Tett på tre
Tett på tre | |||||
---|---|---|---|---|---|
Generell informasjon | |||||
Sjanger | Komedie | ||||
Prod.land | Norsk | ||||
Sesonger | 1 | ||||
Episoder | 6 | ||||
Lengde | 23 min. (per episode) | ||||
Språk | Norsk | ||||
Foran kamera | |||||
Hovedroller | Espen Eckbo | ||||
Bak kamera | |||||
Prod.selskap | Seefood TV | ||||
Skapere | Espen Eckbo Aleksander Herresthal | ||||
Sending | |||||
Periode | 22. oktober–26. november 2008 | ||||
TV-kanal | TV 2 | ||||
Tett på tre er en norsk komiserie med Espen Eckbo som gikk på TV 2 i 2008. Idé, manus og regi var ved Espen Eckbo og Aleksander Herresthal. Espen Eckbo spilte selv alle hovedrollene og introduserte 10 nye figurer som ble utviklet med tanke på denne serien. I tillegg dukker to eldre figurer opp, som tidligere var kjent fra TV 2-nøttene. Sjangermessig fremsto serien som en rekke korte dokumentarer om ulike mellommenneskelige temaer, som kjærlighet, vennskap, familie og samliv. Tre figurer sto frem med hver sin lille historie i hver episode.[1]
Serien har likhetstrekk med utenlandske dokudrama-parodier med en mørk side, som Torsk på Tallinn (SVT, Sverige) og Human Remains (BBC). Eckbo selv har nevnt NRKs U:Trippel som inspirasjon til den tredoble fortellerstrukturen.
Premieren ble sett av 511 000.[2]
Serien vant Gullruten 2009 i klassen "Beste manus" og var dessuten nominert til "Beste humorserie" og "Beste skuespiller".
Referanser[rediger | rediger kilde]
- ^ «Dette er «Tett på tre»». TV 2. 19.10.2008. Besøkt 11. september 2016.
- ^ «Mange så Espen Eckbo». Dagbladet. 24.10.2008. «Espen Eckbos nye TV-serie «Tett på tre» åpnet med 511 000 seere og 37,4 prosent andel av seeruniverset.»
|