24AElisabeth EberlØsterrikes flagg Østerrike56.4854.39x56.48
25BRisa MiyashitaJapans flagg Japan55.6255.5255.4055.62
26AKim Kyung-aeSør-Koreas flagg Sør-Korea51.6453.7554.9654.96
27BMaría MurilloColombias flagg Colombiaxx52.8352.83
DSQAMariya AbakumovaRusslands flagg Russlandx62.4962.49Q
PlasseringUtøverNasjonalitet#1#2#3#4#5#6ResultatKommentarer
1Barbora ŠpotákováTsjekkias flagg Tsjekkia68.8067.9068.6467.1271.5866.8071.58SB
2Sunette ViljoenSør-Afrikas flagg Sør-Afrika64.3665.2063.1258.4868.3862.6868.38AR
3Christina ObergföllTysklands flagg Tyskland61.7464.3964.8065.2463.51x65.24
4Katharina MolitorTysklands flagg Tyskland59.8858.1957.9460.3158.8564.3264.32
5Kimberley MickleAustralias flagg Australia59.3357.0760.87x61.9661.3361.96
6Martina RatejSlovenias flagg Slovenia58.87x60.58x61.65x61.65
7Jarmila KlimešováTsjekkias flagg Tsjekkia59.27x57.37xx55.8759.27
9Yuki EbiharaJapans flagg Japan59.0858.3957.9659.08
9Goldie SayersStorbritannias flagg Storbritannia57.3257.5258.1858.18
10Madara PalameikaLatvias flagg Latvia55.6958.08x58.08
Linda StahlTysklands flagg TysklandDNS
Mariya AbakumovaRusslands flagg Russland60.3871.25-x71.9964.2771.99NR, MR, WL

Referanser

[rediger | rediger kilde]
  1. ↑ Landells, Steve (2011-08-19). Women’s Javelin Throw – PREVIEW Arkivert 9. mai 2012 hos Wayback Machine. Arkivert 2012-05-09 hos Wayback Machine. IAAF. Retrieved on 2011-08-28.
  2. ↑ Javelin Throw 2011. IAAF (2011-08-23). Retrieved on 2011-08-28.
  3. ↑ World Championships preview – women’s field events Arkivert 16. juni 2012 hos Wayback Machine. Arkivert 2012-06-16 hos Wayback Machine. Athletics Weekly (2011-08-25). Retrieved on 2011-08-28.
Autoritetsdata