Sørøstasiatiske leker 2019

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Sørøstasiatiske leker 2019
2019 30th SEA Games.svg
Generell informasjon
Idrettsgrenvannsport, bueskyting, Eskrima, friidrett, badminton, baseball, basketball, biljard, bowling, boksing, sjakk, sykling, sportsdans, hestesport, e-sport, fekting, kunstløp, fotball, innebandy, golf, gymnastikk, ishockey, judo, jujutsu, karate, kickboksing, Kurash, Muay Thai, obstacle racing, Silat, moderne femkamp, polo, nettball, sjumannsrugby, roing, seiling, brettseiling, sambo, rullebrettkjøring, skytesport, soft tennis, Sepak takraw, softball, squash, surfing, bordtennis, taekwondo, tennis, triatlon, wakeboarding, vektløfting, bryting, wushu, underwater hockey
Vertsbyflere
VertslandFilippinene Filippinene
Arena(er)Philippine Arena
Dato30. november - 11. desember 2019
Utgavenummer30
Nettsted Offisielt nettsted

Sørøstasiatiske leker 2019 ble arrangert på Filippinene fra 30. november til 11. desember 2019.[1]

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

      Vertsnasjon (Filippinene)

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1Filippinene Filippinene (PHI)149117121387
2Vietnam Vietnam (VIE)9885105288
3Thailand Thailand (THA)92103123318
4Indonesia Indonesia (INA)7284111267
5Malaysia Malaysia (MAS)555871184
6Singapore Singapore (SGP)534668167
7Myanmar Myanmar (MYA)4185173
8Kambodsja Kambodsja (CAM)463646
9Brunei Brunei (BRU)25613
10Laos Laos (LAO)152935
11Øst-Timor Øst-Timor (TLS)0156
Totalt 11 land5305287261784
Source: [1]

Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ Giongco, Nick (9. mars 2018). «10-day Manila SEAG slated». Tempo. 

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]